Sayfa 246/1004 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Viop XXXIV

1.  Alıntı Originally Posted by el_rojoZorro Yazıyı Oku
    Anlık Akbank;

This site can’t be reachedThe connection was reset.
    Try:
    gece ben yazdığım sırada giriliyordu.. benim hesabım yok ama eşimin var, giriş yaptı gece... sabah yine gitmiş...
    benim derdim gereksiz abuk subuk panik olmasın, yoksa bana ne...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

2.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    bofa makinasının arkasında oturan badem spor oyuncusu.
    aynı makina bazı bankalardada oyun kuruyor ,
    Bankalar içinde yonca uçurtmadır diğerleri kuyruk , yonca da badem spor makinesi çalışıyor bunu da kısa oyunla yapıyor doldur boşalt bende o ara içinde treda etmeye çalışıyorum.
    Gundi gerçek yabancı satarken bu bankaları kim aldı o 128 lik dolaresten bu borsaya giren paralar mevcut gerçek yabancıya teslim etmek isteniyor ama hikaye yok hikayeyi kim yaratır oyunu kuran kısa ve orta vade bankalar üzerinden hikaye yaratılacaktır ama hikayenin kapsamı ne kadar olur onuda onlar biliyor biz sadece teknik olarak iz sürmeye çalışıyorum.
    Bende aynı düşünüyorum senden de teyif geldi şimdi..
    Hatta ben GARAN a giren o fondan da pireliyim..
    Çünkü Yabancılar bankacılık sektörüne yıllarca bir bütün olarak baktılar..
    Şu bankada biraz daha fazla diğerinde daha az şeklinde oldu belki ama komple girip çıktılar..
    Şimdi bi yabancı fon!! tek bi bankada yüklü alım yapıyor..Ve o günden beri de banka endeks i çekmeye çalışıyor..
    Neden ağırlığı en yüksek banka ..Diğer bütün bankalar kötü de GARAN mı iyi bir tek..

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    şurası kırılçırsa ayılara şenlik başlar çünkü çok büyük ağırlığı var bu hissenin...

En fazla 5-10 gün içinde kırılır diye düşünüyorum, FDow'un sayımına bakınca. FDow 5.3.3 zirvesini 35000 üzerinde yaparken de lütfederse 18.8 e gidebilir, en fazla 19.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    En fazla 5-10 gün içinde kırılır diye düşünüyorum, FDow'un sayımına bakınca. FDow 5.3.3 zirvesini 35000 üzerinde yaparken de lütfederse 18.8 e gidebilir, en fazla 19.
    benim gördüğüm çoktan ayvayı yemiş. bu seviyelerde kapatsa bile yetmez. çok güçlü bir alım gelip artı kapatması şart. trend normalde aşağı.

5. Demir fiyatları 750 dolar seviyesinde, daha öncede yazdım 700 dolar altına gelmeden Demir-Çelik endeksi fazla geri gelmez...
    Benim korkum dört rakamlı seviyelere kadar sürerler mi...?
    Dünyada oluşan enflasyonist baskı ve talep nedeniyle sene sonuna kadar görülmesi çokta zor değil..

6.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Demir fiyatları 750 dolar seviyesinde, daha öncede yazdım 700 dolar altına gelmeden Demir-Çelik endeksi fazla geri gelmez...
    Benim korkum dört rakamlı seviyelere kadar sürerler mi...?
    Dünyada oluşan enflasyonist baskı ve talep nedeniyle sene sonuna kadar görülmesi çokta zor değil..
    2018 temmuz unda demir çelik fiyatları neymiş..Bakabilir misiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2018 temmuz unda demir çelik fiyatları neymiş..Bakabilir misiniz?
    2018'de bir dönem (Mart) 600 doları (Temmuda 540 dolar civarı) gördükten sonra 400'ün bir altına kadar sarkmıştı...(sarkma 2020'de oldu, 2 yıl sonra yani)
    Ama bu defa farklı bir durum var, ben 650 civarından döner diye düşünüyordum...800'e kadar gidip biraz gevşedi...
    Hareketsel davranışı geçmişe çok benziyor gibi gözüküyor ama orta vadeli tepeyi henüz yapmamış olabilirler..

Umarım bir şekilde fiyatı baskılamayı başarabilirler yoksa ana emtialar böyle gittikçe hiç kimse için iyi olmaz..
    Son düzenleme : Karatay; 07-07-2021 saat: 12:11. Sebep: ekleme...

arca steel endeksi ile eregl (usd) fiyatının 2020 başından beri yüzde % değişimi..

bu grafikte TL yazan yer aslında usd olarak okuyun.. zira steel endeksi usd cinsinden fiyatlanıyor ama grafikte çizdiğinde tl ile geliyor.. o nedenle eregl grafiğini de başka bir değişken (sembol) tanımlayarak usd cinsinden çizdirdim.. yani hem eregl hem steel endeksi dolar cinsinden..

grafik birbirinin nerdeyse karbon kopyası.. hatta son değerler nerdeyse aynı.. dolayısıyla dönemlik endekse etki için hareketler olacaktır ama eregl'ye çok çıktı çok düştü yerine dolar cinsinden bakmak gerekir, ve dünyadaki çelik endenksleri ile beraber.. bence..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 246/1004 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •