Sayfa 25/913 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 193 - 200 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. arkadaşlar buraya gelmeden önce çıkmış olduğum kront ve erbos hisseleri bu gün %6-7 civarlarında çıkış yaptılar.... görüyorsunuz karın çoğundan kaçmakta benden ustası yoktur....neyse dostlar sonuçta burada da kar yapıyoruz...kutpo teknik olarak yukarı yönelmiştir...bu gün 7,10 u destek yapmaya çalışacak görüntüsü var...sonrasında daha yukarıları deneceyecektir...özelikle 7,10 u yukarı kırması çıkışı ivmelendirecektir...ayrıca gelecek bilançodan da oldukça umutluyum...

5 hisseyi çok yakından takip ediyorum.....erbos,kront,kutpo ,orge ve karel....

özelikle erbos,kront ve kutpo arasında zaman zaman ben de gidiş gelişler yapacağım....ama her gidişimde çıktığım hisse hareket yaptı... o yüzden de siz bana sakın uymayın....beklentilerini zaten az çok söylüyoruz....umarım hep birlikte kazanırız dostlar....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=24905

arkadaşlar geçen gün böyle bir link paylaşmıştım...bende bu grafiğe göre çeyrek güven endeksinin ortalamasını çok merak ettim...

2016/3 aylık ortalama=68,4

2016/6 aylık ortalama =68,9

2016/9 aylık ortalama =71,9

2016/12 aylık ortalama =68,8

bu verilere ne kadar güven olur bilinmez çünkü enflasyon %10 diyorlar ama gerçekte %20-30 civarlarında olarak hissediyoruz....

yukarıdaki verilere göre son çeyrekte tüketici güven endeksi iyidir yani tüketiciler iyi harcamışlardır kutponun cirosunda zaten net cironun 98 milyon gibi rekor seviyeye çıkmış olması bunu destekliyor...

2017 ocak ayında bir önceki ayın endeksi olan 63 ten 66,9 a çıkmış olması olumlu ama 2016 yılının çeyrekler ortalamasına göre hala düşüktür...

bir de cironun son çeyrekte %13 artması ilginç olduğunu söylemiştik...yeni fabrikanın mevcut üretimi %20 artıracağını biliyorduk....acaba yeni fabrika son çeyrekte %13 lük ciroyu mu artırdı...eğer böyleyse hala %7 lik ciro çıkış marjı var...buna göre tam kapasite çalışırsa cironun 105 milyon net ciroya kadar çıkma ihtimali vardır...

ülkemizin kriz ortamında olduğunu biliyoruz....şu anda kar marjları önceki çeyreklere göre düşmüş olabilir ama ekonomik kriz gevşerse 105 milyon ve üzerindeki bir ciroda çok güzel kar marjları yakalanabilir...2015 yılının ortalama net kar marjının %25,5 olduğunu bu gün paylaşmış idik...o durumda çeyreklerde aynı kar marjı yakalanırse (krizin olmadığı vakitlerde ) o zaman çeyreklerde 105x%25,5 =26,9 milyon kar oluşur...yıllıkta ise 107,6 milyon toplam kara ulaşır...

bunu daha 5-6 ay önce söylemiştik..krizin olmayacağı bir ortamda çeyreklerde 20-25 milyon ,yıllıkta ise 80-100 milyon karlara ulaşabileceğini söylemiştik...şu anda yaptığımız hesap bizi doğruluyor dostlar....

bu hesabın gerçekleşmesi için kriz ortamının dağılması şarttır ki böylece kar marjının yükselmesi gerekiyor...görüldüğü üzere ciroda güzel bir artış var ve bu şekilde ciro hedefine zaten ulaşacak görüntüsü var...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. olmuş bu iş

4. şimdilik verilere baktğımda 7,19 u görecek kadar çıkış yaptığını görüyorum....şu dakikalarda 7,16 ta görünüyor...bu sabah bazı kademelerde kalın satıcılar vardı onların hepsini hüplettiler dostlar...bakalım bu gün ne yapacak ???

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şimdilik verilere baktğımda 7,19 u görecek kadar çıkış yaptığını görüyorum....şu dakikalarda 7,16 ta görünüyor...bu sabah bazı kademelerde kalın satıcılar vardı onların hepsini hüplettiler dostlar...bakalım bu gün ne yapacak ???
    7,19 da tutunamadı. 7,10 üzeri günlük kapanışlar yapması gerekmiyor mu yükselişten bahsetmek için
    için..
    paylaştığım herşey kendi hayal ürünüm olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by acemi Yazıyı Oku
    7,19 da tutunamadı. 7,10 üzeri günlük kapanışlar yapması gerekmiyor mu yükselişten bahsetmek için
    için..
    sence bu ortamda bunu sağlayamaz mı ?? alış ve satış kademelerine baksan az çok nerede kapatabileceğini tahmin edebilirsin....

teyitlerini seans içinde yapıyor...sabah ilkin 7,14 ü gördükten sonra 7,08 lere kadar sarktı daha sonra da 7,19 a kadar alış tepkisi üretti....7,10 seviyesini destek olarak teyit etti...son bir kaç gündür teknik gereklerini hızlı bir şekilde yerine getiriyor....malum düşük hacimler ile ve biraz da hızlıca aşağı inmişti...şu anda bunun tersine hareket etme isteğinde görüyorum...

7,20 kademesinde 15 bine yakın satıcı lotlar var...oraya kadar olan kısımlar ise zayıftır...yani 7,20 kademesini alırlarsa hızlıca 7,30 ları test etme ihtimali var....kişisel tahminim o kalın lotları gün içinde almalarını bekliyorum....

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    sence bu ortamda bunu sağlayamaz mı ?? alış ve satış kademelerine baksan az çok nerede kapatabileceğini tahmin edebilirsin....

teyitlerini seans içinde yapıyor...sabah ilkin 7,14 ü gördükten sonra 7,08 lere kadar sarktı daha sonra da 7,19 a kadar alış tepkisi üretti....7,10 seviyesini destek olarak teyit etti...son bir kaç gündür teknik gereklerini hızlı bir şekilde yerine getiriyor....malum düşük hacimler ile ve biraz da hızlıca aşağı inmişti...şu anda bunun tersine hareket etme isteğinde görüyorum...

7,20 kademesinde 15 bine yakın satıcı lotlar var...oraya kadar olan kısımlar ise zayıftır...yani 7,20 kademesini alırlarsa hızlıca 7,30 ları test etme ihtimali var....kişisel tahminim o kalın lotları gün içinde almalarını bekliyorum....
    Neyi test edecekti 7.30 muydu neydi....

8.  Alıntı Originally Posted by acemi Yazıyı Oku
    Neyi test edecekti 7.30 muydu neydi....
    senin gidi seni..... bir de kendine acemi diyorsun.... evet dostum 7,20 nin alınacağını düşünmüştüm ama ne yazık ki olmadı .....ama 7,11 ağırlıklı ortalamasından kapandı...böylece de 7,10 un destek olduğunu teyit etti...benim yanılgım bu işi daha kısa sürede yapacağı konusundadır...yoksa çıkış trendi konusunda bir sıkıntı yok...hisse gün geçtikçe toparlanıyor...yatırımcılar bu gün endeks hisselerini ve diğer bahsetmiş olduğum hisselerde şanslarını denediler..endeksin yatay veya hafif artıda olduğu vakitte buraya hızlıca geleceklerini tahmin ediyorum....

bolinger bandın üstü denenecektir diye düşünüyorum....ama ne zaman onu bilemem...tabi bilançoda kötü bir süpriz de oluşmazsa bu konudaki fikirlerime güveniyorum....

Sayfa 25/913 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •