Sayfa 25/45 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 360 madde; 193 - 200 arası.

Konu: viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bunların sırrı kurdukları kalantor aileler dostum.... onlar kalıcı, digerleri göçmen.... taban çok cahil olduğu gibi, üst kademeler ve oraya yetiştirdikleri kişiler dünyanın türlü bölgelerinden seçilmiş devşirme kişiler.... başarısının sırrı burda... senin en başarılı çocuğunu alır yetiştirir.... kendi ülke insanına kalsa başarılı olamazlar....
    Yok abi bilemedin
    Korkusuzlar
    Mesela sence niye dolar euro nun yen in vs önünde
    Cunki Avrupa japon tırsık
    Dolar. Tüm karanlık işlerin para birimi
    Yani korkusuz amerikan buna müsaade ediyo
    Hatta bilakis o işleri dolarlan yapın diyo bence
    Japon Fransız alman hanımevladı o. İşlere parasını kullandırmıyo
    Tırsık olursan hayatta kazanaman
    Cesur olucan
    Peygamber efendimizin sözü
    Ticaretle uğraşın cessur olun

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    vadeli kapandıktan sonra %1 kadar aşağı geldi dolar...pazartesi sabaha kadar geri dönmezse +500 olabilir +1.000 zor gibi bu rakamla ama daha da gevşerse olur...

rte nin açıklaması vardı ama ne zaman geldi bu açıklama tam bilmiyorum sadece iş bankası değil ŞİŞECAM da var falan diye birşeyler demiş...bunu nasıl algılar bakalım piyasa...
    verelim gitsin ya bütün herkes parasını nesi var ne si yoksa. anca ozaman rahata ericez ellaam. tutlumbada su kalmayınca şişe camla kurtuluruz belki.

normalde dolarla çok kolerasyon aramıyorum bakmıyorumda ama açılışlara etki ediyor. tepeden % 1 düştü dolar kapanışa göre. 500 az 1000 fazla olur derim.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

abd nin başarısında bir çok neden sıralanabilir (kafa yapısı, eğitim sistemi, iş ahlakı vb)

ancak tek bir neden söyleyin deseler tartışmasız üniversiteler derdim..

harvard, mit, caltech, stanford, chicago, princeton, yale vb daha bir çokları..

320 milyonluk ülkenin her nesilde (20 yılı bir nesil kabul edelim)1-2 milyon çok iyi yetiştirdikleri insan ile geleceğe yön verirler.. her alanda.. biyolojisinden elektroniğine, matematiğinden malzemesine, yer bilimlerinden uzay bilimlerine, siyaset biliminden din araştırmalarına .. aklına gelen her alan.. dunyada kafa patlatılan neredeye her konuda abd ilk 3 tedir.. hiç bir ülke bu rakamın yanına bile yaklaşamıyor şu anda.. ve 100 yıldır bunu her sene yapmaya devam ediyor.. kümülatif potansiyel (sürekli başarının gelecek başarıyı ateşlemesi) inanılmaz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Karanlık işlerin ticaretinde kafa patlatma olmaz discretus abi
    Ya yan sıyıttırcan ya yapacan
    Tasvip ettiğimden değil
    Dunyanın tum ülkelerinde o güzel şapkasıyla çoban Sülo yada Rahşan gibi uzantıları yok adamın
    Bedavadan dolarize edebileceği
    Giremediği elini uzatamadığı yerlerede öyle girdi işte
    Şimdi bunu Californiua teknoloji enstitüsü de deneyde bulmadı
    Cesur işte adamlar
    Sen cesur ol
    Olmazsan olmaz

5. Amerika yı Amerika yapan sermayedir, özel müteşebbislerdir, devletin çimento fabrikası basma fabrikası, cam fabrikası mazot rafinerisi vs.. yok, kendi yüksek maliyetle üreteceğine özel sektör üretir ve kartel olmamaları içinde yasa çıkarmıştır, rekabet esastır, mazotta ucuz benzinde camda çimentoda, niye? rekabet eder özel sektör ve üretir tüketim içinde fiyatlar düşüktür..

bizdede herşeyi devlet yapsa, yüksek fiyattan halk satın alsa diye baktılar eskiler ama yıllarca kaybedilen boşa zaman geri gelmez, özelleşmesin diyede bi tarafını yırtar bazıları...

olur olur hatta savunmada dünyanın üsssü oluruz diyimde rahatla

abdlisi avrupalısı çinlisi hepsi bize gelir zaten. gelecek olduktan sonra. başka ülkemi var dünyada.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Onu unut bull cosmos fen hocam
    Dunya tarihini değiştirmeyi başarmış iki ürün var
    Bir cikita muz. Ajdar şarkısını bile yaptı
    Iki s400

Tabi gönül sen haklı olasın ister
    Ama dünyayı takip ediyosan Zor

8. ne biliyim kim neyi unuttu kim unutmadı görüyoruz...

bazıları iktidar koltuğuna oturmayı unuttu

bazıları devlet baba demeyi unuttu

bazıları amarikan postalını bizim askere kimin giydirdiğini unuttu

bazıları devranın döndüğünüde unuttu..

unutkanlık zor vesselam...

Sayfa 25/45 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz