Sayfa 25/46 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 363 madde; 193 - 200 arası.

Konu: 2017 ramazan ayı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,507
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    hayırlı sahurlar vatandaş
    Cümleten abey....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Kasas 76-80

Şu da bir gerçek ki Karun, Mûsa kavmindendi. Onlara karşı şımarıklık/azgınlık yaptı. Ona öyle hazineler vermiştik ki, anahtarlarını taşımak, kuvvetli bir grubu bile zorluyordu. Kavmi ona şöyle demişti: "Şımarma, çünkü Allah, şımaranları sevmez."

"Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma. Allah'ın sana güzel davrandığı gibi sen de güzel davran/Allah'ın sana lütufta bulunduğu gibi sen de lütufta bulun. Yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez."

O dedi: "Bu servet bana, bendeki bir ilim sayesinde verildi." Peki o bilmedi mi ki Allah, önceki nesiller içinden ondan kuvvetçe daha zorlu, sayıca daha çok olanları bile helâk etmiştir. Günahlarının ne olduğu, günahkârlardan sorulmaz.

Karun, süsü-püsü içinde toplumunun karşısına çıktı. Şu iğreti dünya hayatını amaçlayanlar dediler ki: "Ah, Karun'a verilenin bir benzeri bize de verilseydi. Gerçekten o, çok nasipli bir adam!"

Kendilerine ilim verilmiş olanlar şöyle demişti: "Yazıklar olsun size! İman edip hayra ve barışa yönelik iş yapan kişi için Allah'ın vereceği karşılık daha üstündür. Ama buna, sadece sabredenler ulaştırılır."

Attar Halil Ağa Çeşmesi ve Camii

Fatih camii
    1900

5. Basligi yeni gordum..hayirli ramazanlar..emegi gecenlere tesekkurler

Alıntı Originally Posted by aslanbey Yazıyı Oku
    Basligi yeni gordum..hayirli ramazanlar..emegi gecenlere tesekkurler
    eyvallah sağolasınız.

Seyyar Kahve Satıcısı

Seyyar Kebapçı
    Adana
    1907.

Sayfa 25/46 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon