Sayfa 255/568 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355 ... SonSon
Arama sonucu : 4539 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Üstat kasteddigim sey , halka açıklığı düşük olan şirketler sert gider..her iki yanada...Ama az biraz yükselişe geçse basıyorlar..
    Bilinçli hareketler..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Secim falan ülkeyi negatif yönde etkilemez se, enflasyonda aylık %6-7 de dengelenirse, isdemirde devam eden yatırımlar bir yerde değerleme patlaması yaşatacaktır. Belki 2 sene daha rütunda gider. Ama öyle bir zaman gelir ki, %5 sayesinde 2-3 kat fazladan bir değerleme gösterir. Bahsi gecen çok pahalı şirketlerde temettü olmamasına rağmen ana konu yatırım. İsdemir de bu yönden eli çok güçlü. Sürekli ereğli tarafından finanse edilen yatırımlarla büyütülüyor.

Bu sektörde kimin ne kadar büyüyeceğini, yada kimin ileride ne kadar para kazanacağını, pazarı koruyacağını, ticaretini devam ettireceğini bilmek kestirmek çok zor. Mesela son 3-5 yıldır, hadde konusunda yatırımlar arttı, haddeleme demek hrc alıp soğuk sac veya galvaniz yapıyor demek, birde boyalı. Bu işleri ana fabrikalarda yapıyor. Ama herkes kaliteli HRC üretemiyor. Habaş bu konuda sıkıntılı. 10 yıl oldu hala malında kalite sorunu var. Ereğli ve İsdemir kalite konusunda bugünde ileri de de birinci sırada olmaya devam edecek.

2. 4 lira yazarları mı nisan a ?

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Halka daha fazla açmasınlar, acarlarsa ne olur, dolaşımdaki pay artar ve derinlik artar. Ereğli zaten %47 paylaşıyor, birde isdemir den paylaşıp kazancı hepten dağıtmak istemeyecektir.
    Hocam toplamaya devam ediyoruz.Geleceğe yatırım yapıyorum.Bana göre İSDEMİR fiyatı 42 tl. 26 TL ucuz geliyor.Bu sebeple ucuz mal toplamaya devam hissenin tahtacısı düşünsün bu durumu banane

4.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Hayır kesinlikle şahsi olarak kimseyi kast ederek söylemedim. Şüphesiz performans noktasında sitem etme hakkı var ki sizin tespitler son derece makul anlaşılabilir. Ben kişilerden bağımsız grnel olarak hem tercihini Eregl yana kullanan ve hem de sürekli şirketi hisseyi sektörü vs kötüleyen kitleyi anlamakta güçlük çekiyorum.

Olaya basitçe şöyle bakmak lazım. Burası bur dükkan biz de dükkanın ortağı olmayı tercih etmiş kişileriz. Dükkan ortaklık tercihinin bir nedeni var. Dükkan elde ettiği karı ortaklara dağıtırım merak etmeyin payımıza düşen parayı verdim geçmişte bugün yine veririm gelecekte de vermeye devam edeceğim diyor. Ama şunu demiyor. Bu dükkanın değeri 3 e 5 e katlar demiyor. Biraz burası karıştırıyor işi. Şimdi Hekts Sasa vs gidiyor bir yerlere. Büyüyor büyüme yapacağım diyor katlaya katlaya gidiyor. Şimdi karar vermek lazım bu dükkanın ortağı olmaya ve kardan payını almaya mı devam edeceğiz yoksa bana yıllık kar payı filan lazım değil dükkanın büyütelim dükkanın değeri artsın vs mi isteyeceğiz. Tercih ikinci seçenekse yanlış dükkanda bekliyoruz demektir. Haa hem karı ver hem dükkanı büyüt onu daha yapabilen ben görmedim
    Hocam güzel örnek olmuş.
    Mülkün değer artışına mı? yoksa mülkün içinde dönen ticarete ve elde edilen kar payına mı ortağız.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bir aracı kurum görevlisi, twiter de yazmış, okudum baştan sona kadar. Özünde ky için iyi niyetli biri, ama ben başka bir konuya gireceğim.

Şimdi bu grevli 20 milyon bir yabancı ordinosu geldi dedi, şirket ismi vermedi. Yüzde olarak ordino gerçekleşmelerini de izleyebiliyor. Bir haber gelecektir yada bilanço için yabancı alımı dedi.

Soru şu, bu ordinoyu gördüğünüzde, bu hisseye girmek, almak, daha sonra gerçekleşmede satmak.

Helal mi, haram mı, mekruh mu .
    Selam,
    Sanirim ona "insider trading" deniyor. Adamakilli piyasasi olan pazarlarda essek gibi isleyen duzenlemeler, kanunlar mevcut.
    BIST icin motto belli

Burasi borsa, kim kime corsa

6. 30.30 destek attım,inadım inat😀

7. Sezgin hocam isdemir temettu beklentinizi ogrenmek isterim belki biraz erken ama yine surprizli bir rakam cikar mi acaba beklenti ustunde? Tahmininiz beklentiniz nedir?Tesekkurler

8. İthal hurdamız at yarışında burun farkı ile tamı tamına 1 dolar artışla 373 dolar ile son 1,5 ayın zirvesini kırdı. Dünya İçin küçük Çelik için büyük iş. 😆😆😆

Sayfa 255/568 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •