Sayfa 257/328 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon
Arama sonucu : 2618 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    rcevahir bey bunların amacı nedir ben çözemedim el insaf bu kadarda zulüm yapılmazki iki kelam eyle sende
    Sayın akrep Sayın Cover

Ben yıllardır buradayım hedefim belli alsat ile uğraşmıyorum yapabileni tebrik ediyorum.ancak onların dahi uzun vade aralığında çok farklı kazanç elde ettiğine inanmıyorum

Onun için hedefim olan Hanönü öncesi piyasa= ciro da bekliyorum.sonrası sonra .

Bu fiyatların altı nedir ki zaten sıkıştı.

İnsanlar pandemi sonrası tatil ve devletin 31 ağustosda bitecek vergi barışı ile çıkışı olabilir

Ancak ciddi şirketlerde karların çok iyi geleceği için rallinin de sarkuysan'da olabileceğını hele bedelsiz ile desteklendiğinde atılım yapacağını buraların çok iyi firsat olduğunu tahmin ediyorum.

Bizler sabır etmeyi öğrendik.

TC nin çok güzel süreçlere dahil olup ciddi sıçramalar içinde olacağını bunun içinde eksik kalan aç olunan bakır sektöründe çok ivmeli harekete dahil olacağını bekliyorum.

8 de 10 da 12 de de beklediğimiz de oldu 17 yi de gördük geri geldik şimdi güç topluyor.

Sen zaten çok iyi rakamlarla ifadelerde bulunuyorsun.

Ciddi döktüler.şimdi duruldu.

Sabır şart.

Beklemek şart.

Morali umudu kaybetmek yok..

2.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    ilerde korkulacak tek yön
    Grafenin en önemli özelliği elektriği çok hızlı bir şekilde iletmesidir. Günümüzde elektronik devrelerde kullanılan ve elektriği çok iyi ilettiği bilinen bakırdan bile kat ve kat daha hızlı bir yapıdadır. İşin garip yani ise grafenin karbon temelli bir ametal olması. Bu da metal olmadan elektriğin iletilmesi söz konusunda grafenin önemini artırmaktadır.

Grafenin tek özelliği elektriği iyi iletmesi değildir. Şeffaf, güçlü ve esnek bir yapıda olan grafen minyatürize edilmiş elektronik malzemeleri üretmek için de kullanılabilir. Bu sayede ileride kolumuzdaki akıllı saatlerin dahi günümüz süper bilgisayarları kadar güçlü olması muhtemeldir.
    Cok yerinde ve doğru yorum olmuş. Bende grafene baktim biraz cok bir bilgi bulamadim fiyati nedir nasil üretiliyor gibisinden bunlar bizim aklimiza geliyorsa yönetimdekilerin aklinada geliyirdur. Belki grafen üzerinde calismaya baslarlar.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sarkuysan Yönetim Kurulu Hayrettin Çaycı, uyguladığı bir tavsiyenin kötü sonuçlarını yaşayan yöneticilerden... Yurt dışındaki bazı oyuncuların cevherden nihai ürüne kadar entegre üretime başladıklarından katma değerlerinin daha yüksek olduğuna değinen Çaycı, kendilerinin de bu yönde bir adım attıklarını anlatıyor. Dünyanın sayılı cevherden bakır üreten şirketlerinden biri olan Freeport-McMoran Copper &Gold’un yöneticileri de şayet Sarkuysan olarak Türkiye’de böyle bir projeye başlarlarsa kendilerine teknik ve finans açısından destek olabileceklerini hatta ortak olabileceklerini belirttiklerini söylüyor. Bu tavsiye üzerine kendilerinin de Kastamonu Hanönü’ndeki bir bakır madeni sahasını ihaleyle devletten kiraladıklarını dile getiren Çaycı, hikayenin devamını şöyle paylaşıyor: “Ön etütler için 100 binlerce lira harcama yaptık.
    İşin sondaj kademesine geldiğimizde, işimiz iki kez durduruldu. İkisinde de hakkımızı tekrar kazanmak için idari mahkemede dava açtık. Her iki davayı da kazandık. Ne var ki bizim ihaleyi kazanmamızın üzerinden 4 yıl geçti. Neticesi kocaman bir sıfır oldu. Şu anda bakır fiyatları çok düştüğünden proje fizibil olmaktan çıktı. Zira şu anda bakırın cevherden üretim maliyeti satış fiyatının üzerine çıktı.â€
    Bakır fiyatları uçtu arkasındada ciddi destek gelecek görüntüsü var
    ytd deli saçmasıdır

4. Hanönündeki maden olursa ciddi bir katma değer katacak şirkete finandman sorununu da yabancı ortaklarla çözme ihtimali yüksek
    ytd deli saçmasıdır

5. 1.3 Üretim
    Ülkemizde, henüz cevherlerden altın üretimi yapılmamaktadır. Altın, elektrolitik bakır üretimi
    esnasında yan ürün olarak açığa çıkan kıymetli metal çamurunun (anot çamuru) yurtdışında
    izabe ettirilmesi sonucunda elde edilmektedir. Elektroliz yan ürünü olan anot çamuru ise
    Rabak, Sarkuysan ve MKEK gibi bilister bakır elektroliz tesisi bulunan kuruluşlarda
    ytd deli saçmasıdır

6. Lojistik ve maliyet açısından dezavantajlı olmadığı sürece altın işletmecisi firmaların
    ülkemizdeki dore üretimlerini diğer ülkelerde kurulu olan rafinerilerinde rafine edeceği
    beklenilmelidir. Nitekim, Normandy (şimdiki Newmont) firmasının şu ana kadar ülkemizde yapmış
    olduğu dore altın üretiminin tamamı rafine edilmek üzere ihraç edilmiştir. İhraç edilen dore altının
    yurt dışında rafine edilmesinin gerekçesi ülkemizde altın rafinerisinin bulunmaması değildir. Sadece
    İstanbul’da rafinasyon işlemi yapan en az iki tesisin (Halaç Kuyumcular San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ve
    Sarkuysan A.Ş.’ye ait) kurulu olduğu bilinmektedir.
    ytd deli saçmasıdır

7. Altınla ilgili hiçbitşey bulamadım ama böyle bilgiler mevcut
    Recevahir hocam ve diğer arkadaşlar hanönü ile ilgili gelişmelerden hiç haberiniz oluyormu bu iş katma değer olarak çok ciddi rakamlar getirme potansiyeline sahip heleki vakır fiyatları bu kadar yükselmişken
    ytd deli saçmasıdır

8.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Altınla ilgili hiçbitşey bulamadım ama böyle bilgiler mevcut
    Recevahir hocam ve diğer arkadaşlar hanönü ile ilgili gelişmelerden hiç haberiniz oluyormu bu iş katma değer olarak çok ciddi rakamlar getirme potansiyeline sahip heleki vakır fiyatları bu kadar yükselmişken
    Bununla ilgili daha fazla bilgi Melih bey den alabiliriz.

Melih bey Daha önceleri kısa kısa üzerinden geçti

Sanki çaycı çıkan hurda bakırdan çıkan altınlardan falan filan.....

Altın rafinerisi içinde rantabl olmadığı yönünde b

Melih bey biraz özet geçermisiniz teşekkürler

Sayfa 257/328 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •