Sayfa 26/595 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 201 - 208 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by tekin71 Yazıyı Oku
    bu aşırı kur artışı borçların çevrilmesini zorlaştırabilir mi. bunun sonucunda bedelli gelebilir mi.
    Laf ola beri gele konuş tekin kardeş. O nasıl bir soru borçların çevrilmesini zorlaştırabilirmiymiş ? yoooo hiç öyle şey olur mu ? desek sana en güzel cevap olur sanırım. Tövbe tövbe şu ortamda borcu olan her şirkete ucundan, ortasından, dibinden feragat edecek hatta yetmeyecek gövdelerini ortaya koyacak. Bedelli bir ihtimal tabi önce Azrail gelmez ise

2. Buralardan alın. 2.85 olması için Sanko nun mal bosaltması gerek diyenler nerede.Yazık bu ülkeye...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kapitalizm ya oynarsın kurallara uygun yada adamı oynatırlar ama hepsi geçer neler geçti neler ancak bu yapılan ********likleri çoluk çocuğunuza anlatınki dışardaki itleri köpekleri iyi tanısınlar

4. Bunlara it denmez sayn whiningman. Bunlar dümdüz ***. Katıksız ****** çocuğu. Ama bilmedikleri bişey var. Bu milletin boynu kesmeye gelir amma çekmeye gelmez asla.

SM-G900FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by devoglu Yazıyı Oku
    Bunlara it denmez sayn whiningman. Bunlar dümdüz ***. Katıksız ****** çocuğu. Ama bilmedikleri bişey var. Bu milletin boynu kesmeye gelir amma çekmeye gelmez asla.

Sn. Devoğlu, mevzu ciddi çünkü; usd yönetimi rezerv para ve esiyorlar 130 yıllık esaretin sonunu ya savaşarak alırız yada yamuluruz bende bilmiyorum ilk kez deneyimliyeceğiz ancak inancım bir kerede olsa denemek bugüne kadar ırzımıza geçtiler

6. Sayın whiningman size aynen katılıyorum. Bu saatten sonra boyun eğilmemeli. Yoksa dediğiniz gibi ırzımıza geçmeye devam ederler. Zincirler kırılmalı artık. Ölümden öte köy yok.

7. Adı kağıt en çok düşenlere ust siralardan girmeyi nasıl basariyorsun

Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Sn. Devoğlu, mevzu ciddi çünkü; usd yönetimi rezerv para ve esiyorlar 130 yıllık esaretin sonunu ya savaşarak alırız yada yamuluruz bende bilmiyorum ilk kez deneyimliyeceğiz ancak inancım bir kerede olsa denemek bugüne kadar ırzımıza geçtiler
    Akrep, bir gün nehrin öte yanına geçmek zorunda kalır. Ne yapacağını düşünürken kıyıdaki kurbağayı görür.
    Akrebin kendisine yanaştığını fark eden kurbağa korkudan suya atlayıp uzaklaşmaya başlar. Akrep yalvaran bir ses tonuyla sorar:
    Kurbağa kardeş; karşıya geçmem gerek. Beni sırtında taşır mısın?
    Kurbağa büyüyen gözleriyle cevap verir.
    Daha neler? Beni sokup öldürürsün!
    Olur mu? der akrep. O zaman ben de suya batar, boğulur, ben de ölürüm.
    Kurbağa biraz düşünür ve akrebe hak verir. Kıyıya çıkar, onu sırtına alır ve karşı yakaya doğru yüzmeye başlar. Yolun yarısında ensesinde bir sızı hisseder. Vücudu hızla soğumaktadır. Kolları, ayakları hissizleşir. Beraber dibini boylayacakları suya batarken son nefesinde sorar:
    Hani sokmayacaktın akrep kardeş?
    Akrep cevap verir:
    Ne yaparsın kurbağa kardeş; ben akrebim, huyum bu.

Bu hikayeyi biliyorsunuzdur. Biz bu hikayeden bir tık daha üst seviyede hareket ettik. Yani, son yıllarda hayati olmayan, keyfe keder ve getirisi olmayan yatırımların, harcamaların finansmanı için gidip akrepten kendimiz yardım-borç istedik. Sonra da bu olanların kabahatini akrebe yüklüyoruz. Kendimizde hatayı aramak yerine en kolayı olan başkasına suçu yüklemeye devam ettikçe düzülmekten düzelemeyiz…Aynen bu hissenin nasıl bir hisse olduğunu anlayıp değişmesini beklemeye devam etmek gibi…Belki değişecek ama ne zaman. O kadar sabrı olan var mı?
    YTD.

Sayfa 26/595 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •