Sayfa 26/1200 İlkİlk ... 16242526272836761265261026 ... SonSon
Arama sonucu : 9598 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin

1.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    hangi kağıt bu resimde çıkmamış.

hatırlayamadım. :D
    Üstad yyapi pc den foruma giremedim kusura bakma resmi böyle yukleyebildim

2. Üstad önceki grafik bu çanak kulp gibiydi ama bu son hareketi formasyonun olmayacağını kulptan asagi dönerek belli etmiş mi oldu buna karar veremedim yoksa bu oluşumu beklemek mi mantıklı anlayamadım ondan yani sikinti

3. Yeni formda negüzel herkes eşit olmuş. Herkesin rütbeleri sökmüşler bundan sonra uzun bir süre bol yeşillikleri manav tezgahlarında görürüz heralde

Alıntı Originally Posted by atillatrdr Yazıyı Oku

Üstad önceki grafik bu çanak kulp gibiydi ama bu son hareketi formasyonun olmayacağını kulptan asagi dönerek belli etmiş mi oldu buna karar veremedim yoksa bu oluşumu beklemek mi mantıklı anlayamadım ondan yani sikinti
    Heh şimdi hatırladım bir bakayım.

Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Yeni formda negüzel herkes eşit olmuş. Herkesin rütbeleri sökmüşler bundan sonra uzun bir süre bol yeşillikleri manav tezgahlarında görürüz heralde
    AYnen böyle daha iyi oldu gibi :D
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

Hadi yine iyisin böyle analizi kimseye yapmam.

ilk önce şunu söyliyim. kısada genelde çoğu hisse fincan kulp yapıyor. Bu hissede illa onu yapacak diye bişey yok. formasyonu kulpa benzetirler sonra çakarlar. Bozdururlar mal toplarlar, dökerler alırlar. büyük resme bak.

99-2000 kağıdı bu.

o zamanki rally öncesini biraz incele. macd sıfırın altına gelmeden döne döne 1 yıl yatay yukarı yapmış. Bazı yerlerde sıfır altı olmuş macd ama eğimini yapıp dönmüş. yani sıfır altında çok kalıcı olmaması lazım. 1999 da gösterdiğim yeri yakın çekim al bak orası yaklaşık 8-9 ay sürmüş. sonrası malum.

Büyük düşün.

Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

6.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Hadi yine iyisin böyle analizi kimseye yapmam.

ilk önce şunu söyliyim. kısada genelde çoğu hisse fincan kulp yapıyor. Bu hissede illa onu yapacak diye bişey yok. formasyonu kulpa benzetirler sonra çakarlar. Bozdururlar mal toplarlar, dökerler alırlar. büyük resme bak.

99-2000 kağıdı bu.

o zamanki rally öncesini biraz incele. macd sıfırın altına gelmeden döne döne 1 yıl yatay yukarı yapmış. Bazı yerlerde sıfır altı olmuş macd ama eğimini yapıp dönmüş. yani sıfır altında çok kalıcı olmaması lazım. 1999 da gösterdiğim yeri yakın çekim al bak orası yaklaşık 8-9 ay sürmüş. sonrası malum.

Büyük düşün.

Iste bu ) bu analizlerinin hastasiyim marjinallik bu olsa gerek ...Çok teşekkür ederim ....işte bundan büyüksün
    Yemin ediyorum ben çok baktım buna senin gibi bir şeyler yakalayayim diye ama bir türlü bi şey cikaramamistim.
    Önceden ceza aldığın isctr yorumundan sonra bende bazı benzerlikleri bulmuştum onda tabii buraya kadar sabredemedim maliyetim 4.35 di sen en az 6 diyodun ozaman lar 😁
    Neyse hayırlı geceler bol kazançlar ...

Alıntı Originally Posted by atillatrdr Yazıyı Oku
    Iste bu ) bu analizlerinin hastasiyim marjinallik bu olsa gerek ...Çok teşekkür ederim ....işte bundan büyüksün
    Yemin ediyorum ben çok baktım buna senin gibi bir şeyler yakalayayim diye ama bir türlü bi şey cikaramamistim.
    Önceden ceza aldığın isctr yorumundan sonra bende bazı benzerlikleri bulmuştum onda tabii buraya kadar sabredemedim maliyetim 4.35 di sen en az 6 diyodun ozaman lar ��
    Neyse hayırlı geceler bol kazançlar ...
    Teşekkür ederim. :D

neyse artık spk düzenlemesi gelmiş.

grafik bile paylaşmanın kuralları var.

özelden hisse soran insanlar var. artık özelden kimseye cevap yazmayacağım bilgileri olsun.

İsc'de Almayanı döverler demiştim ceza almıştım :D

Ama artık cezalar büyük. Onun için dikkatli olmalıyız. Artık grafik paylaşmayı azaltmak istiyorum. Çünkü dayanamayıp yanlış kelimeler kullanabilirim.

Bu spk tebliğini biri bulup buraya yapıştırırsa sevinirim.
    Son düzenleme : Sacrosanct; 24-02-2017 saat: 00:25.

8.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Bu kağıt böyle dostum.

Bundaki tarz bu dün endeks bir ara tom bul olduğuna bu kırdı yukarı. 2 hafta önceden endeks 89.500 zirvesinden dönerkende bu kağıt yukarı kırmıştı.

Yani endeksle ters korele yapıyorlar. Aynı zamanda 2.19 ile 24 arasındaki gapı doldurmuş oldu.

Çalkalayarak mal topluyorlar işte.
    Size aynen katılıyorum.Parkme'de bu hareketleri hep yaparlar.

Aynı çalkalamayı,aynı tarz hareketleri 1.50-1.70 arası kiler gyo'da yaptılar.Üç gün önce rezidans satış haberi göndererek hop %25 prim yaptırdılar.
    Parkme Siirt Şirvan madenköy'de bakır madeni işletiyor.Toplam bakır kaynak rezervi 41.5 milyon ton.Türkiyenin en önemli bakır madeni rezervleri arasında başlarda.Sahanın lisansı 2037 yılına kadar parkme'de.
    Son 10 yılda 10 milyon tonunu çıkarmışlar.Geriye 31.5 milyon ton rezerv var.Parkme 20 yıl daha bu madeni çıkaracak.Konsantre hale getirilen bakırın tümü ihraç ediliyor.USD yükseliş parkme için süper bir olay.
    parkme, park termik elektrik şirketinin %10 hissesine sahip.Buradan parkme yıllık 7 milyon tl dolayında temettü geliri alıyor.
    Bu gelir bakır ihracatı dışında park termikden gelen gelir.

Parkme şirvan bakır sahasında taşeron şirketleri çalıştırıyordu.Geçtiğimiz kasım ayında açık ocakcılık yapılan sahada kış şartlarının etkisi ile heyelan meydana geldi.Tabi ki bunda taşeron şirketin gerekli önlemi almamasının etkisi de vardır.
    Ciner grup taşeronlarla sözleşmeyi fesih ederek üretimi geçici süre durdurdu.Elde ki stokları mart sonuna kadar işlemeye devam ediyorlar.Sanıyorum mart ayından itibaren üretim işini direk kendileri yapacak. Şimdi taşeron şirketlerin ve bunların işçilerinin iş akitleri fesih edilerek yeni yapılanma için hazırlık yapıyorlar.
    Dünyada Bakır fiyatları 2016 yılında çok düşük seviyelerde gezindi.Fakat Parkme kazadan dolayı üretimi durdurduktan sonra bakır %35 primle trendini yukarı çevirdi.Ayrıca Abd doları kasım ayına göre hala %20 yukarıda..
    Parkme üretime tekrar başladığı zaman son üç ayda ki bakır ve usd yükselişi şirket için doping etkisi gösterir.

Alım satım ve yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Türkşad; 24-02-2017 saat: 00:53.

Sayfa 26/1200 İlkİlk ... 16242526272836761265261026 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •