Sayfa 264/450 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364 ... SonSon
Arama sonucu : 3595 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    SGK altında 4a işe giriş çıkış bildirgesi diye birşey var. Orda olması lazım
    Şimdi gördüm. Teşekkürler.

Muhasebe buradan çıkış yaptığı an biz buradan görebiliyoruz doğru mu?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Boşuna beklemenize gerek yok. Çıkışınız elektronik ortamda bildirildi. Bildirilirkende hem şubatta alacağınız brüt maaş ve sgk priminiz hem de marttan alacağınız 6 günlük brüt maaşınız ve yatacak 6 günlük sgk primi bildirildi.

Prim borcunu takip eden ayın sonuna kadar yatırma imkanı olduğundan siz sgk robotunda yansımasını henüz görmüyorsunuz ama tahsis servisindeki memur ihtiyacı olan tüm bilgileri aldı.

Çalıştığınız isyerinin personel departmanına çıkış bildirgenizi gostermesini isterseniz, dediklerimin doğru olduğunu göreceksiniz.
    Teşekkürler bilgi için, ben de merak ediyordum. Şubart ortası çıkış, Mart sonuna doğru yansıyor e devlete, tahsis için onun gelmesini beklerler mi diye?

3. İşe giriş / çıkış bildirgenizi e-devlet üzerinen "4a işe griş çıkış bildirgesi" diye aratarak ulaşabilrsiniz.

Çıkış bildirgenizde hangi kod ile çıkışınızın yapıldğını mutlaka kontrol edin. Emeklilik için istifa verdiyseniz, çalıştığınız işyerinin Kod 8 ile çıkış yaptğından emin olun.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Şimdi gördüm. Teşekkürler.

Muhasebe buradan çıkış yaptığı an biz buradan görebiliyoruz doğru mu?
    Evet doğrudur.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5. Çalıştığım işyeri, EYT kapsamında işten çıkmak için ikale sözleşmesi imzalatmak istiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Çalıştığım işyeri, EYT kapsamında işten çıkmak için ikale sözleşmesi imzalatmak istiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    İhbar, izin, mesai, kıdem vb. tüm haklarınızı almadan böyle bir sözleşmeye imza atmamanızı öneririm...

"İşçinin ikale sözleşmesi imzalaması halinde; kıdem ve ihbar gibi tazminat taleplerinde bulunamaması, işe iade davası açamaması, işsizlik sigortasından ve iş güvencesinin sağladığı haklardan yararlanamaması gibi sonuçlar doğabilmektedir. Bu nedenle uygulamada işverenler tarafından ikale sözleşmesi ile iş akdinin sonlandırılması sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir."

https://kulacoglu.av.tr/ikale-sozles...maktad%C4%B1r.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Evet dostuma edevlette o basvuru ekrani acilinca bastim basvuru butona. eksik cikan bir kac bilgi daha sonra duzeltildi ssk elemanlari tarafindan... (ssk no banka hesap no filan detayli girmistim)
    takip ediyorum..

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Servet bey hayırlı olsun,
    E - Devlet üzerinden mi yapmıştınız?
    06.03.2023 tarihinde çaliştığım yerden ilisik kestim şubat-2023 bordrosunun beyanini bekliyorum bende başvuru yapmak için beklemedeyim.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Basvuru yapinca size SMS ile gelen linkten giris yapin
    edevlet sifreniz ile girdiginiz herhangibir anda da buraya ulasabilirsiniz

https://uyg.sgk.gov.tr/DYSEvrakTakip/

Alıntı Originally Posted by Emre1976 Yazıyı Oku
    Merhaba Servet bey siz buna e-devlettten hangi linkten bakıyorsunuz?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 264/450 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •