Sayfa 265/367 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Ayva anladığım kadarıyla bölücülerden başka herkesle işbirliğine hazır. Halbuki gerçekte Türkiye kendi Kürtleriyle barışmadıkça düze çıkamaz..

Türkiye ne zaman Kürt sorununu askeri ve polisiye tedbirleriyle çözmeye kalkıştıysa sonunda ekonomik, siyasal ve sosyal bir krizin pençesine düşmüştür. Bugünkü krizimiz de 2015'te başlayan topyekün savaş konseptinin sonucudur. Kürt taleplerini bastırmak için bugün en azından 200 bin kişilik insan kaynağı ve milyarlarca dolar ekipman tahsis edilmiştir. Bu ekonomik açıdan israftır ve getirisi de sınırlı ve geçicidir, uzun vadede meseleyi çözmekten uzaktır.

Türkiye bunu anladığı zaman düze çıkar aksi takdirde Afganistan'ın ortadoğu versiyonu olmaya adaydır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ayva anladığım kadarıyla bölücülerden başka herkesle işbirliğine hazır. Halbuki gerçekte Türkiye kendi Kürtleriyle barışmadıkça düze çıkamaz..

Türkiye ne zaman Kürt sorununu askeri ve polisiye tedbirleriyle çözmeye kalkıştıysa sonunda ekonomik, siyasal ve sosyal bir krizin pençesine düşmüştür. Bugünkü krizimiz de 2015'te başlayan topyekün savaş konseptinin sonucudur. Kürt taleplerini bastırmak için bugün en azından 200 bin kişilik insan kaynağı ve milyarlarca dolar ekipman tahsis edilmiştir. Bu ekonomik açıdan israftır ve getirisi de sınırlı ve geçicidir, uzun vadede meseleyi çözmekten uzaktır.

Türkiye bunu anladığı zaman düze çıkar aksi takdirde Afganistan'ın ortadoğu versiyonu olmaya adaydır.
    NAsıl bir işbirliği onuda yazıver bari özerk bir bölgemi, bir federasyonmu, Eyalet sistemimi, yoksa güneydoğuda ayrı bir devletmi? bunların hangisi hadi onu8 da belirt tatlıya bağlayalım şu işi, yoksa güneydoğu kürtlerin geri kalan bölgeler hem kürtlerin hem türklerin ortak öylemi? Bak eğer öyle bir niyetiniz varsa diğer bölgelerde bir tek kürt kalmaz anladınmı. bak ne güzel bölüştük hoşuna gittimi. Eğer gitmedi ise güneydoğuda kim kürt kim Fıransızlarla anlaşıp 1. dünya savaşında güneydoğuyu yakıp yıkıp esas kürtleri katlederekvahşice cinayetrler işleyip savaş bitince TÜRK askerinin gelip katledilen kürt kardeşlerinin intikamını alır korkusuyla kaçıp kaçamayanlarında isimlerini değiştirerek kendilerini kürtmüş gibi gösterdiklerinide bir araştırıver istersen.Etranındaki devletlerin düştüğü duruma bir baksan küresel güçlerin oyununu anlıyacaksın ama bilmiyorum sende o akıl varmı?

3. Turkiye buyuk devlettir,
    Kurtlere her turlu haklari verilmistir,
    Kurtleriyle bari******.
    amerika ve Israilin tetikcisi, parali askerlerini ,boluculuk yapanlarin her turlu cezasi verilmekte, verilecek.
    pkk sozculeri kamuflajlari ne olsada farkediliyor.

4. Bir toplum hamasetle, duygu sömürüsüyle nereya kadar gidebilir. Merak eden Türkiye'nin geldiği noktaya bakarak öğrenebilir. Hala da öğrenmeyenler var, onlar da öğrenecek, bunun için ihtiyaç duyacakları tek şey zaman.
    Winter is coming...

5. Bu kürt sorunu dedikleri nedir arkadaş,ben bunu bir türlü çözemedim.Benim Tunceli'de dahil olmak üzere bir çok kürt arkadaşım var hepsiyle'de yıllardır sorunsuz arkadaşlık ediyoruz.Yazın'da bilelim.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Bu kürt sorunu dedikleri nedir arkadaş,ben bunu bir türlü çözemedim.Benim Tunceli'de dahil olmak üzere bir çok kürt arkadaşım var hepsiyle'de yıllardır sorunsuz arkadaşlık ediyoruz.Yazın'da bilelim.
    "Kürt arkadaşlarınla sorunun yoksa Kürt sorunu da yoktur" deyip konuyu kapatmak kimsenin aklına gelmemişti, yaratıcılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Altı milyon Kürt de herhalde Türk arkadaşı olmadığı için HDP'ye oy verdi.

Kürtler ne istiyor diye merak ediyorsanız HDP'nin programını açar, okur, öğrenirsiniz. Görüyorsunuz, sorunuzun cevabı o kadar da zor değil, .
    Winter is coming...

7. Kürtler'in Türkler'le bir sorunu yoktur,he bahsettiğin ermeniler'se onların Türkler'le sorunu vardır.Ne İstediklerini''de yukarıda ayne arkadaş yazmış zaten.

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    "Kürt arkadaşlarınla sorunun yoksa Kürt sorunu da yoktur" deyip konuyu kapatmak kimsenin aklına gelmemişti, yaratıcılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Altı milyon Kürt de herhalde Türk arkadaşı olmadığı için HDP'ye oy verdi.

Kürtler ne istiyor diye merak ediyorsanız HDP'nin programını açar, okur, öğrenirsiniz. Görüyorsunuz, sorunuzun cevabı o kadar da zor değil, .
    Eskiden, Abd ve Avrupanın döşettiği mayınlı araziler vardı. Karşı taraftaki barzani aşireti kardeşlerimizle, Talabani aşireti kardeşlerimizle türkmen kardeşlerimizle aramızdaki bağları koparıp birbirimizle düşman olmamız için döşettirmişlerdi küresel güçler o mayınları, Fakat bölge halkı geçimini temin etmek için karşı taraftaki kardeşlerimizle ticaret yapmak zorunda idi bunun içinde o mayınlı araziye eşek sürüsünü salıp mayınlar eşekler tarafından patlatılınca rahatça geçerlerdi karşı tarafa şimdide küresel güçler ve israil NİL ile fıratın arasını ele geçirmek için içlerine yerleştirilmiş ermeniler tarafından kandırılmış kürt kardeşlerimizi eşek sürüsü gibi ileri sürüyorlar Bilmiyorlarki başlarına geleceği israil filistinde ne yapıyor bir bak senin kara kaşına kara gözünemi kurban sanıyorsun.Geçmişini iyi öğren öğrende gör Tarihin kaydettiği en büyük kürt komutan kudüs fatihi selahattin Eyübinin kim olduğunu titre ve selahattin eyyübinin kimliğine dön onun bunun uşağı ve eşeği olma....

Sayfa 265/367 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •