Sayfa 267/1000 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bir müdür gelmiştir ne olacak bu fonların hali demiştir. Şimdi de bak çalışınca oluyormuş diyordur
    O zaman konuşma şu şekilde oldu TPF'de olanları biliyorsunuz. Şimdi TPF'yi TKF ve TCD siz portföyünüze ekliyorsunuz devam etmesi gerekiyor bu fonun Sonrasına bakarız

2. Bir çok değişken ya da borçlanma araçları fonunda bir sürü tahvil battı, risk her zaman var. Bir fon vardı bis enerji yüzünden %40 gibi oranda erimişti.

bunların hepsi batan tahvil değil ama bir çırpıda aklıma gelenler, arma elektropanç, derindere, Bimeks, dünya göz, aynes, bis enerji, akyürek, analiz faktoring..

3.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Hem başıma geldi hem de fonu yönetenlerle konuştum, böyle bir durumda fonda batık tahvile karşılık ayrılıyor, %30–%70–%100 gibi, duruma göre. Tahvil ilerde ödenirse nemalanmak için fonda olmak gerekiyor, sattıysanız ilişkiniz bitti, arkanızdan kimse para yollamıyor.

Öyle olsa tpf %45 getiriyi sağlayacak getiriyi nerden bulacaktı. Olay, gidenlerin payına düşen batık tahvillerin daha sonra bir kurtulan kısmınun fonda kalanlara dağıtımı, zaten o yüzden fonu alıma kapattılar.
    Sizin olayda farklı olabilir ama örnek vermek istiyorum bu fonların içeriği hisse vs. olmuş tahvil kalmamış olaydan sonra.
    https://www.mkk.com.tr/tr/duyuru/1607

Tpf konusunda dediğiniz doğru fon şirketi içeriği değişiklik yapmadan devam etmiş öyle olursa fonda kalmak lazım zaten bunu söyler ilgili şirket.
    Üstteki örnek gibi olursa fondan çıksanız dahi ödeme yapılır görünüyor.
    Tabiki bunu garanti olarak görmesin diğer arkadaşlar tahvil sahibi firma batarsa ödeme olmaz örnek bimeks.

4. Analiz faktoring, TCB fonunda vardı, o ara Tcb aşağı bir merdiven yapmıştı grafikte görünür.

Analiz in sahipleri piyasayı dolandırmış, spk dava açtı ama birşey çıkmaz tabi, adamlar tahvilleri satıp 110 milyon lirayı inşaat şirketine aktarmış.

5.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Analiz faktoring, TCB fonunda vardı, o ara Tcb aşağı bir merdiven yapmıştı grafikte görünür.

Analiz in sahipleri piyasayı dolandırmış, spk dava açtı ama birşey çıkmaz tabi, adamlar tahvilleri satıp 110 milyon lirayı inşaat şirketine aktarmış.
    Baya bir tecrübeniz olmuş fonlarla ilgili biz sadece grafiklere bakarak neler olmuş olabileceğini tahmin etmeye çalışıyoruz. Teşekkürler paylaşımlarınız için

6.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Analiz faktoring, TCB fonunda vardı, o ara Tcb aşağı bir merdiven yapmıştı grafikte görünür.

Analiz olayını da hatırlıyorum dediğiniz gibi bir şey çıkmaz giden gitti, sürekli söylüyorum özel sektör tahvil/bono içeren fonlara mesafeli olun ben tahvil istiyorum diyenler devlet tahvili içeren fonlar alabilir en garanti çözüm.

Konusu açıldığı için yazalım hisse fonlar da tahta kapanırsa sıkıntıya girer onun için fon seçerken mutlaka portföy dağılımında hangi şirket var bakın sonra bir şey olduğunda iş işten geçer.

7. risk almak getiri için birinci yol, ikinicisi de önögörüde bulunmak. Bu yıl borçlanma araçları getirisine bakarsak tepelerde en çok uzun vadeli devlet borçlanma araçları fonları var.

Faziler düşüyor diyip erken davranan, en düşük riskle, hazine tahviliyle bu getiriyi almış. Ben biste bakmaktan bu tip fırsatları değerlendiremedim, yapabilene hayırlı olsun.

2 yıllık zirvedeyken al faizler düşmeye başlayınca yuksek fiyattan sat sonra tum parayi uzun vadeli fona gir %50 rahat getirirmis aslında.

Sayfa 267/1000 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •