Sayfa 27/987 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Nebati:Hem bir model öne sürüyoruz hem sayın Cumhurbaşkanımız adeta bir manifesto yayınladı. Birçok şey değişti. Bu değişim bir normalleşme. Şimdi normale döndük. Artık kişiler, kurumlar, kamu yönetimi, siyasetimiz herşeyin normal seyrettiği bir sürece giriyoruz

Nebati: Tabii ki kırılganlıklarımız var. Bunların üstüne çalışıyoruz. Orta gelir tuzağından çıkmak istiyoruz

Nebati: Cari açığımız büyüme ile bareber yükseliyordu. 2013'lerden itibaren ortaya koyduğumuz bir şey var. Bu ekonomik model Türkiye'nin şartlarına uygun hale gelirse özgür ve özgün olacak

Nebati: Dolayısıyla orta gelir tuzağından çıkmak için çalışmalar yapıldı. Şimdiki anlayışımız optimal noktayı yakalamakla dışarıya vereceğimiz gücüyü, dışarıdan alacağınız imkanlarla değerlendirmek gerekir ki, bu kırılganlıklar üzerine gidebilelim

Nebati: Küresel ekonomiden aldığımız pay yükseldi. İhracattan aldığımız pay da yükseldi. Tarihinde ilk defa 1,1'e geldi. Bir büyüme yok, sıçrama var

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ne oluyor yahu???

anlık bir 11,74 bir 14,30

manyak manyak işler.. hayrola?
    olayın vehametini sonradan anladı piyasa..

3. Eskiden benim çocukluğum da çizgi romanlar vardı dizi mizi hatta TV yoktu , bu çizgi mecmualardan biri Mandrake idi , Mandrake sihirbazdi ama öyle böyle değil bir salon dolusu insana kitle hipnozu yapardı mesela her yer su derdi , salonda izleyenler boğulmaya başlardı , şimdi bu yaşta Mandrake nin gerçek bir şahsa dönüştüğünü gördüm, yalnız o Mandrakede bir pelerin melon şapka.ve bir değnek de vardı bi de hojo diye yardimcisi bu yardımcı Interintel denilen bir gizli servisin başıydı şimdi ki Mandrake yardımcı falan sevmez her şeyi tek başına yapar ne dese bazı zevat inanır kitle hipnozu uzmanıdır .Eminim Mandrake okumuş tür.Millete bir hikaye yazar aylar yıllar milleti oyalar ve oyar.

Kimden mi bahsediyorum ,Tabii ki David Copperfield 'dan bahsediyorum.

Nebati: Türkiye'de büyük canlanma var. Ticaret güçlü, ihracatımız kuvvetli. Büyümemizin temel sebeplerinden bir tanesi içeride büyüme ve talebin artması ile dışarıda talebin artmasından kaynaklanıyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Yalnız şu anda dolara yuzde 14 faiz vereceğim diyor.zimmen yuzde 14 artış garanti diyor .gerçi yuzde 8 ini konuşma esnasında elimizden aldı ya olacak o kadar.

Nebati: [Sosyal Medyada Döviz Spekülasyonu] Bu tür ihanetlere asla izin vermeyeceğiz

Nebati: Reel sektör Türkiye'de 66 borçluluk oranına sahip. Kamunun dünyadaki oranı yüzde 104, gelişmekte olan yüzde 64, Türkiye'de yüzde 40. Bir masa düşünün, bu masanın bütün ayaklarının sağlam bastığını düşünün

Nebati: Dünya ülkeleri içerisinde bütün ülkelerle farklı şekilde ayakları sağlam basan bir masa. Böylesine bir ülkede kurlarla oynarsınız, bir takım manipülatif oyunlar oynarsanız bir yere kadar gider. Sonra doğru olan, reel olan piyasaya hakim olur

8. Dolara 14% vereceğim demesi için kur farkı üzeri + 14% faiz vermesi lazım değil mi?

Sayfa 27/987 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •