Sayfa 271/572 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon
Arama sonucu : 4576 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Tıpkı Magnezyum madeni gibi sessizce devredilmiş. Ama devretme şartları nedir, bilinmiyor. Aynı magnezyum madeni gibi bu da hazır kurulu maden düzeneği ile devredildi. Lapsekide mesele, yeni bir maden havuzunun oluşması köylülerce istenmiyordu. Bu da Nurol madencilikte mevcuttu. Belki nurol ile bir kar ortaklığı ya da kiralama ilişkisine girlmiş olabilir.

Unutmayalım Nurol inşaat ile Kartal arazisinde inşaat anlaşması yapılmış. Yeni koşullarda bu anlaşma iptal edilmişti. Yani Nurol ile Eczacıbaşı arasında bir güven ilişkisi var. Tabi sorsak ticari sır derler.

Bu arada tamamıyla satılmış da olabilir. Bu da bir olasılık.

2. Nasıl degerlendirirsiniz acaba bunu ? .

3.  Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Nasıl degerlendirirsiniz acaba bunu ? .
    Haber hangi kaynaktan alinmiş bilmiyorum ama topluluğun yılda 200-250 mio Euro civarında senelik gelişme kaydettiğini ve 2019 dan başlayarak mali yapının iyileşmekte olduğunu tahmin etmiştim. Bu rakamlar sürpriz olmaz, diğer taraftan genelde yatırımların 15-20 milyon Euro civarında yapılmasına bakarak bu yatırımların 2 yıllık bir süreye yapılabileceğini de ilk plânda düşünürüm.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. Yalnız burada bir çok iş koluna yatırımdan ve kapasite artışından söz ediyor. Yapı grubu, maden, temizlik kağıdı yatırımları ve inorganik satın almadan bahsediyor. Bu yatırım için 2022 yılı diyor. Artık 200 milyon euro büyük para değil. Eczacı fırsatını buldu büyüyecek gibi. Gaza basıyor diye düşünüyorum. Üstelik mevcut kapasiteler sonuna kadar kullanılıyor olmalı ki bu işlere girişiyor.

5. Yatırımlar için nasıl kaynak bulunmasin aciklamara göre madenleri tek tek devretmisler. Devrederken bize soracak halleri yok tabi ama birde şu kartal arazisini devretselerde kurtulsam. Ne zararım çıkıyor nede fırsatları degerlendirebiliyorum. Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
    İyice saçmalamışlar..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. İlaç ta eczyt ın yoğun alımları var,,sonunda iyi bir haber mi var acaba diye düşünüyorum,asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 271/572 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •