Sayfa 272/964 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. mezarcı ve batanadam a selam olsun... caps bugünü kapatır...

GK listesinde adı çıkacak mı... Göreceğiz bakalım...

2. Ne oldu kivirmaya basladin... Rahatla cikmayacak...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

3. Kendi yapıştırdığı yazıyı bile okumayan cahil...

MADDE 5 sonuçlarını doğrur değil mi???

Duydun mu GK u görüş bildirmekten kaçındığı için YK fest ettik KAP açıklaması...

Gözünle oku kanun maddelerini...

İnşallah GK katılırsında MADDE 5 niye uygulamadınız, niye istifa etmediniz... ahhh cahil ahhh...

ELMA ile ARMUTU karıştıran CAHİL...

Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    al bu da Türk Ticaret Kanunu doktorum git Allahını seviyorsan öğrende gel

bu da bu akşamlık son bilgilerin kapağı olsun hadi iyi geceler...

demek ki neymiş görüş vermekten kaçınmak olumsuz görüşmüş...

ve bizim denetçi olumsuz görüş vermiş...

sapıttın iyice... kendi kendini haksız çıkarmaya başladın da nedense onun suçunu da bana atıyorsun... ya da atmaya çalışıyorsun Allahım ya kendi yazdığını kendi yalanlıyor...

TTK Madde 403

0

inShare
    F) Görüş yazıları

MADDE 403– (1) Denetçi, denetimin sonucunu görüş yazısında açıklar. Bu yazı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun[*] belirlediği esaslar çerçevesinde, denetimin konusu, türü, niteliği ve kapsamı yanında denetçinin değerlendirmelerini de içerir. Denetçi, olumlu görüş verdiği takdirde yazısında, öncelikle 398 inci madde ve Türkiye Denetim Standartları uyarınca yapılan denetimde, Türkiye Muhasebe Standartları ve diğer gereklilikler bakımından herhangi bir aykırılığa rastlanmadığını; denetim sırasında elde edilen bilgilerine göre, şirketin veya topluluğun finansal tablolarının doğru olduğunu, malvarlığı ile finansal duruma ve kârlılığa ilişkin resmin gerçeğe uygun bulunduğunu ve tabloların bunu dürüst bir şekilde yansıttığını belirtir.

(2) Görüş yazısında, yönetim kurulunun finansal tablolara ilişkin konular bakımından sorumluluğunu gerektirecek bir sebebin mevcut olmadığına, varsa buna işaret edilir. Görüş Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun[*] belirlediği şekilde ve herkesin anlayabileceği bir dille yazılır.

(3) Çekinceleri varsa denetçi, olumlu görüş yazısını sınırlandırabilir veya olumsuz görüş verebilir. Sınırlandırılmış olumlu görüş, finansal tabloların şirketin yetkili kurullarınca düzeltilebilecek aykırılıklar içerdiği ve bu aykırılıkların tablolarda açıklanmış sonuca etkilerinin kapsamlı ve büyük olmadığı durumlarda verilir. Sınırlamanın konusu, kapsamı ve düzeltmenin nasıl yapılabileceği sınırlandırılmış olumlu görüş yazısında açıkça gösterilir.

(4) Şirket defterlerinde, denetlemenin bu Bölüm hükümlerine uygun bir şekilde yapılmasına ve sonuçlara varılmasına olanak vermeyen ölçüde belirsizliklerin bulunması veya şirket tarafından denetlenecek hususlarda önemli kısıtlamaların yapılması hâlinde denetçi, bunları ispatlayabilecek delillere sahip olmasa bile, gerekçelerini açıklayarak görüş vermekten kaçınabilir. Kaçınma olumsuz görüşün sonuçlarını doğurur. Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu [**], kaçınmanın sebep ve usulü ile buna dair gerekçenin esaslarını bir tebliğ ile düzenler.

(5) Olumsuz görüş yazılan hâllerde yönetim kurulu, görüş yazısının kendisine teslimi tarihinden itibaren dört iş günü içinde, genel kurulu toplantıya çağırır ve genel kurul yeni bir yönetim kurulu seçer. Esas sözleşmede aksi öngörülmemişse, eski yönetim kurulu üyeleri yeniden seçilebilir. Yeni yönetim kurulu altı ay içinde, kanuna, esas sözleşmeye ve standartlara uygun finansal tablolar hazırlatır ve bunları denetleme raporu ile birlikte genel kurula sunar. Sınırlı olumlu görüş verilen hâllerde genel kurul, gerekli önlemleri ve düzeltmeleri de karara bağlar. [***]

4. SPK kanunlarını daha çok oku.... CEZA yı SPK kesiyor... kendi kanununa göre...

GÜNAYDIN...

sen GK katıl... Bunu sun orda 2 tane TİCARET BAK temsilcisi var... Sana gülmesin

5. SPK dan gelsin

http://www.spk.gov.tr/indexcont.aspx...enuheader=null

Bu kapsamda, 4 tür bağımsız denetim raporu ortaya çıkmaktadır:

Olumlu Görüş İçeren Rapor: Bu rapor tipinde, bağımsız denetçinin işletme finansal tabloları hakkında beyan ettiği görüşü, bu tabloların, tüm önemli yönleriyle, finansal raporlama standartlarına uygun olarak gerçeği dürüst bir şekilde yansıttığı yönündedir.

Olumsuz Görüş İçeren Rapor: Yeterli ve uygun denetim kanıtı elde etmiş olan denetçi, yanlışlıkların tek başına veya toplu olarak finansal tablolar için önemli ve (etkisinin) yaygın olduğu sonucuna varırsa olumsuz görüş verir.

Görüş Bildirmekten Kaçınılan Rapor: Denetçi, görüşüne dayanak teşkil edecek yeterli ve uygun denetim kanıtı elde edemezse ve -varsa- tespit edilmemiş yanlışlıkların finansal tablolar üzerindeki muhtemel etkilerinin önemli ve yaygın olabileceği sonucuna varırsa, görüş vermekten kaçınır.

Şartlı Görüş İçeren Rapor: Denetçi, aşağıdaki durumlarda sınırlı olumlu görüş (şartlı görüş) verir:

(a) Yeterli ve uygun denetim kanıtı elde etmiş olan denetçi, yanlışlıkların tek başına veya toplu olarak önemli olduğu ancak finansal tablolarda yaygın olmadığı sonucuna varırsa veya
    (b) Görüşüne dayanak teşkil edecek yeterli ve uygun denetim kanıtı elde edememekle birlikte denetçi, -varsa- tespit edilmemiş yanlışlıkların finansal tablolar üzerindeki muhtemel etkilerinin önemli olabileceği ancak yaygın olmayabileceği sonucuna varırsa.

6. Hala çözemedi...

6 AYLIK TABLO: ARA DÖNEM.... anlamı yok...

SINIRLI BAĞIMSIZ DENETİM dir...

12 AYLIK TABLOLARI DENETİM: BAĞIMSIZ DENETİM DİR...

CAHİL bunu çözse o kadar şeyi boşuna yapıştırmaz...

2- Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetime Tabi İşletmeler

13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 397 nci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen işletmeler ve yatırım fonları ile konut ve varlık finansmanı fonları yıllık finansal raporlarını bağımsız denetime tabi tutmak zorundadırlar.

Aşağıdaki işletmelerin, Kurul tarafından yayımlanan finansal raporlama standartlarına ilişkin düzenlemelerdeki özel hükümler saklı kalmak kaydıyla, altı aylık ara dönem finansal tabloları inceleme (sınırlı bağımsız denetim) kapsamındadır.

7. OKU ama ANLAYARAK ÖZÜMLEYEREK OKU...

ARA DÖNEMİ: YILLIK RAPOR gibi kimse KABUL ETMEZ ..... cancağızım...

buralarda kendi kendini BİLGİLİ gösterip REZİL olursun...

sorunun ne mi yazılanı okuyup algılayamamak...

bari yapıştırdıklarının KANUN nezninde ne getireceğini ÖZÜMLE....

Sayfa 272/964 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •