Sayfa 273/1002 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ya hocam başlatma odtu matematiğinden abuk sabuk konuşma. Yanlış yazıyorsun. Bilgini kontrol et. Ömrüm bu işlerle geçti bu oranlarla vergi ödedim, muhasebe yaptım. Bu yüzdelerle yıllarca mühendislik yaptım.

Hala ısrar ediyorsun.
    20 liralık ürün 10 liraya düşerse kayıp %50'dir. Bitti.
    Bu neyin inadı ?

Yok mu bir okumuş yazmış insan yanında, çevir sor.

1000 puandaki endeks 500 puana düşünce %100 mü eksi yapmış olur.
    Sıfıra düşerse kaç yapmış olur o zaman.

Lanet olsun hakkaten ya, uğraştığımız şeye bak. Yok öyle tersten böyle düzdenmiş.

Söylediğin matematik yanlış. YAN-LIŞ.

cinnet geçirmemek elde değil, bir durup düşünmüyor bunca adam bunu söylüyorsa benim hatam olabilir mi diye. Yine girdik topiğe tansiyon şeker hepsi zıpladı. Lanet olsun ya. Elime tüküreyim hakkaten ne diye kurtlanıp girdiysem yine.
    büyük adam. beni dövmediğin için sana teşekkür ederim. sen herşeyi biliyorsun. eksiğin yok. tamam .

Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    yo ben ciddiyim. şaka falan değil. sanırım siz biliyorsunuz. lütfen bana yardımcı olun.
    100 tl ye aldığım şeyi 50 tl ye satınca. zararım % olarak ne oluyor.
    %50 olur. Bunu 5.sınıfa giden yeğenim de söylüyor. Yüzde hesapları 5.sınıfın konularıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    %50 olur. Bunu 5.sınıfa giden yeğenim de söylüyor. Yüzde hesapları 5.sınıfın konularıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    tamam pit sende haklısın. bende bitirdim ilkokulu. demekki öğrenmeden mezun olmuşuz.

4.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    GBC, AFV ve AFS fonlarına bir göz atabilirsiniz.
    GBC 1 aylık getirisi %11.5 / Aylık std. sapması 3.46 (çok yüksek yani volatil)
    AFV 1 aylık getirisi % 6.8 / Aylık std. sapması 1.84 (yüksek)
    AFS 1 aylık getirisi % 6.6 / Aylık std. sapması 1.62 (yüksek)
    Teşekkür ederim sn nida
    O fonları biliyorum da AFV ve AFS hisse kökenli
    GBC daha çeşitli dayanak varlıklı ama bazı şeylerde fazla ısrarcı gibi.O varlıklar yürürse gidiyor, tökezlersede fon da çok kötü tökezliyor.

Ben öyle bir fon hayal ediyorum ki gerektiğinde dayanak varlığı tümden değiştirecek, hisselere bağımlı olmayacak, gerekirse döviz, türev, kıymetli maden, ticari emtia, hisse vs vs hepsi arasında geçiş yapabilecek
    Ama bunu döviz üzerinden yapacak.

Bu tür fonlar serbest fon olarak varlar ama
    Biz gibi garibanlar için değişken de olsun istiyorum.
    Varsın yönetim ücretini yüksek tutsunlar, hatta gerekiyorsa performans ücreti bile koysunlar.

Ben yüzdeye bakmam.
    Gün sonunda + mı - mi ona bakarım.
    % felan bunlar boş iş.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

6. Adam hesap bilmiyor gelmiş taktik veriyor kahkaha attım 100 liranın %1 kaçtır 1 lira peki o zaman 100 liranın %100 kaçtır 100 lira doğru orantıyla basit şekilde bulunur. Akıl var mantık var %100 demek sıfırlanması demektir.

7. 60 binden 15 bine düşen bir x piyasasında her şey matematik demek değildir.

Örneğin 60 binden 30 bine %50 düştü dip diye alan birisi Piyasa 15 bin seviyesine geldiğinde %50 para kaybeder.

15 bin seviyesinden bir daha aldığında ve X'in seviyesi 7500 dolara geldiğinde bir %50 daha kaybeder...

Acıları hiçbir matematik ölçemez...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Adam hesap bilmiyor gelmiş taktik veriyor kahkaha attım 100 liranın %1 kaçtır 1 lira peki o zaman 100 liranın %100 kaçtır 100 lira doğru orantıyla basit şekilde bulunur. Akıl var mantık var %100 demek sıfırlanması demektir.
    ne yapalım be arkadaşım. bizde bu kadar biliyoruz. bak ne güzel. sen biliyorsun. kendini kurtarmışsın.

Sayfa 273/1002 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •