Sayfa 284/1002 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Geçenlerde bahsi geçmişti bugün TGE + 1.25 getirmiş.
    IPB 22 mart'ta endeks % 9,79 düştüğünde - 2,64 yapmış bakalım bu sefer de az sıyrıkla kurtulabilecek mi?
    Yönetim başarısı açısından iyi bir test olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Is portföy yarıiletken değişken fon kurulmuş bilginize IJC

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yatırım stratejisi:

Fon toplam değerinin asgari %80'i, devamlı olarak, yarı iletken üreticisi, yarı iletken teknolojileri alanında faaliyet gösteren, yarı iletken teknolojilerin geliştirilmesini destekleyen şirketlerin ve bu şirketlerin tedarikçisi ile hizmet/servis sağlayıcılarının ihraç ettiği ortaklık paylarına, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına, özel sektör borçlanma araçlarına ve bahsi geçen temaya yatırım imkanı sağlayan yerli yatırım fonları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonlarına yatırılacaktır. Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçlarının değeri fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Ayrıca, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Fon, değişen piyasa koşulları doğrultusunda fon izahnamesinin 2.4 maddesinde yer alan varlık ve işlem türlerini farklı oranlarda kullanabilir.

Riks değeri 6

Amerika ve Londra'da işlem gören yarıiletken şirket hisselerinden alım yapacaklar
    IPJ'den çıkıp buna girmeyi düşünüyorum. Çip krizi sene sonuna kadar sürecek.

3. Bende dun osd aldim bu yeni ffd ile nemalandi tabi fil getirisinden dusuk
     Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Fibabankada fon alımında nemalandırma için FFD fonu almış. Niye FIL almıyor acaba. Fibabankadan fon alanlar nemalandırma için hangi fonu alıyor ?
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bende dun osd aldim bu yeni ffd ile nemalandi tabi fil getirisinden dusuk

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yanıtınız için teşekkürler. Haklısınız FFD geri de kalıyor.
    FIL 0,050 (mk 19,21)
    FFD 0,0467 (mk 17,94) getirmiş.

5. Bu ffp elinde hic bizim borsadan stok tutmuyor heralde. Boyle gunde 0.8 kar gorunce baya sevindim. Iceriginde 45% hisse gozkuyor ama usd gumus ve altina girilmis hepsi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
    gbc -0,4495% olmuş, dün hem kur, hem altın ve gümüş artıdaydı, galiba bu fon da 1 gün gecikmeli yansıyor fiyatlara...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Tge satış emri verdim hata yaptım. 2 gün önceki artışı yansiis &1.2 getirmiş

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. IOG GUM TCA YZG gibi emtia fonlarını alırken uzun vadeli alın. Günlük bakmayın. Hesaplamalar bazen erken yansıyor bazen geç yansıyor ama +-1 veya 2 gün içinde fon değerine yansıyor. Portföyünüzün belli bir oranı emtia hisseleri olabilir. Emtialar da ralli yapmayan sadece altın ve gümüş kalmıştı. Açığı kapatmaya çalışıyorlar bu sıralar. :-)

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    gbc -0,4495% olmuş, dün hem kur, hem altın ve gümüş artıdaydı, galiba bu fon da 1 gün gecikmeli yansıyor fiyatlara...

Sayfa 284/1002 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •