Sayfa 285/651 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

ben bu hisseyi AKSA, BANVİT, DYO ya benzetiyorum...bu şirketlerde yıllarca süründürdü...ama sonra gerçek değerlerini katladılar...

büyük yatırımlar meyve vermeye başlayınca, patronların eşref saati de gelmiş oluyor...

2. ft dostum biz geçmiş bilançoları bir miktar inceledik...2016 yılı son çeyrekte 72 milyon tl ciro yapmasına rağmen sadece 1,8 milyon tl olarak hatırladığım düşük bir kar açıklamış...2015 yılında diğer çeyrekler ile pararlel bir kar açıklamış...2014 yılında yine son çeyrekte diğer çeyreklerin tersine zarar açıklamış...

sence bunun nedeni ne olabilir...sen bir hisseyi almadan önce enine boyuna incelersin...muhakak bu konuda da bir fikrin olmalı...sen bu çeyreklerde ne kadar kar bekliyorsun acaba ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. gerçi bu son çeyrek meselesini meil olarak da şirkete gönderdim...bunun nedenlerini sordum...ileriki günlerde cevap geldiğinde burada paylaşırım...nedenini bende çok merak ediyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

kahraman EVLAT lardan biri:

Genpaz AŞ, orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Gentaş Grup bünyesinde üretilen werzalit ve metal ürünlerin, Türkiye pazarındaki dağıtım ağını oluşturmak amacıyla 1993 yılında kurulmuş bir şirket. Bugün Bolu Mengen’de bulunan 6 bin 800 metrekarelik kapalı alanda, okul ve bahçe mobilyaları üretiminin yanı sıra metal üretim tesisi ile de faaliyet gösteren şirketin, Ankara Akyurt’da ek bir fabrika yatırımı da söz konusu. Önümüzdeki sene faaliyete geçecek bu fabrikanın dışında bir başka yatırım da perakende mobilya sektörüne yapıldı. Şirket, perakende mobilya sektörüne Twoodesign markasıyla adım atmış oldu.

Yeni genel merkez kapılarını açtı
    Okul mobilyası üretiminde Türkiye’nin en profesyoneli olarak bilinen, yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atan Genpaz, çalışmalarını bu segmentte Tavilo markası adı altında başlattı. Tavilo markasının yanı sıra doğal ahşap ürünlerini el ustalığı ve teknoloji ile bir araya getirerek görselliği ve fonksiyonelliği ile dikkatleri üzerine toplayan yeni markası Twoodesign ile de sektörde büyüme gösteren Genpaz, 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Ankara Siteler’de yenilenen konseptiyle yeni genel merkezinin kapılarını açtı.

19 kişi olarak başladıkları bu yolda şu an 165 kişi ile devam ettiklerini söyleyen Genpaz AŞ İcra Kurulu Başkanı Selim Kahraman, “Ciromuz kuruluşumuzdan bu yana artan bir ivmeyle yükseliyor. Son 3 yılda ciro artışımız yüzde 85 oranında gerçekleşti.†diyor.

Ülkemizde yaşanan olumsuzluklara rağmen, yılın başında 2015 yılının üstünde bir hedef belirlenmiş olsa da, 2016 yılında mevcut durumun korunduğunun altını çizen Kahraman, bu yılı 50 milyon TL ciro ile kapatma hedefinde olduklarını belirtiyor.

2017 yılında eğitim kulvarında marka olmayı hedeflediklerini söyleyen Kahraman, “Çağdaş, modern, yurt içi ve yurt dışı pazarda okul mobilyalarına yönelik ihtiyacı karşılayacak yeni ürün AR-GE çalışmalarını tamamlamak ve hizmete sunmak; bir sosyal sorumluluk projesi oluşturmak; üretim hattına yatırım yaparak makine kulvarını genişletmek 2017 yılında gerçekleştirmek istediğimiz başlıca hedeflerimiz arasında yer alıyor.†diyor.

Hedef 2017 yılında yaklaşık 65 milyon TL satış bütçesi
    2,5 yıllık master planı ile yapılan ev içi perakende mobilya sektörü için oluşturulan Twoodesign markasına ait ürünlerin AR-GE çalışmalarını hızlandıracaklarını ifade eden Kahraman, bununla ilgili ürünleri 2017 yılında nihai tüketicinin hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirtiyor.

2017 yılında yaklaşık 65 milyon TL satış bütçesi hedefleyen şirket, yüzde 20-25 büyüme hedefi doğrultusunda istihdam artışı da planlıyor.

Okul mobilyalarında sektörde lider konuma ulaşmanın 5 yıl içerisindeki hedefleri arasında olduğunu söyleyen Kahraman, “Ev içi mobilya perakende sektöründe A ve B tüketici profiline hitap eden ilk 5 markadan biri olmak, tüm bunlarla beraber werzalit pazarındaki liderliğimizi büyüterek sürdürmek ve istihdam açısından insanların çalışmak istediği bir şirket haline gelmek, gelecekte gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimizdir.†diyor.

başka bir KAHRAMAN EVLAT da burada:

Yoğun Ar-Ge çalışmaları ve büyük bir titizlikle yürüttüğümüz üretimimizi, dünya standartlarında bir üretim alanına taşımak için inşaa ettiğimiz yeni fabrikamız hizmete açıldı.

Dış cephesinde Lami gloss yüzey kaplamalarının kullanıldığı, 8.000 m2’si kapalı olmak üzere, toplam 15.000 m2 alan üzerine kurulu olan ve her biri alanında uzman 100’e yakın çalışanımızın hizmet verdiği fabrikamızda en yeni üretim teknolojileri kullanıldı....

http://www.5k.com.tr/

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    başka bir KAHRAMAN EVLAT da burada:

Yoğun Ar-Ge çalışmaları ve büyük bir titizlikle yürüttüğümüz üretimimizi, dünya standartlarında bir üretim alanına taşımak için inşaa ettiğimiz yeni fabrikamız hizmete açıldı.

Dış cephesinde Lami gloss yüzey kaplamalarının kullanıldığı, 8.000 m2’si kapalı olmak üzere, toplam 15.000 m2 alan üzerine kurulu olan ve her biri alanında uzman 100’e yakın çalışanımızın hizmet verdiği fabrikamızda en yeni üretim teknolojileri kullanıldı....

http://www.5k.com.tr/
    dostum bu 5k şirketinin yapacağı yatırımlar ve karlar gentaşa geçmez...gentaşın iştirakleri arasında değil....bizi ne yönden etkileyebilir ki ?? bu konuyu biraz açarsan sevinirim...

2011-12 de ben ayrılırken hissenin değeri, cironun 2.5 katıydı sanırım...şimdi ciro 400 milyona gelmiş...piyasa değeri yarısı bile değil...

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    dostum bu 5k şirketinin yapacağı yatırımlar ve karlar gentaşa geçmez...gentaşın iştirakleri arasında değil....bizi ne yönden etkileyebilir ki ?? bu konuyu biraz açarsan sevinirim...
    bilançolara iyi bak....genpaz ın yüzde 48 i..5 K nın da yüzde 40 ı gentaşın... yani birinden yüzde 2 diğerinden yüzde 10 bu tarafa geçer ise tam konsolidasyona sokarlar ki...hissenin cirosu ve mal varlığı katlanır...yeter ki niyet etsinler....

Sayfa 285/651 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •