Sayfa 289/577 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon
Arama sonucu : 4614 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1. bedelsiz hayırlı olsun. dün bütün hisselerde bi iş vardı ama kimse çözemiyor. inşallah toparlanır hepsi. yataş a gelen bedelsz normal şartlarda tavan yaptırır ama düne denk gelmesi iyi olmamış yada sonra fiyatlayacak. borsa yı psikolojik faktörlerin ağır bastığı yer olarak görürsek, bedelsiz hisse verilmesi hissenin fiyatını düşürdüğü için olumlu algılanıyor. bu gayet normal. yataş 14-15 fiyatına düşerse insanlar hisse ucuzlamış eski fiyatına yine çıkar diye saldırıyor.
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

2. Bedelsizin hisse üzerindeki yegane etkisi tedavülün güçlenmesi oluyor. Sn. Cok400'ün bahsettiği gibi elinde kısıtlı parası olan küçük yatırımcının bir hisseye girebilmesi için hissenin birim fiyatının ulaşılabilir olması gerekmekte. Bir de bunun pay sayısı olarak psikolojik bir etkisi var.

Örneğin elinde 1000 TL parası olan küçük yatırımcı 36TL hisse değeri üzerinden 27 pay alabiliyor. (Komisyon tutarını göz ardı ettim.)
    Bu hisse yarı fiyatına düşerse, 18TL üzerinden 54 pay alabiliyor.

Bedelsiz sermaye artışının hisse üzerindeki olumlu etkisi bir sürü araştırmaya konu olmuş ve çözülememiş bir husus.

3. Yataş gerçekçi hikaye üretebilen ve piyasaya anlattığı hikayenin arkasında duran bir firma. Yatırım yapacağını söylüyorsa, o yatırımı yapıyor. Ertelemiyor, sağını solunu kırpmıyor.

Bunlar akılda kaldığı kadarıyla nelerdir?
    -Turquality belgesi (belgeyi aldılar)
    -2017 fabrika yatırımı (gerçekleşti, işletmeye girdi.)
    -Yeni marka (Divan markasını aldılar.)
    -2018 Ankara Fabrika yatırımı
    -Bedelsiz sermaye artışı ve pay şeklinde temettü dağıtımı (gerçekleşiyor)
    -Yabancı bir yatırımcı ile hammadde üretim tesisi (bu konu haber olarak çıktı. Umuyorum gerçekleşir.)

4. bende temettüyü tercih ederdim azda olsa agzımıza bal sürseler iyi olurdu,
    bedelsizde iyidir dün paniklettiler milleti
    bölünme öncesi veya sonrası hareket ediyor gecmiş bedelsiz bölünen hisseler böyle olmuştur .
    bakalım yataş ne yapacak bölünmeden önce prim yaparsa yatırımcılar da korku azalacakdır.
    amacları prim yaptırmayıp satış yapılsında istiyor olabilir.
    sonuc olarak

YAVAŞŞ YAVAŞŞŞ YATAŞŞŞŞ
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlerime dayanmaktadır.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by ROMEO Yazıyı Oku
    bende temettüyü tercih ederdim azda olsa agzımıza bal sürseler iyi olurdu,
    bedelsizde iyidir dün paniklettiler milleti
    bölünme öncesi veya sonrası hareket ediyor gecmiş bedelsiz bölünen hisseler böyle olmuştur .
    bakalım yataş ne yapacak bölünmeden önce prim yaparsa yatırımcılar da korku azalacakdır.
    amacları prim yaptırmayıp satış yapılsında istiyor olabilir.
    sonuc olarak

YAVAŞŞ YAVAŞŞŞ YATAŞŞŞŞ
    Sn. Romeo, berbat başladık güne. %5 kadar düşüş var. Bu düşüş kar realizasyonu nedeniyleyse çok da anormal değil. Ancak bölünecek bir hissede düşüş değil yükseliş olur. Bir de üzerine pay dağıtacak. Anlamsız bir hareket gibi geliyor bu bana. Sizin bahsettiğiniz gibi piyasayı satışa ittiriyor sanki birileri.

6. Oh oh masallah aldıkça veriyor YATASİMİZ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. 13 Haziran 2014 tarihinde 0,90 dan kapatmış o günden bugüne Yaklaşık 40 kat çıkmış gerçekten dört yılda güzel bir yükseliş yapmış elinde bulundurup bu karı yakalayana helal olsun

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Satıcı sanırım kurumsal bir firma, tek kalemde 20.000 lot satışa koymuş. Kim olduğunu görebilen var mı?

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 289/577 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •