Sayfa 289/899 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ne oldu ortada yoklar ne zamandır, sattılar galiba yazıp sonuna minik ve sevimli bir gülücük koydum ya.

Bunda alinacak ne var?

Ben olsam " Satmadım Oralet, aksine daha da aldım, maliyet sıfır üssü on üzeri eksi yirmi beşe indi. Benimle mi bot bağladın, askerligin cok bekle bakalim sen de bi 36 yıl. " yazardim.

Yazimi ustune alinip bir de üstüne yazimdan alinman ilginc. Hakaret yok orda. Hakaret edersem anlarsin zaten de etmem. Niye edeyim de bu guzel ne nezih ortami bozayim?

Sodacilar delidir doludur ama kufurbaz degildir. Gercek Sodacilar erkek tavlasi oynar. Al satcilar dama oynar.

Dübeş attım yek geldi,
    Soda aldım düşüşe denk geldi,
    Kömür tava geldi demir bitti,
    Ömür başa geldi akıl bitti.

Bayburtlu Ferruh
    Osman Bey size hakaret ettiniz diyen yok ki..Bana diyorlar , ben de kimseye para pul hisse yuzunden hakaret etmeyecegimi bildigim icin gosterin de ozur dileyim diyorum..Ayrica hisselerimi satmadim ustune daha da koydum

2. Soda'ya umutlarla girmiştim. Cam Elyaf yatırımı ile maliyetlerde azalma, satışlarda ve karlılıkta ve de dolayısıyla hisse fiyatında ciddi kazançlar umut etmiştim. Aldıktan kısa süre sonra 8 üstüne çıkarak beklentilerime uygun hareketler oldu. Fakat önce CHP hisselerinin Hazine'ye aktarılması sonra da Ciner grubu ile başlanan ABD yatırımı bütün umutları alt üst etti. Çünkü borsa oyuncuları uzun vadeli yatırımları sevmiyor, kısa zamanda cebini parayla doldurmayı hayal ediyor. Aynı durum Tekfen'de de yaşandı. Halihazırda yüksek karlılığı olan şirket yabancı satışları ile neredeyse dibe vurdu. Ben temel analizin önemine inanırım. O nedenle şirketin mali yapısı sağlam ve karlılığı yüksek ise er geç ederini bulacağını bilirim. Biraz sabır yeterli. Fakat 3-5 yıl vadeli yatırımlar şirketlerin hem mali yapısını hem de karlılığını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle kısa-orta vadeli yatırımcılar bu hisselerden uzaklaşıyor. Kısa vadede(1-2 yıl) tamamlanarak devreye alınacak yatırım yapan firmalar ise bu kararı aldıklarında prim dahi yapabiliyor. Örnek: Hektaş'ın organomineral yatırımı, tohumculuk yatırımı, gübre kapasite artırıcı yatırımı. 2. Örnek ise Alkim'in potasyum Sülfat yatırımı gibi.
    Soda, Borsa İstanbul'un önemli ve güzide şirketlerinden. ABD'deki yatırım tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 4 yıl) karlılıkta ve buna bağlı olarak hisse fiyatlarında ciddi artış yaşanabileceği kanaatindeyim. Tüm bu değerlendirmeleri olağan şartlara göre yapıyorum. Siyasi ve ekonomik etkenler her zaman bu değerlendirmeyi etkileyebilir. Bu etki olumlu yönde de olabilir olumsuz yönde de. Borsa da yatırım yapan tüm arkadaşların Allah gönlüne göre versin.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Soda'ya umutlarla girmiştim. Cam Elyaf yatırımı ile maliyetlerde azalma, satışlarda ve karlılıkta ve de dolayısıyla hisse fiyatında ciddi kazançlar umut etmiştim. Aldıktan kısa süre sonra 8 üstüne çıkarak beklentilerime uygun hareketler oldu. Fakat önce CHP hisselerinin Hazine'ye aktarılması sonra da Ciner grubu ile başlanan ABD yatırımı bütün umutları alt üst etti. Çünkü borsa oyuncuları uzun vadeli yatırımları sevmiyor, kısa zamanda cebini parayla doldurmayı hayal ediyor. Aynı durum Tekfen'de de yaşandı. Halihazırda yüksek karlılığı olan şirket yabancı satışları ile neredeyse dibe vurdu. Ben temel analizin önemine inanırım. O nedenle şirketin mali yapısı sağlam ve karlılığı yüksek ise er geç ederini bulacağını bilirim. Biraz sabır yeterli. Fakat 3-5 yıl vadeli yatırımlar şirketlerin hem mali yapısını hem de karlılığını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle kısa-orta vadeli yatırımcılar bu hisselerden uzaklaşıyor. Kısa vadede(1-2 yıl) tamamlanarak devreye alınacak yatırım yapan firmalar ise bu kararı aldıklarında prim dahi yapabiliyor. Örnek: Hektaş'ın organomineral yatırımı, tohumculuk yatırımı, gübre kapasite artırıcı yatırımı. 2. Örnek ise Alkim'in potasyum Sülfat yatırımı gibi.
    Soda, Borsa İstanbul'un önemli ve güzide şirketlerinden. ABD'deki yatırım tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 4 yıl) karlılıkta ve buna bağlı olarak hisse fiyatlarında ciddi artış yaşanabileceği kanaatindeyim. Tüm bu değerlendirmeleri olağan şartlara göre yapıyorum. Siyasi ve ekonomik etkenler her zaman bu değerlendirmeyi etkileyebilir. Bu etki olumlu yönde de olabilir olumsuz yönde de. Borsa da yatırım yapan tüm arkadaşların Allah gönlüne göre versin.
    hoşgeldiniz sn cemmer. sodayı 'cimer'e şikayet edelim diyoruz ne dersiniz. hepimizle 'cima' etti namussuz'
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

4. Konu gereksiz uzadi mesgul etmeyelim burayi..Yazdiklarimi hakaret olarak algilayan kim varsa ozur dileyim de konuyu kapatayim..Ama burda her fiyattan aliyorum diyenle her fiyattan alinir diyeni ayirmak da size dusuyor .. Mesela ben her fiyattan aliyorum ama kimseye tavsiye etmiyorum Arada ki fark buyuk 😄 bol kazanclar , kalin saglicakla..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Be ayırt ediyorum ama adam temettü ile ortalama düşürüyorum diyene inanan var, işte insanın moralini bu bozuyor iki kelam etme gereği duyuyorsun neyse seninde kazancın bol olsun

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by borsaforum Yazıyı Oku
    Konu gereksiz uzadi mesgul etmeyelim burayi..Yazdiklarimi hakaret olarak algilayan kim varsa ozur dileyim de konuyu kapatayim..Ama burda her fiyattan aliyorum diyenle her fiyattan alinir diyeni ayirmak da size dusuyor .. Mesela ben her fiyattan aliyorum ama kimseye tavsiye etmiyorum Arada ki fark buyuk 😄 bol kazanclar , kalin saglicakla..
    Benim yazim yuzunden olay gelistigi icin asıl ben herkesten hem özür hem de bol.kazanclar diliyorum. Yazdigim aciga satislari da siliyorum.

Rahmetli baskan Kennedy'nin "Bir gün herkes Fenerbahceli olacak" dedigi gibi ben de diyorum ki "Borsada kaybeden herkes bir gün illa ki Sodacı olacak"

Soda defans hissesidir. Bir Ronaldo, Messi, Babangida, Zlatan İbrahimoviç, Şevşenko, Zubizaretta, Müller, Edgar Davids degildir ama bir Puyol, Sergio Ramos, Marcelo'dur.

7.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    hoşgeldiniz sn cemmer. sodayı 'cimer'e şikayet edelim diyoruz ne dersiniz. hepimizle 'cima' etti namussuz'
    Hoşbulduk. Cimer fayda etmez. Galiba en iyisi terk-i diyar eylemek. Sessiz ve derinden...
    Not: Terk-i diyar doğru mu yazıldı bilmiyorum. Yanlışsa düzeltiniz lütfen.

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Benim yazim yuzunden olay gelistigi icin asıl ben herkesten hem özür hem de bol.kazanclar diliyorum. Yazdigim aciga satislari da siliyorum.

Rahmetli baskan Kennedy'nin "Bir gün herkes Fenerbahceli olacak" dedigi gibi ben de diyorum ki "Borsada kaybeden herkes bir gün illa ki Sodacı olacak"

Soda defans hissesidir. Bir Ronaldo, Messi, Babangida, Zlatan İbrahimoviç, Şevşenko, Zubizaretta, Müller, Edgar Davids degildir ama bir Puyol, Sergio Ramos, Marcelo'dur.
    Zubizaretta kaleci? Bu kadar önemli bir forumda, hisse hakkında biraz daha dikkatli paylaşım lütfen....

Sayfa 289/899 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •