Sayfa 290/930 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. http://www.finansgundem.com/haber/si...acagiz/1289446
    işyatırım bankası ( kulağa nasıl geliyor ),işbankası bakan şimşeğin önerisine olumlu yaklaşırsa bünyesinde kurulacak yatırım bankasını hangi şirket üzerinden faliyete geçirir acaba.

2.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Bu arada yeni maliyetim 0,66 krs.
    Satilirmi şimdi bu kağıt.
    Zamanı var daha izliyoruz.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    maliyetine bakıp aldanma,eger her temettü veriminde düşen maliyetinden kâğıt aldıysan evet 0,66 maliyetlisin ama verdiği temettüyle gösterilen maliyetten yukarıda alım yaptıysan şimdi gözükenden daha yukarıdasın eger nakit değilde kâğıt verseydi evet 0,66 maliyetliydin.

3.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    maliyetine bakıp aldanma,eger her temettü veriminde düşen maliyetinden kâğıt aldıysan evet 0,66 maliyetlisin ama verdiği temettüyle gösterilen maliyetten yukarıda alım yaptıysan şimdi gözükenden daha yukarıdasın eger nakit değilde kâğıt verseydi evet 0,66 maliyetliydin.
    Anlıyorum seni kalvin.
    Gösterdikleri rakamdan asla takviye yapmam.

Geçmişte aynı hatayı toasoda yaşadım.Allahtan çabuk toparlandida kurtardım.

Isyatla toasoyu mukayese edemem o konuda.haklısın.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Arkadaşlar selam,

Bu hisse temettü dağıttı da para nerede? Yapıkredi den işlem yapıyorum fakat parayı göremiyorum. t+2 de mi göreceğim bunu?

Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by stock Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam,

Bu hisse temettü dağıttı da para nerede? Yapıkredi den işlem yapıyorum fakat parayı göremiyorum. t+2 de mi göreceğim bunu?

cuma dan sayarsa salı bugünden sayarsa çarşamba sabahı hesaplarda olur.yani +2

6. Eger gecen yil 84 kurustan bu zamanlar alip da simdi alinan 18.7 kurus temettuyu bundan cikarip maliyetim 66 kurusa indi deniyorsa olmaz.

1 yilda %13 enflasyon oldu. 84 kurusa alip 1 yil tasidigin zaman maliyet 0,84 x 1.13 = 94.9 kurus oldu. Buna gore hesaplarsak maliyet 77 kurusa indi kabaca.

Ama şu var ki bugun 84 kurustan alip 1 yil sonra 1.05 den.satan kisi %25 kazanc elde eder. 1 yil dolmadan sattigin icin %10 vergi keserler kalir %22.5 Alim satim komisyonunu da düş kaldi %22.

Ben 1 yil bekleyip %22 kazanc elde edecegime falan hisseyi alirim filan hisseden en az %30 yaparim %40 yaparim diyen varsa zaten burda isleri ne?

Ama mevduat faizinden cok kazanayim, diger hisselere gore de epey risksiz olsun diyenler icin de uygun bir secenek olabilir. Tabij ki fiyati yine 1.05'i gorebilirse.

7.  Alıntı Originally Posted by stock Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam,

28 Mart öğlenden sonra yatmış olması lazım.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Eger gecen yil 84 kurustan bu zamanlar alip da simdi alinan 18.7 kurus temettuyu bundan cikarip maliyetim 66 kurusa indi deniyorsa olmaz.

1 yilda %13 enflasyon oldu. 84 kurusa alip 1 yil tasidigin zaman maliyet 0,84 x 1.13 = 94.9 kurus oldu. Buna gore hesaplarsak maliyet 77 kurusa indi kabaca.

Ama şu var ki bugun 84 kurustan alip 1 yil sonra 1.05 den.satan kisi %25 kazanc elde eder. 1 yil dolmadan sattigin icin %10 vergi keserler kalir %22.5 Alim satim komisyonunu da düş kaldi %22.

Ben 1 yil bekleyip %22 kazanc elde edecegime falan hisseyi alirim filan hisseden en az %30 yaparim %40 yaparim diyen varsa zaten burda isleri ne?

Ama mevduat faizinden cok kazanayim, diger hisselere gore de epey risksiz olsun diyenler icin de uygun bir secenek olabilir. Tabij ki fiyati yine 1.05'i gorebilirse.
    Sayın oralet osman yılbaşı 240 milyon değeri vardı.Bugün 245 milyon olmuş.3 ayda 5 milyon artış çok az.Vermeden almak Allaha mahsus kazanmadan nasıl dağıtacak.Ben ilk 3 aylık hatta 6 aylık karı geçen yılla kıyaslayıp değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum.Bu işyatın portföy yöneticileri 3 ayda yüzde 2 karı nasıl becerdiler onu çözemedim cidden ))))))))

Sayfa 290/930 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •