Sayfa 292/996 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Kulağıma küpe olsun. 33 gün sonra bende bankadan dolarları çekerken tek tek kontrol edeceğim. Bi tanesi kaşeli olsun değiştirin bunu diyeceğim.
    Teşekkür ederim herkese.

2. .

20-25 kişilik bir yerde

5500 TL üzeri maliyetli çaycı

Getir götür işleri için 5500 TL

İkisi ortaklaşa ofis temizliği de yapıyor

11000 TL safi gideri katmadeğer hiç üretmiyorlar bu tutar çok gelmez mi sizce sahibine

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    .

20-25 kişilik bir yerde

11000 TL safi gideri katmadeğer hiç üretmiyorlar bu tutar çok gelmez mi sizce sahibine

Her yıl aynı olay.Fakirliğe o kadar çabuk alışıyoruz ki.Mavi yakalı kendi fakirleşmesini o kadar kolay içselleştiriyor ki asgari ücrete yapılan saçma sapan zam gözünde büyüyor.Ben yüzde 14 aldım o yüzde 20 aldı ben üniversite bitirdim niye bitirdim falan.Yahu ayçiçek yağına yüzde 134 zam 9 ay içinde yapılmış, bu hükümetler bizi soyuyor buna bu kadar çok itiraz etmiyor, asgari ücrete ediyor.Cidden ilginç bir kafa yapısı.Arkadaşlar bir insan bu para ile bir ay geçinecek,belki kira ödeyecek,belki evli çocuğunu okula yollayacak.Asıl kazık başka yerde asıl kazık çakma enflasyonda,utanmazlar hala yüzde 12 yüzde 13 enflasyon var diyorlar,bizle kafa buluyorlar.Asgari ücretliye yapılan zam azdır daha çok olsa daha iyi olurdu.

İşveren hammaddeden bir yılda yüzde 200 gol yer o gözünde büyümez,devlet vergiden asla feragat etmez o da sindirilir,sıra asgari ücrete gelince vay vermeyelim enflasyon azar,zati hayrını görmez falan.Yahu bu memlekette enflasyonu azdıran binlerce parametre var bir bu mu fazla ,bu da azdırırsa azdırsın ben kabulum cidden.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    .

20-25 kişilik bir yerde

Kahrolsun çay makinası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. +temizlik için robot süpürge
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kahrolsun çay makinası

7. Atın intikamı filmi yakında başlayacak sanki

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Her yıl aynı olay.Fakirliğe o kadar çabuk alışıyoruz ki.Mavi yakalı kendi fakirleşmesini o kadar kolay içselleştiriyor ki asgari ücrete yapılan saçma sapan zam gözünde büyüyor.Ben yüzde 14 aldım o yüzde 20 aldı ben üniversite bitirdim niye bitirdim falan.Yahu ayçiçek yağına yüzde 134 zam 9 ay içinde yapılmış, bu hükümetler bizi soyuyor buna bu kadar çok itiraz etmiyor, asgari ücrete ediyor.Cidden ilginç bir kafa yapısı.Arkadaşlar bir insan bu para ile bir ay geçinecek,belki kira ödeyecek,belki evli çocuğunu okula yollayacak.Asıl kazık başka yerde asıl kazık çakma enflasyonda,utanmazlar hala yüzde 12 yüzde 13 enflasyon var diyorlar,bizle kafa buluyorlar.Asgari ücretliye yapılan zam azdır daha çok olsa daha iyi olurdu.
    Sn hkm siz %5 enflasyon hedefi koyup, asgari ücrete %20 zam yapıyorsanız. Bu artışın kaynağını ortaya koymak zorundasınız. Eğer kaynak yoksa bu durumda enflasyonu döngüye sokarsınız. Beyaz yakalılarda bu zammı alamayacaklarını ama enflasyondan etkileneceklerini bildikleri için bundan şikayet ediyorlar bu noktada haklılar. Beyaz yakaya aynı oranda zam yaparsanız sıkı duruşu nasıl sağlayacaksınız.

O egeli ben değilim

Sayfa 292/996 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •