Sayfa 295/691 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 5521 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Sn tahminci borsadan zengin olacağız demedik,elbet karı gördüm mü ben de satıyorum dohol ü de gsdho de çok büyük bir yüzdesini iki yılda herhalde dört kez falan çevirmişimdir.Yoksa bizim borsa al yat borsası değil.O fırsatı zamanında iki kez kaçırdım 2010 da 4 den aldığım ford ları ve 14 den aldığım ege endüstrileri satmasaydım olay şimdi değişik olurdu))))))) Borsadır kimi zaman aldığına kimi zaman sattığına kimi zaman satmadığına adamı pişman eder,alışığım ben karda beklemeye de zararda beklemeye de önemli değil sn tahminci,neticede borsa bence yatırım falan değil kumar,o yüzden belli bir marjın üstünde parayı buraya koymam zaten

Bakın orda da ayrıldık ben güvendiğim kağıtda paçaldan korkmam.Buna o kadar güveniyormuyum,şimdilik güvenmiyorum ama bilanço sağlam gelirse hiç gözünün yaşına bakmam))))))))

3. Patron her istediğinde cambaza bakalım mı?

Bilanço güzel gelecek muhtemelen F/K da çok düşecek... belki 1.50-2.00 arasına inecek, bilanço iyi gelecek gelmesinede bu hissenin yükseleceği anlamına gelmez. İyi bir beklentinin satıldığı bir hissede güzel bir bilanço neden fiyatları artırsın ki! Yine aynı şeyi söyleyeceğim.. fiyat belirleyicidir ne olup bittiğinden ziyade fiyatların hangi istikamette hareket ettiğine odaklanmak gerekir. Bakın fiyat artmayacak demiyorum o şekilde düşünsem pozisyon açmazdım, patron hisseleri bilanço iyi geldi diye her zaman yükselmez diyorum. Ben de yükselsin istiyorum ama bilanço geldiğinde patron cambaza bak dediğinde ben fiyata bakıyor olacağım. BKZ: GOZDE GIRISIM in F/K sı kaçmış.

Valla o kadar derine inersek borsada yarın bir kuruş bırakmamamız lazım.Elbet her kağıdın sahibi var,elbet onlar ne derse o oluyor,biz şanslıysak yancı olabiliriz o kadar.Gavurlar varken arada onlar oyunu bozuyordu,şimdi tamamen çal çal oyna durumu var.

Ben genelde maliyetimin speğin maliyetinden düşük olduğunu düşündüğüm kağıtlarda olurum.Bunda benim hesaba göre speğin maliyeti 1.11 altı olamaz.

6. Patrona güvenmek zorunda değiliz, beklentimizin gerçekleşmesi makul zamanda fiyat hareketi yaratmıyorsa ebediyyen hissede beklemenin anlamı nedir? Hareket ettiğinde pozisyon alma şansınız hala var.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla o kadar derine inersek borsada yarın bir kuruş bırakmamamız lazım.Elbet her kağıdın sahibi var,elbet onlar ne derse o oluyor,biz şanslıysak yancı olabiliriz o kadar.Gavurlar varken arada onlar oyunu bozuyordu,şimdi tamamen çal çal oyna durumu var.

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Teknik analize göre alım satım yapan bir kişi 14.12.2021 de hisse bölünmüş fiyatıyla 1.64 TL den sattı ve hala pozisyonu yok. STOP LOSS unu o gün yaptı ve hisse hala AL vermedi. Trade ile teknik analizi karıştırmamak lazım. 55 günlük HO dan bahsediyorum.
    1.64 den verdim.1.25 den beri kademeli alıyorum.0.83 alışımla maliyet 1.02)

8. Speğin maliyetini asla bilemeyiz çünkü onlarca aracıdan işlem yapıp dikkat çekmemeye çalışır neticede SPK nın radarına yakalanma riski var. Siz sadece takastaki lotların maliyetini bilebilirsiniz takasa girmeyenleri bilemezsiniz, mesela aynı gün 0.83 ten 10 milyon lot aldım ve 0.90 dan sattım, benim yaptığım trade takasa yansımadı ama ben o gün net yüzde 8 kazanç sağladım yarın bu marjı satım yönünde kullanıp 10 milyon lotu 0.83 e kadar yeniden basabilirim. Aynı marjı iki gün yaparsam sıfır maliyetle hisseyi 0.76 kuruşa düşürmem mümkün ve siz takasta benim gerçek maliyetimi takip edemezsiniz. Doğru mu?
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben genelde maliyetimin speğin maliyetinden düşük olduğunu düşündüğüm kağıtlarda olurum.Bunda benim hesaba göre speğin maliyeti 1.11 altı olamaz.

Sayfa 295/691 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •