Onemli Gunler Banner
Sayfa 296/1003 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    Sübye geride kalmıştı diğer rakip fönlara göre ... Her ne kadar sübyenin kuyruğunda değişken fön yazsa da , aslında özel selektör tahvili ve bonosu olarak portföyü margarinliyen bir yapıda... Yani karşılaştırma yaparken delişmen fönlarla değil de borçlaşma araçları fönları ile sübyeyi mukayese etmek lüzumlu diye düşünmekteyimdir... Yeni dönemde sübye ağırlıklı olarak gene aynı mı olacakmış farklı enstrümanlar ekleyecek miymiş ? Ne yapacaklar sübyede , enformasyon akışında yeterli bilgi seline erişemedim ?

not : Sübye ' yi mürekkep balığı anlamında kullanmadım. Tatlı olan sübye anlamında kullandım... Mürekkep balığından hoşlanmam , sübye tatlısını severim , peşmelbaya hayranım... o kadar...
    sub'u hiç bilmiyorum ama konuştuğum kişi, sub'da bimeks tahvili temerrüte düştü geçmişte , orada bir sıkıntı oldu diye ondan bahsetti. risk kategorisi için fazla bir düşüş olmuş heralde bir dönem, o yüzden onu daha dinamik hale getireceğiz minvalinde bir şey söyledi. ama dinamik derken neyi kastettiğin bilmiyorum. özetle epey puslu ne yapacakları hala.

not : Limonlu cheesecake hastasıyım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. iyi gunler

gyo ları ıcıne alan bır fon varmı acaba

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Mesela ben bir suc yatırımcısı olarak yeni durumda neye geçmem gerektiğini bilmiyorum açıkçası hala net olarak.
    Muhtemelen belirsizlik geçene kadar benzer sapma, volatilite ve riskteki IBB ya da FNO'ya cevireceğim SUC'u ne olup bittiğini görene kadar.
    FNO'da %18 yabancı hisse, %11 Hisse senedi varmış

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bilgi için...

Az Önce Ünlü Portföy ile görüştüm. Sua , Sub ve Suc izahname değişiklikleri üzerine yapılarında bir değişiklik olup olmayacağı ile ilgili.

Yapılan işlem, mevzuatta adının konması, yani pratikteki durumun kağıt üstüne geçirilmesi midir durum ? diye sordum.
    Böyle olmadığını, pazartesiden itibaren getiri, götürü, risk sıralaması, yani fonların yapısının da pratikte değişip , evrileceğini söylediler.

Eski durum risksizden riskliye sub, sua, suc iken
    Yeni durumda suc, sua ve sub haline dönüşüyormuş.

Ancak, sua ve suc'u gözlemleyin pek değişiklik olmayabilir. Amacımız sub'da biraz daha dinamik bir yönetime geçmek dediler.
    Yatırımcı olarak bu kafa karışıklığına ne gerek vardı, diye de olumsuz görüşümü belirttim.
    Ayrıca bu fonlardan birini değişken(döviz) fona çevirmelerinin daha iyi olabileceği konusunda fikrimi söyledim.

Mesela ben bir suc yatırımcısı olarak yeni durumda neye geçmem gerektiğini bilmiyorum açıkçası hala net olarak.
    Muhtemelen belirsizlik geçene kadar benzer sapma, volatilite ve riskteki IBB ya da FNO'ya cevireceğim SUC'u ne olup bittiğini görene kadar.
    Teşekkürler hocam. Bende izahname değişikliğidir sıkıntı olmaz diye düşünerek dün suc a yüklü ilave yapmıştım. Bu bilgileri edinmek iyi oldu. Ptesi itibariyle ne gibi değişiklikler olabileceğini izleyelim bakalım.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Evet , içerikte sapmalar var tabi ama riski ve volatilitesi suc'a en yakın fonlar bu bahsettiğim ikisi gibi şimdilik.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. belki IBB deki volatilite yanına bir miktar dsp ilavesi ile yumuşatılabilir ya da mevduat
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet , içerikte sapmalar var tabi ama riski ve volatilitesi suc'a en yakın fonlar bu bahsettiğim ikisi gibi şimdilik.
    FNO bende var
    Ben ona küçük GBC diyorum.
    Altın ve dövize aşırı duyarlı.
    SUC'tan bir hayli farklı yapıda o nedenle.

8.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Sayın üyeler. AES fon hakkında düşünceniz nedir? Zamanı gelmedi mi sizce?

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    zamanında çok yanan oldu o fondan...
    bence zamanı ancak bahar gibi asıl hareket başlar gibime geliyor.
    ytd..

Sayfa 296/1003 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •