Sayfa 296/820 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon
Arama sonucu : 6554 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

Alıntı Originally Posted by yaşlı_kurt Yazıyı Oku
    son ıkı aylık gecmıs form gonderılerını oku
    lutfen ne olacagını anlasın
    aynı soru bana sorulmustu yakın zamanda
    aynı seylerı konusmak ıstemıyorum
    kusura bakma
    fılımın sonu aptal a anlatılır
    2:
    yatırım tavsıyesı degıldır

Benım buradakı herkese saygım var
    Fılımın sonunu anlatmam olmaz ayıp olur
    svg

cakır arkadasımız bıze tecrubesı ıle ınanılmaz yol gosterdı
    daha ne yapsın allah ondan razı olsun
    canı yanmıstı ve bıze bedava bılgı verdı anlayana

Affına sıgınarak cakır arkadasıma bısey soylemek ısterım
    sasa sırketının kurulusundan ıtıbaren yapacagım dedıgı ve yaptıgını bızzat ben takıpteyım
    ben bunu satın alıyorum serbest pıyasada
    kımse bunu hesaba katamıyor
    sevgıler

5. Ben size tahmini olacakları söyleyeyim . Hisse tahsisli sermaye artırımı ile yabancıya borcuna karşılık 70 Küsür lira maaliyetli lot veriyor yine. Bilançoyu açın bakın nakit ne kadar parası var diye son bilançoya göre 1.2 Milyar Tl küsür parası var şirketin kasada . Yani şu günün rakamıyla 100 Milyon Dolar nakti bile yok . Kısa Vadeli Borcu 19.3 Milyar TL , Uzun Vadeli Borcu borcu 11.1 Milyar TL 'ye yakın . Son karın %80'i teşvikler sayesinde geliyor . Favök düşüşte .

Öyle bir anlatıyorlar ki şirketi Sasaniler . Sanki tesisler kurulmuş müşteriler fabrikanın önüne tırları dayamış mal yüklüyorlar . Yahu kardeşim şu anlattığım resmini çizdiğim şirketin toplam varlıkları yatırımlar dahil yapılmış 43.4 Milyar TL , Borçları 30.3 Milyar TL . Şirket değerini söylüyorum 270 MİLYAR TL .

Siz hiç bir fabrikanın kurulum aşamasına şahit oldunuz mu ? Ya da yapımına ben şahit oldum , CEMTS hissesini o zamanlar 1.10 TL 'den aldım . Daha kağıtta kimsecikler yokken . Millet CEMTS mı aldın o hurda hissesi bi bok olmaz o kağıttan diyordu. Yenileme süreci yıllar yıllar aldı para olduğu halde . Öyle zart diye 2023 'te tesis tamamlandı haydi uçuyoruz olayı yok bi aklınızdan çıkarın şu işi . O tesisin kurulup belki oturma tam kapasite faaliyeti 2025 'i bulacak . Cihazlar bozulacak , tekrar çalıştıracaklar , tekrar test edecekler eksiklikler tamamlanacak vs. vs. ve bu süreçte o yatırımlar özkaynak yerine kredi ile yapıldığı için o kredilerinde çevrilmesi gerekecek . Sasa bu nakit akışı bunalımını yönetecek kudrete sahip mi işte o o zaman ortaya çıkacak öyle her şey toz pembe haydi uçuyoruz aya öyle mi ? Öyle olmadığını anlamak için ciddi kara cahil olmak lazım .

Patron akıllı bir iş yapıyor eğer hisseleri satıyorsa bu şişkin fiyatlardan vermek yarın fabrika zora düşerse kreditörlerin hiç biri bilançosuna bakıp kredi vermemeye başlarsa en azından kendi şirketlerinden düşük faizle fonlayabilir şirketi sattığı lotlarla ya da bu süreçte bedelli yapıp özkaynağı güçlendirme şansı doğar.

Erdemoğlu gerçekten namuslu , şerefli ve KY dostu bir insanmış nedeni basit hisseyi tam bir gün bekletti düşürmedi KY zarar görmesin diye .Başka adam olsa öyle bir çakardı ki bu hisseyi gözünüzü 6-7 tabanda ancak açardınız . Yok mu örnekleri ? Sürüyle var . Bir de anladığım kadarıyla hacmi 1 Milyar TL nin üzerinde tutmaya çalışıyor her gün ki MSCİ 'dan hisse çıkmasın diye .Al-Sat görüntüleri bu yüzden de olabilir . Konvertıble tahvil - hisse senedi olayı şirket için iyi olsa da hisse fiyatı için fiyatı baskılama olasılığı mevcut çünkü lot 70 'lerden veriliyor geçen sefer 30 küsürlerden verilmişti yabancıya . Erdemoğlunun yapması gereken şuanda KY 'nin büyük kısmı zaten döküldü , kalanına acımadan basabildiği kadar aşağı indirmesi lazım yarın şirket zorda kalırsa destek olmak için bu fiyatlardan . Bu fiyatlar ne zaman eder ben size söyleyeyim yatırımlar biter hissenin kasasında yüklü miktarı olur , borçlar çevrilir hatta azalır . Sonra diyelim kasada 3 Milyar $ benzeri bir nakti olur ben şunu yapıyorum derse o zaman işte parabolic yükselir . EE bakıyosun kasada 100 Milyon dolar yok 20 Milyar Dolar yatırım vs. biraz zor , imkansız değil ama yönetmesi çok zor .

Bizim halkımız komplo teorilerine bayılır , hisse de ulliminati satıyor bu kağıdı de yiyen 3-5 avel hemen türer. Patron uyardı , dinlemeyen inanmayan komplocuların sonunu hep beraber izleyeceğiz. Hele ki bir de MSCİ 'dan şutlanırsa o zaman gerçekten KIZILBÜK GYO -2 vakası zuhur eder.

Hadi kalın sağlıcakla.

6. Sasa, fabrikalarında bozulan makineleri gene kendi bünyesinde çalışır hâle getirecek donanımda, oldukça ileriye yönelik bir üretim hattı kuruyor. Anlatıyor bunları. Üreteceği malı kendi kullanacak, pazar sorunu yok. Ülkemiz, doğalgaz kıvamında para kaçırıyor Sasa üretim hattından çıkacak ürünlere.

7. yalnız kurt abimin canını sıkmayın

Sayfa 296/820 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •