Sayfa 297/571 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon
Arama sonucu : 4563 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EFE45 Yazıyı Oku
    sayın emektar yazının anlamını kaçırmışsınız.holding hisse hakkı kadar AEFES ten temettü alacak ve bu yakın tarih olacak.ocak ilk temettü 177 olarak açıklandığında AGHOL tavan yaptı yine taze para kısa vadeli borçları için elzemdir.
    Ne güzel işte aghol tavana gider bizde onu seyrederiz hesabı biz öderiz düdüğü aghol otturur )))) ama teknik olarak bakarsak 24 lu seviyelerden gelen düşen trent 19.40 seviyelerden kırdık 19.40 üstü güzel olur para girişi var iki gündür nasip kısmet yurt dışı kankalari çok güzel pirimlendi ya yürümesi için bir sürü sepep var ama niye düşüyor bir türlü bulamadım şaka gibi )))

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    elinde AGHOL hisseesi olan temettü alamayacak ki....AGHOL kasasına 400 milyon gibi para girecek.. aghol belki 5 yıl sonra temettü vermeye başlayabilir..
    demekki anadolu gurubunun amiral gemisi efes imiş..efes para dağıtmasa hepsi aç kalacak...
    herkes biliyor efes'in bu grubun herseyi oldugunu !

migros falan filan ! daha oncede ifade ettim efesi cikinca aghol hiçtir. sizin ifadeniz ile efes olmasa hepsi aç kalir.

ben bu temettu konusunda iyi niyet gormuyorum. kesinlikle kotu niyet var, surecin basindan sonuna kadar isin icinde olan bizler bunu gayet net bir bicimde goruyor olmaliyiz.

oysa bu kadar parayi sirketin icinde birakip bu dagitilacak parayi %170 bedelsiz hisse olarak dagitsaydi o zaman iyi niyetlerini anlardik !

simdi ekmegi baskasi yiyecek yine

yatırım tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    herkes biliyor efes'in bu grubun herseyi oldugunu !

migros falan filan ! daha oncede ifade ettim efesi cikinca aghol hiçtir. sizin ifadeniz ile efes olmasa hepsi aç kalir.

ben bu temettu konusunda iyi niyet gormuyorum. kesinlikle kotu niyet var, surecin basindan sonuna kadar isin icinde olan bizler bunu gayet net bir bicimde goruyor olmaliyiz.

oysa bu kadar parayi sirketin icinde birakip bu dagitilacak parayi %170 bedelsiz hisse olarak dagitsaydi o zaman iyi niyetlerini anlardik !

simdi ekmegi baskasi yiyecek yine

yatırım tavsiyesi degildir
    Harika bir yorum valla içimden geçeni yazmışsınız yani hiç sevinemedim bu habere bende yani ama aghol yarın tavan olsa hiç şaşırmam kasamda duran nakiti al ben yiyemedim sen yee durumu

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Aghol ün paraya ihtiyacı olmasa bunlar bize hiç temettü vermez...henüz umutlar tükenmiş değil onay verecek kurum hepsini 14 temmuzda dağıtın diyebilir..Sadece küçük yatırımcıyı ayırmak adil bir karar değil..

Ticaret Bakanlığına bizde mail atalım...büyük iştirakler alacak küçük yatırımcı alamayacak...bizde 14 temmuzda alalım... ya da onlarda 1 ekimde alsın diyelim...hatta tvitter de tak açalım...

5. Aghol bu borsanın en ucuz kağıdıdır..her evde olmalıdır..
    2022 sonu 3 hane hedefim var..hayal işte..
    Ytd

hayal degil
     Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Aghol bu borsanın en ucuz kağıdıdır..her evde olmalıdır..
    2022 sonu 3 hane hedefim var..hayal işte..
    Ytd

7. 14/7 - 1/10 .... 79 gün

79 gün için yaptırılan eziyete değer mi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Aghol ün paraya ihtiyacı olmasa bunlar bize hiç temettü vermez......
    sonuna kadar haklısın. holdingin 2 milyar TL'nin üstünde solo borcu var ve şu an tek ciddi gelir kapısı AEFES. belki yakın zamanda migros'ta temettü vermeye başlayabilir lakin yine de holding uzun bir süre aefes'ten temettü çekme zorunda gibi görünüyor.

Ayrıca TOGG'a yatırılması gereken 600 milyon TL'nin üzerinde bir sermaye var, o da holdingin solo finansallarına yatırım olarak yansıyacak. Yani holdingin solo mali yapısının 2-3 yıla düzelmesi mümkün değil gibi.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    14/7 - 1/10 .... 79 gün

79 gün için yaptırılan eziyete değer mi ?
    çok da abartamaya gerek yok bence. sonuçta kanun diyor ki "kredi/proje finansmanı gibi borcu olanlar 1 Ekim'den önce temettüyü çekebilir ki o da 1 Ekim'e kadar olan kredi/proje finansman ödemeleri limitinde ve o borcun ödenmesi şartı ile. Ama kredi/proje finansman ödemen yoksa 1 Ekim'i beklemek zorundasın temettünü alabilmek için"

Yani Efes'in yapabileceği bir şey yok. Borsadaki küçük yatırımcılar da kredi kartı ya da ev kredisi ödemeleri varsa bunları belgelendirerek başvururlarsa temettülerini erken alırlar. Abartılacak bir durum yok. O kadar kağıt kürek işiyle uğraşmaya değer mi orasına siz karar verin.

Kimse kusura bakmasın, şu an yönetim istese bile 1 Ekim'den önce temettü veremez. Ama ne yapabilir "kardeşim kredi/proje finansmanına da bakılmaksızın herkesin temettüsü 1 Ekim'de ödenecek, kimse erkenden temettü çekmeyecek" diyebilir.

Sayfa 297/571 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •