Sayfa 30/853 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yunan hükümeti, 17 Türk adasını işgal ettikten sonra hızını alamadı, şimdide 2. dünya savaşı tazminatı istiyor. 300 milyar avro ya yakın, almanya dan para istiyor.

Bence hakkıdır almalı.

Osmanlının devamıyız diye bize osmanlı borçlarını ödetmedilermi.?

Ödettiler.

Demekki 1. dünya savaşındaki savaşlar ve kaybettiğimiz ortadoğu, kuzey afrika, balkanlar vb... için tazminat isteyebiliriz.

Siz osmanlı değilsiniz derlerse, ödediğimiz osmanlı borçlarını geri alma hakkımız doğar. Siz osmanlısınız ama 1. dünya savaşını siz çıkardınız derlerse.? Onun detayını tam bilmiyorum doğrusu. Bizim suçumuz değilse, tazminat istemeliyiz.

Daha önemlisi yeni savaşlar.

Suriye,
    Libya,
    Tunus,
    Irak,
    Yemen,
    Mısır, Afganistan, vb...

Son 30 40 yılda ABD nin saldırdığı ve avrupanın desteklediği savaşlar. Bu ülkeler tazminat isteyebilirler.
    İstememelerine hayret ediyorum.
    tabi çoğunun başında ABDnin koyduğu kuklalar var ancak mesela Irak ta yok, Suriyede yok. Bunlar şimdi tazminat davası açabilirler.

Tazminat davası açmak, gelecekte saldıracak olanlarıda caydırabilir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    hııı onlarda zaten sırada bekliyordu....tazminat istesinlerde verelim diye Adamlara birde savaş nedeni verirsin.....zaten bahane arıyor bu ********ler....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    hııı onlarda zaten sırada bekliyordu....tazminat istesinlerde verelim diye Adamlara birde savaş nedeni verirsin.....zaten bahane arıyor bu ********ler....
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlk defa ebola salgını ile dikkatimi çekmişti, sonra adını ilk defa duyduğumuz başka hastalık ve salgınlar çıktı. En son zika diye bir virüs çıktı.

Çinde bir dönem domuz gribi 1 domuz gribi 2 diye salgın hastalıklar çıktı, göçmen kuşlarla bizim ülkeye bile geldi.

Eboladan ve hiv den sonra aklıma kurt düşmüştü.
    Kesin bunları labaratuvarlarda üretip yayıyorlar. Kimyasal silah olarak üretip test etmek amaçlı afrikada yayıyorlar, yada kazaen labaratuvardan sızıyor.

Aradan uzun yıllar geçti, her salgında milyonlar öldü.

Bugün bir haber okudum, domuz gribini yaydığı için, glaxo firmasına çin devleti yüksek ceza kesmiş. domuz gribinin aşısını bu firma üretiyor ve milyarlar kazandı. 500 milyon dolar kadarda bizden çarpmış ve dönemin sağlık bakanının adı recep akdağ... Acaba bu aşıyı ithal ettikten sonra bu bakanın banka hesapları şiştimi.? Yada yaygın yöntem nenesinden kalan altın sandığı buldumu.?

Bir siyaside mahkemede, oğlumun sünnet düğününde takılan altınlarla zengin oldum demiş ve beraat etmiş. Sanki kendisi hint prensi, oğlunu evlendirdide krallar geldi düğüne.
    @NeAcaipDunya

5. Sayın alicemal,yazılarınızı bir kaç hafta öncesine kadar okudum, hedef olarak BİST de 110 bin hedef koymuşsunuz ki bana göre de mümkün, yanlız benim hedefim 136-145 bin arası ,zira biliyorsunuz BİST in %60 dan fazlası yabancılarda ,o seviyelerden satışa geçerlerse karşılarında satacak kimseyi bulamazlar ama 130 binleri geçtiğini gören KY ya "yeni zirveler geliyor" dedirterek alım iştahlarını körüklerler ve ellerindeki malları KY nın kucağına rahatlıkla bırakabilirler....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Sayın alicemal,yazılarınızı bir kaç hafta öncesine kadar okudum, hedef olarak BİST de 110 bin hedef koymuşsunuz ki bana göre de mümkün, yanlız benim hedefim 136-145 bin arası ,zira biliyorsunuz BİST in %60 dan fazlası yabancılarda ,o seviyelerden satışa geçerlerse karşılarında satacak kimseyi bulamazlar ama 130 binleri geçtiğini gören KY ya "yeni zirveler geliyor" dedirterek alım iştahlarını körüklerler ve ellerindeki malları KY nın kucağına rahatlıkla bırakabilirler....
    Yazdıkların Mümkün.

110bin hedefi bu yıl sonu için koydum.
    Şu an için sonrası görünmüyor. Sebebi USDnin durumu.

Eğer USD, şirket ve bankaların kabul edebileceği bir seviyede kalır ve sabitlenirse, o aşamada yeniden analiz yapıp hedef koymak gerekiyor. USD ve bizim hükümetin sürekli düşman yaratıp savaşması yüzünden, uzun vadeli hedefler koymak mantıklı olmuyor.

USD 6 TL üstünde,banka faizleri %25 iken ve sattığı para %35 - 40 iken, BIST de orta vadede (4-6 ay civarı) 110 bin üzeri zor. 110 derken, o civardaki teknik direnç kaçsa artık. Üç aşağı beş yukarı 110bin diyelim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Meşhur altay tankı hikayesinde gelinen mutlu son. Yine yahudinin kucağına oturduk.

İnsanın aklı hayali almıyor.

40 yıl önce uçak ve devrim arabalarını yaparken, tamamen yahudi medyası ve parası kontrolu altındaydık. O sebeple izin verilmedi bu teknolojik gelişmelere.

Yerine yahudi fiat ailesinin ürettiği tofaşı, yahudi fabrikaları ford ve renoyu pejo yu citroeni ithal ettik, yahudi mercedes, yahudi vosvosları ve alman bmw yi ithal ettik.

Şimdi hükümet hesapta yahudilere ve yahudilerin yönettiği ABD ye sabah akşam ders veriyor. Sonuç.?

Yerli araba yapın diye 5 şirkete görev verdi, 4 tanesi yahudi biride akp nin zengin ettiği ethem sancak. soyu nedir bulamadım.
    Tank yap diye yine ethem sancaka görev verdi. ethem sancak geçmişte kaç tank yapmışki görevi ona veriyorsun.? Tusaş var IHA yapmış, TEI var motor yapmış, devlet kurumları bunlar, tusaş F16 parçalarıda üretiyor. Neden tusaşa değilde ethem sancaka tank yap diye görev veriyor.?

Sebebi damat bayraktar. Bayraktar hayatında yürüyen araç yapmamış, adama iha yap diye görev verildi ve bayraktar yaptı, devletin paraları damat bayraktar ailesine akmaya başladı. Peki hayatında teknoloji üretmemiş bir adama dünyanın en ileri teknolojisini yap diye neden görev verildi.? Çünki damat.
    Peki bayraktar nasıl yaptı ihayı, ethem sancakın BMC side yapar.
    Bayraktar yaptı çünki Türkiyede IHA yapan TAI firması vardı. TAInin bütün iha mühendislerini aldı, TAI zor duruma düştü, bayraktarda IHAyı bu mühendislere yaptırdı ve devletin paralarına kondu.

Ethem sancakada bu örnek sebebi ile verilmiş olmalı tank ihalesi. ama ethem in şansı yok çünki ülkemizde çalabileceği devlete bağlı tank mühendisi yok.
    bmc, tank fabrikasını durdurdu.

Şimdi otokar ın eline kaldık. otokar kim.? Koç holding.
    Motoru ithal edecek, dışına zırh koyup al tank diyecek. Aynen otomotivde olduğu gibi yina avrupalıya ve yahudiye göbekten bağlı olacağız.

hesapta hükümet yahudi düşmanı, ama yahudinin kucağından kalkmayada bir türlü niyet göstermiyor.
    Elinde devletin TUSAŞ ı var Aselsan ı var ama onlar yerine hep yahudilere el sallıyor... hayrettin bir durum sayın seyirciler...
    hani olan gene bize oluyor, ne hükümete bişey olacak ne damadına nede siyasilere... giren hep bize.

Şimdiden ülkemizdeki yahudi medyası, (internet siteleri, gazetelri, TV kanalları) başladı otokar ı parlatmaya.
    "bmc çekildi Geriye otokar kaldı" diyorlar. "otokar ın herşeyi hazır, tank hazır" diyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına, babası 7 yaşındaki çocuğu you tuber yapmış. Çocuk oyuncakları değerlendiriyor.
    Evet oyuncak fabrikalarında, çocuklara maaş verilen böyle bir meslek var, ama bu çocuk bağımsız başlamış.

Çocuk şimdi yılda 11 milyon dolar kazanıyormuş.

damat bayraktar "dibi gördük" deyip duruyor, aslında doğrusu "dibi gösterdik".

hükümetle kendisi millete dibi gösterdiler ama bilmedikleri şey, dibinde dibi var. Rahat durmazsanız, hovardalığa devam ederseniz, dibinde dibi var.

Hafta sonu USD yi 30kuruş nasıl yükselttiler hayret. Dünyadaki tüm piyasalar kapalı. Sanırım sultanahmetdeki doviz bürolarına sorup yükselttiler.

fetö yada başka birileri, bankalardan değilde ÖZELLİKLE piyasadan hala yüzmilyonlarca dolar topluyor olmalı.

Milletin emeği batıya akıyor. Bu akış 1950 den beri var. özal ailesi ile beraber hızlandı, akp ile tüy dikildi.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 30/853 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •