Sayfa 30/1002 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Viop - XIII

1.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    endeksler kirmizi , kriptolar kirmizi , Altin basini kaldiramiyor Gumus desen %1.5 dusmus . para nereye gidiyor ?
    Borç ve pozisyon azlatılıyor. Zaten o kadar para yokdu ama çok fazla varlık vardı. Daha doğrusu fiyatların piyasada çok kısa vade ile belirlenmesi işinin sonuna gelindi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    Sen bu gidişle batmazsan iyidir dostum.
    Bu işde duygusallığa yer yok bence.
    Allah verecek ise çekmeceye altınları yığar. Onun dışında akıl ve mantık ile hareket etmeli ama hile ve tuzaklara da dikkat etmek lazım. İster AL ister SAT karşındaki de akıllı ve onun da bir mantığı var.

3. "Stock futures sink after Trump announces suspension of U.S.-Europe travel"
    2008 kadar olamaz diyen bir arkadas vardi .. bunun sirketlere yansimasi ilerleyen zamanlarda gozle gorulur sekle gelir . saglam bir ekonomik onlem paketi gelmezse cok sirket kapanmak zorunda kalir
    ....

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu işde duygusallığa yer yok bence.
    Allah verecek ise çekmeceye altınları yığar. Onun dışında akıl ve mantık ile hareket etmeli ama hile ve tuzaklara da dikkat etmek lazım. İster AL ister SAT karşındaki de akıllı ve onun da bir mantığı var.
    Arkadaşı tanımam etmem... Hatta ilk kez dün gece gördüm yazılarını. Baktım gelene geçene kan kusuyor... Kriz var, düşeceğiz diyenlere yunan askeri gibi davranıyor... Dikkatimi çekti. Akşam 18 den beri yüzde 7 düşmüşüz ve arkadaş hala yeşil diyor, artı diyor...

5. Finansal kurum demek kaldıraç demek.

Böyle sert piyasa hareketleri ister istemez finansal kurumlara zarar verebilir, sonuçda insanlar yönetiyor ve hatalı pozisyonlar olabilir. Zaman zaman bir traderin işeri bile kurumlara zarar verebiliyor. Bizdeki kurumlar hem küçük, hem kaldıraç az, hem de iç dış kamu denetimi iyi. Denetçiler benim bulgu bulmam lazım diyor illa bir şey buluyor. Zaten notumuz çok düşük yabancı pozisyonu az.

Ama Deutschebank vs sorunlu deniyordu onların durumu şüpheli olabilir. Citibank Arapların ortak olduğu bir kurum deniyor, onlar taze para göndermez ise o da sallanabilir boşuna 1 dolara inmedi geçen sefer.

6.  Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    Arkadaşı tanımam etmem... Hatta ilk kez dün gece gördüm yazılarını. Baktım gelene geçene kan kusuyor... Kriz var, düşeceğiz diyenlere yunan askeri gibi davranıyor... Dikkatimi çekti. Akşam 18 den beri yüzde 7 düşmüşüz ve arkadaş hala yeşil diyor, artı diyor...
    Duygusal olmamak elde değil ama bu borsa çok farklı dinamikler ile çalışıyor. FOREX daha ciddi bir yerdi koca ekonomi etkileniyor bir spekulatör gereksiz oynatamıyor, borsa tek tek hisselerden oluşuyor farklı dinamikleri oluyor. Tüm borsa düşer bir tanesi artar sana denk gelmiş ise sevinirsin ama çok çıktı diye satarsın sonra. Ya da çok sağlam hisseyi alırsın düşer de düşer.

DJI, SP Nikkei ciddi endeksler, düşüyorsa şakadan düşmez.

7. US President Trump is back on the wires now, via Twitter, following his address to the nation earlier today.

Trump tweeted out: “Hoping to get the payroll tax cut approved by both Republicans and Democrats, and please remember, very important for all countries & businesses to know that trade will in no way be affected by the 30-day restriction on travel from Europe. The restriction stops people not goods.â€
    ....

8. Vix yani volatilite endeksi artmış. Bu CDS gibi değil piyasa ne ise o, bir nevi piyasanın tansiyonu.
    Bu ay riskli piyasalarda.

Sayfa 30/1002 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •