Sayfa 303/340 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon
Arama sonucu : 2713 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Şirket alüminyum enjeksiyon ile çalışıyor.

Peki nedir bu alüminyum enjeksiyon, ne işe yarar ?

Alüminyum enjeksiyon: alüminyum eritilir ve akabinde soğuk kamaralı ve yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon makine kalıbına dökülür ile sıkıştırılır ve hızlı bir şekilde soğulur.

Bu sayede alüminyum sert bir hal halır.

Alüminyum çok iyi bir ısı iletkenidir ve çok hafiftir ve sertleştirilebilir Bu üç yönü çok önemli bir özellik.

Bakır çok daha iyi ısı iletir fakat sert yapıda değildir yumuşak yapıdadır.

Elektrikli otomobiller, benzinliler gibi uzun mesafe gidemiyor. Bunun içinde Elektrikli araçlarda hafiflik muazzam bir öneme sahip oluyor.
    Devam edelim..

Kalıp yapmak zor ve pahalı bir iş. Bunun için bir kaç parça için alüminyum enjeksiyon kullanımı karsızdır Beyaz eşya parçası araba parçası gibi sürekli olması gerekiyor

Batarya değil batarya braketi üretecek. EV (elektrikli araç) batarya ısındığı zaman batarya ömrü azalır. Bunun için de batarya braketi ısı iletimi konusunda çok öneme sahip oluyor. Batarya ömrünün uzun olması için

Batarya teknolojisini günümüzde çok yaygınlaştığını düşünürsek. Elektrik depolama sistemleri vs vs
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Devam edelim..

Kalıp yapmak zor ve pahalı bir iş. Bunun için bir kaç parça için alüminyum enjeksiyon kullanımı karsızdır Beyaz eşya parçası araba parçası gibi sürekli olması gerekiyor

Batarya değil batarya braketi üretecek. EV (elektrikli araç) batarya ısındığı zaman batarya ömrü azalır. Bunun için de batarya braketi ısı iletimi konusunda çok öneme sahip oluyor. Batarya ömrünün uzun olması için

Batarya teknolojisini günümüzde çok yaygınlaştığını düşünürsek. Elektrik depolama sistemleri vs vs
    Şirket BSH ve Vestel çamaşır makinesi için parça üretiyor.

Alüminyum korozyona uğramaz ( paslanmaz ) Bunun için tamburlarda alüminyum kullanmaz eyidir.

Çamaşır makinesi sektöründe Türkiye'de üretim yapan 3 firma var Vestel, BSH ve Arçelik. En büyük kapasite bildiğim kadarıyla Vestelde ama emin değilim

Türkiye'de üretilen çamaşır makinesi verileri

Haziran 808.705
    Temmuz 554.220
    Ağustos 938.078
    Eylül 1.111.986
    Ekim 1.105.669
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Devam edelim..

YENİ NESİL GÜÇ PAKETLERİ ne demek? Biliyor musunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Şirket BSH ve Vestel çamaşır makinesi için parça üretiyor.

Alüminyum korozyona uğramaz ( paslanmaz ) Bunun için tamburlarda alüminyum kullanmaz eyidir.

Çamaşır makinesi sektöründe Türkiye'de üretim yapan 3 firma var Vestel, BSH ve Arçelik. En büyük kapasite bildiğim kadarıyla Vestelde ama emin değilim

Türkiye'de üretilen çamaşır makinesi verileri

Haziran 808.705
    Temmuz 554.220
    Ağustos 938.078
    Eylül 1.111.986
    Ekim 1.105.669
    Hah şimdi zurnanın zurt dediği yere EV'lere (elektrikli araçlara ) geldik

Tuğçelik 3.200 tonluk alüminyum enjeksiyon makinesi aldı. Ben 3.200 tonluk alüminyum enjeksiyon makinesi kullanan firma araştırdım bulamadım. İnternette en fazla 2000 ton görebildim.

Yotubede 5 ay önce çekilmiş tanıtım filmi var. Orada 4.400 tona kadar basınç diyor. Belki alım için planlarının arasındadır bilemiyorum. Sonuç olarak çok yüksek yatırım teşvik belgesi aldı 1 milyar ve 40 milyon dolar da ekipman içeriyor bu teşvik belgesi

Kırparlar da iyi bir fimadır
    Son düzenleme : Uc_kirkbes; 21-12-2022 saat: 01:58.

5. Biraz dinleneyim Avrupa araç üreticileri ACEA nın EV ile alakadar raporlarını Aslanbeydeki fabrika yatırımı ve Avrupa ve ABD nin çinle çekişmesini anlatacağım

Ve sektörün negatif yanlarını da değineceğim

6. Peki EV konusunda ne üretiyor malı kimlere satıyor

7. Şimdi gelelim aslanbey/KOCAELİ fabrikasına...

Biliyoruz ki yatırım teşvik belgesini bu fabrika için aldı

Fabrikayı 16 m dolara aldı

Tanıtım filminden alıntıladığım Fabrika endüstri 5 e göre yapılacakmış, 60 dönüm arazi üzerine 47 dönüm kapalı alan var. Eco plant yani yeşil fabrika olacakmış. makine kapasitesi 4.400 tona kadar ( Bu basınç olmalı)

Tuğçelik Frech marka GDK serisi 3200 tonluk soğuk kamaralı alüminyum enjeksiyon makinesi aldı

Frech'in 4.400 tonluk GDK serisi makinesi de var onu da almayı planlıyor sormak lazım . ( En yüksek basınç 4.400 tonluk)

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Şimdi gelelim aslanbey/KOCAELİ fabrikasına...

Biliyoruz ki yatırım teşvik belgesini bu fabrika için aldı

Fabrikayı 16 m dolara aldı

Tanıtım filminden alıntıladığım Fabrika endüstri 5 e göre yapılacakmış, 60 dönüm arazi üzerine 47 dönüm kapalı alan var. Eco plant yani yeşil fabrika olacakmış. makine kapasitesi 4.400 tona kadar ( Bu basınç olmalı)

Tuğçelik Frech marka GDK serisi 3200 tonluk soğuk kamaralı alüminyum enjeksiyon makinesi aldı

Frech'in 4.400 tonluk GDK serisi makinesi de var onu da almayı planlıyor sormak lazım . ( En yüksek basınç 4.400 tonluk)

Sektörün eksilerinden birisi şu:

Alüminyum çok fazla enerji sarf ettiren bir sektör Avrupa COP27 ye göre gümrükte karbon vergisi getirmeyi planlıyor.

Şunu diyor : Bir ürün üretirken havayı kirletiyorsan sınırda vergi vereceksin diyor. Çimento, gübre, demir-çelik, alüminyum enerji tüketen sektörlerdir.

İyi haber şu fabrika 60 dönüm ve kapalı alan 47 dönüm... ortalama 20 dönüme 1 mw lık GES sistemi kurulur. 47 dönüm için 2,3 mw lık çatı GES sitemi kurabilirsiniz.

Hatta 60 dönümün hepsine kuracağım ben derseniz 3 mw temiz enerjiye ulaşırsınız

Sayfa 303/340 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •