Sayfa 306/571 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon
Arama sonucu : 4561 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kırşehir40 Yazıyı Oku

Ne desteğinden bahsediyorsun arkadaş. Sanki yılların hissesi. Kusura bakma ama inandırıcı değil. Yeni halka ırz edilmiş bir hissenin grafiği tam oturmuş sayılmaz.

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu sorunu hocamıza sordum cevabı aynen buraya yapıştırıyorum.

Teknik analizde dakikalık , saatlik ve günlük veriler sizin bildiğiniz mum yani bar chart leri oluşturur.Bu oluşumlar gün ve gün artarak birbiri ardına sıralandığında günlük grafik dediğimiz periyot sistemini oluşurur.Bu oluşan grafiklerdeki hareketler borsanın ilk zamanlarında üstadlar tarafından bir teoriye bağlanmışBu teori Dow teorisidir.Bu teori kapsamında , en yüksek seviyeler tepe aynı zamanda direnç , en düşük seviyeler ise dip aynı zamanda destek noktaları olarak kabul edilir.Teoriye göre şuana kadar test edilmiş maximum dip seviye aynı zamanda kritik destek noktası 14.00 tür.Bu seviye 20.02.2018 tarihinde görülmüştür.Parite bu destek üzerinde kalacak olursa yukarı hareket için 14.00 seviyesi geçmişe bakıldığında dip olarak anılacaktır Ancak bu seviyenin altına gelinmesi düşüşün 13.03 seviyelerine kadar devam ettirilmesinde etkili olabilir...

2. Borsa da gördüğüm; 11 nisan zarrap kararı için pozisyon alınıyor gibi. Çünkü yabancılar tahvil satıyor ve hisse satıyor. Hergün bir el tarafından endeks tutulsada bir kaç kağıtla diğer kağıtlar 1 kaç kademe aşağıdan kapatıyor. hacim yok. Eğer beklenen den büyük bir ceza gelirse krize sebep olabilir. Dolar kurunda ki artış da pozisyon aldıklarının bir kanıtı. Ha beklenen olmaz ise risk alan tüm hisse yatırımcıları bundan karlı çıkacaktır. benim izlediğim görüğüm bu. yatırım tavsiyesi olmayıp sesli düşünüyorum sadece

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    10,396
    Bu hissede teknikten bahsetmek

doğmamış çocuğu ,örülmemiş duvar üstüne oturtup ,sürülmemiş tarlaya girmeyin diye bağırtmaktan ibaret

eskiden ,nefesi kuvvetli,cinci ,muskacı hocalar vardı ,azalmakla beraber hatta hala var, duyuyoruz

hele kısırlık tedavisi için giden zavallı kadınlara uyguladıkları yöntemler var ki ,kan çıkar ! )) eskiden sıkça görürdük yazılı ,görsel basında ..çıkışta allah rızası için çukkayı indirirdi

Şimdi de gaipten haber veren borsacı hocalar türedi ,para karşılığı

ne hikmetse bilgisini kendi kullanıp paranın belini kırmak varken ,sözde bilgiyi satıp indira gandi daha cazip geliyor demekki

4. Şimdi de gaipten haber veren borsacı hocalar türedi ,para karşılığı

ne hikmetse bilgisini kendi kullanıp paranın belini kırmak varken ,sözde bilgiyi satıp indira gandi daha cazip geliyor demekki [/QUOTE]

Bu sözü bana yazmış olamazsınız değil mi?

5.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Bu hissede teknikten bahsetmek

doğmamış çocuğu ,örülmemiş duvar üstüne oturtup ,sürülmemiş tarlaya girmeyin diye bağırtmaktan ibaret

eskiden ,nefesi kuvvetli,cinci ,muskacı hocalar vardı ,azalmakla beraber hatta hala var, duyuyoruz

hele kısırlık tedavisi için giden zavallı kadınlara uyguladıkları yöntemler var ki ,kan çıkar ! )) eskiden sıkça görürdük yazılı ,görsel basında ..çıkışta allah rızası için çukkayı indirirdi

ne hikmetse bilgisini kendi kullanıp paranın belini kırmak varken ,sözde bilgiyi satıp indira gandi daha cazip geliyor demekki
    Yanılıyorsun bahriyeli kardeş.Adam devamlı sitede durmuyor aradasıra da foruma girip soruları cevaplıyor.Ödenen paralarda dediğin gibi fazla birşey yok , verilen ücretle sadece sitenin genel ihtiyaçları karşılanıyor.Atıyorum sen okuyup uzmanlaşacağın işi öğrenip elektronik mühendisi oluyorsun.Okul sonrası gidip bir yerde öğrendiğin bilgileri kullanırsın sanırım.Karşılığında sana emeğinin ücreti verilsin isterdin değilmi.Adam bir analize 2 saat kafa yorup hazırlıyor.Sen bundan istifade ediyorsun seni aydınlatıyor sende üç kuruş alıyor diye taklalar atıyorsun.Abi herşeyde örnek alıyorsunuz ya yabancıları , gözünüzü açıp biraz bu konulardada örnek alın.Adamlar teknik analiz olmadan adım atmıyorlar.Borsanın beyni londrada böyle , borsanın kalbi newyorkta böyle.İnsanlara biraz daha hoşgörülü yaklaşmakta fayda var.Adamları aldın büyücülerle muskacılarla kıyasladın.Çok ayıp ettin yani.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    10,396
     Alıntı Originally Posted by kazan Yazıyı Oku

Bu sözü bana yazmış olamazsınız değil mi?[/QUOTE]

sizin yazınıza ilintili hiçbirşey olmamasına rağmen ,bunu soruyor olmanız çok ilginç

7.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Bu sözü bana yazmış olamazsınız değil mi?
    sizin yazınıza ilintili hiçbirşey olmamasına rağmen ,bunu soruyor olmanız çok ilginç[/QUOTE]

yazınızın yazımın altına gelmesi kadar ilginç olamaz kendi açımdan...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    10,396
     Alıntı Originally Posted by SPESİFİK Yazıyı Oku
    Yanılıyorsun bahriyeli kardeş.Adam devamlı sitede durmuyor aradasıra da foruma girip soruları cevaplıyor.Ödenen paralarda dediğin gibi fazla birşey yok , verilen ücretle sadece sitenin genel ihtiyaçları karşılanıyor.Atıyorum sen okuyup uzmanlaşacağın işi öğrenip elektronik mühendisi oluyorsun.Okul sonrası gidip bir yerde öğrendiğin bilgileri kullanırsın sanırım.Karşılığında sana emeğinin ücreti verilsin isterdin değilmi.Adam bir analize 2 saat kafa yorup hazırlıyor.Sen bundan istifade ediyorsun seni aydınlatıyor sende üç kuruş alıyor diye taklalar atıyorsun.Abi herşeyde örnek alıyorsunuz ya yabancıları , gözünüzü açıp biraz bu konulardada örnek alın.Adamlar teknik analiz olmadan adım atmıyorlar.Borsanın beyni londrada böyle , borsanın kalbi newyorkta böyle.İnsanlara biraz daha hoşgörülü yaklaşmakta fayda var.Adamları aldın büyücülerle muskacılarla kıyasladın.Çok ayıp ettin yani.
    öncelikle bu yapılan işi, 4-6 yıl üniversite okuyup mühendis vs. çıkan kişilerle aynı kefeye koyarsan sahiden ayıp etmiş olursun

en azından onlara ayıp etmiş olursun örnek olarak da örtüşmez ayrıca

grafik analize gelince ,elbette borsadaysan biliyor ,inanıyor olman gerekir

grafiğe inanman gerekir

f/k ya pd/dd ye daha birçok parametreye inanman gerekir ,bunlara inanmayıp da burda olmak ,monte carlo da rulet oynamaktan

farksız olur

zaten herkez kendi çapında grafik çalışıyor ,keşke sadece grafikle yürüse işler ,herşey kolay olurdu

senin gözünden kaçan, ben bu hisseyle ilgili grafik analizin sağlıklı olmayacağı manasında söylediklerim

biraz maksadını aşmış olsada durum budur

Sayfa 306/571 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •