Sayfa 309/1011 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Viop XLVI

Yaw hala genel ekonomi ile şirketlerin karlılığını ya da değerinin bu kadar etmeyeceğini sorgulayanlar var. Adamın makinesi tesisi binasının değeri 3-4 kat arttı sadece bireysel vatandaşın mı elimdeki ev araba cep telefonun mu değeri arttı sanıyorsunuz.
    Bu ekonomi yönetimi esnaf dahil en kurumsal şirkete kadar destek verdi, Bol bol ucuz kredi, bir sürü teşvik vs. ha ücretli kesimi bence biraz unuttu o başka.
    Milli gelirden alınan payın ücretli kesimin aldığı paya bakın hiç birşey bilmiyorsanız. Ekonominin kötü olması şirketlerin kazanmadığı ya da az kazandığı anlamına mı geliyor? Karlılıkların nasıl az gösterildiği vergi kaçınma olayları belli zaten. Görünen karlar ile gerçek karları karıştırmayın.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    decamercion arkadaş güzel yakalamış..
    Bu modelin dolar ayağı SEÇİME KADAR baskılanacak..
    Seçimden sonra oda salınacak..
    Yoksa evet zaten yürümez bu sistem..

Dolar salınınca borsa önce sendeleyecek..
    Sonra yine peşinden takibe başlayacak..

O yüzde 8-12.000 seçime kadar diyorum..
    2 sene sonra 30.000 de görebiliriz borsayı..
    5 sene sonra 100.000 de..

Bknz. arjantin borsa..

2013 de 8000 idi..Şuan 170.000!!
    Yaw rakamların büyümesi bişey ifade etm
    yorki, alım gücü de aynı oranda düşüyor, yoksa endeks rakamı 1 milyon olsa ne olur. AMaç rakamlar büyüsünse tmm okeyiz, büyüsün, ya sonra?

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    kilosu 30 euro yemin ediyorum almancı bile baklava alırken düşünecek bu ne arkideş
    satılmıyo ki, satışlar sıfır, milletin alım gücü mü var ??
    öyle yalandan 30 euro fiyat yazmışlar, eğleniyorlar bizle tüm esnaf

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    tabii yaaa, millet aç aç

o yüzden bütün mekanlar bom boş, her yer sinek avlıyor, az bi müşteri var onu da kaçırmayalım diye kimse fiyatlara zam yapamıyor.. araba satışları nerdeyse sıfır, konut satışları bitmiş, millet acından kırılmak üzere.. üretim sıfır, satışlar sıfır, ekonomi diye bi şey kalmamış

merkez bankası tam takır kuru bakır, yeni caminin önüne mendil açmış dolar dileniyor şahabettin, o mendile dökülenler olmasa dolar anında 69 TL ama şimdilik yükseltmiyor dolar kurunu piyasa, seçime kadar dursun diyor.. niye dursun ki, hiç anlamıyorum.. var mı anlayan ??
    ülkenin durumunu senin gittiğin mekanların doluluğumu belirliyor sen eskiden altı dolu yorum yapardın bademlik senin tamamen bozmuş , gerçi sen has badem değilsin sistemin menfaatli bademlerindensin kulağın delik ya anladın sen oni
    hükümet değişirse senin burada yazdıklarını merakla bekliyorum
    FORMASYON AVCISI -53

5. İmamoğlu davasından bi cacık çıkacağını sanmıyorum.
    Mağduriyetle geldiler..
    En iyi kendileri bilir bunu..

6. SASA ağırlıkta 5. sıraya düşmüş olabilir.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Listede ucuz olarak Kardemir, AEFES, PETKM gözüküyor bence. Bira işi sakat olduğundan geri kalmış, Kardemirde de demir işinde problem var diye almamışlar muhtemelen. Petkim marjları düştü deniyor.

THYAO önceki dolar zirvesini nerede ise 2 ye katlamış.

BIMAS eskiden tek tabanca idi A101 ve SOK mağaza sayısında ona yaklaştı, yoksa piyasa değeri cirosu kadar oluyordu eskiden.

Bankalar ekonomik konjektürü ve riski yansıtıyor, Telekomlar alım gücünün düşmesi ve büyük firmaların alternatif servis sağlayıcı vs bulması ile düşük gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. 5730 dan 1 parti shortumu giydim
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 309/1011 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •