Sayfa 310/930 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Onu boşver kalvin, bu foruma yazan herkes isyatın doğasını emin ol senden benden on kat iyi biliyordur.Neticede biz 1 yıldır kağıttayız.Sen dediğim senaryoda ne yaparsın ne düşünürsün.
    herzaman dediğim gibi ben grafikçiyim çizer ve grafik oturduğunda ona göre pozisyon alırım ,ben kar ne kadar gelecek,temettü ne kadar verecek diye pek fazla düşünmem ,tamam bu kâğıtta gelen kar ve verilen temettü önemlı ona bişey demiyorum ama borsada zarar üstüne zarar yazan nice kâğıtlar var füze misali tırmanan ,işyat azda olsa bir temettü verirmiş öyle diyordunuz bu temettü burda geçirdiğin zamanı telafi etsin bence yeter gerisi kâğıdın tırmanmasına kalıcak işte tırmanmaya başladıgındada ana paradanda kar ettinmi ne gelecek karı düşünürsün nede vereceği temettüyü .şimdi şöyle ele alalım kâğıt temettüden sonra 81 e değdi 83 e çıktı ve diyelimki kağıt artık yukarıyı hedefledi geride dönmüyor alamadık kâğıt gitti 98 lerde sabitlendi ve eylülü beklemeye başladı burda gelecek karı düşünen ve vereceği temettüyü düşünenler mi kara geçti yoksa kâğıda 82-83 lerden yapısanlarmı.

Ha bu arada kalvinin zamanında yazdığı bir entry kesinlikle doğruydu.Burada yazılanlara yazan ne yapmış diye bakmak manasız o bilinemez, belki satmıştır satmadım der ,belki almıştır almadım der o saiklerle yazar.Bunlar net ortamında bilinemez.Bize düşen yazılanları fikir bazında değerlendirip aklımıza yatanı yapmak.Çünkü borsa öyle bir mecra ki sana sattırmaya çalışmış satarsın bir bakarsın kağıt taban olur,aldırmaya çalışan da alırsın bir bakar ki kağıt tavan olmuş bilmeden yanlış yönlendireyim derken doğruyu yapmış olur.Borsa çok bilinmeyenli denklem gibi.Zevki de orada zaten.

Kalvin yazdıklarını okumadan yazmışım hemen hemen aynı şeyleri yazmışız.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kalvin yazdıklarını okumadan yazmışım hemen hemen aynı şeyleri yazmışız.
    aynen ortak düşünceler aynı

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şimdi diyelim ki sayın ctuğrul kağıtdan çıktı düşsün istiyor tekrar alacak, herkes satsın ucuza alayım diye düşünüyor.Bu kadar deneyimli bir borsacı ve işyatçı kağıdı kötülemek için hangi doneleri kullanabilir, bunu öğrenmek bile kağıdın yatırımcısı için büyük kazançtır.Bu arada sayın ctuğrul a saygım büyüktür ,kesinlikle yazdıklarımıza alınmasın,yazdıklarım sadece varsayımsal fikirler, bir nevi beyin fırtınası demek lazım bunlara )))))))))Sayın ctuğrulun yazdığı hiç bir mesajda art niyet aramam .
    Teşekkür ederim Sayın Hakem.
    Benimde size saygım sonsuz.

Bırakın derin kağıtları, halka açık 100milyon adet hissesi olan derinliği az İşYat'ın eğer buradaki 50-100.000 lotu olan KY'nin dedikleri ile inip çıkması söz konusu ise zaten vay halimize.

Bu bahsi geçen taktikler, anca büyük kurumsalların veya çok büyük bireysel yatırımcıların yapabileceği şeyler. Onlarda bu sayfalara ve foruma pek uğramaz zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    herzaman dediğim gibi ben grafikçiyim çizer ve grafik oturduğunda ona göre pozisyon alırım ,ben kar ne kadar gelecek,temettü ne kadar verecek diye pek fazla düşünmem ,tamam bu kâğıtta gelen kar ve verilen temettü önemlı ona bişey demiyorum ama borsada zarar üstüne zarar yazan nice kâğıtlar var füze misali tırmanan ,işyat azda olsa bir temettü verirmiş öyle diyordunuz bu temettü burda geçirdiğin zamanı telafi etsin bence yeter gerisi kâğıdın tırmanmasına kalıcak işte tırmanmaya başladıgındada ana paradanda kar ettinmi ne gelecek karı düşünürsün nede vereceği temettüyü .şimdi şöyle ele alalım kâğıt temettüden sonra 81 e değdi 83 e çıktı ve diyelimki kağıt artık yukarıyı hedefledi geride dönmüyor alamadık kâğıt gitti 98 lerde sabitlendi ve eylülü beklemeye başladı burda gelecek karı düşünen ve vereceği temettüyü düşünenler mi kara geçti yoksa kâğıda 82-83 lerden yapısanlarmı.
    temel analiz olmadan teknik analiz ile sonuç almaya çalışmak delik sandalla yüzmeye benzer. dalga vursa bile sandal hızlanmaz su almaya devam eder.
    Teknik analiz yapmaya 14 yaşında başladım. o zamanlar bilgisayar yoktu, dergilerin yayınladığı teknik analiz grafiklerine bakıp karar veriyordum. Teknik analizin aksine temel analiz çok zordur. hatta çok çok zordur. Ben kendi çapımda temel analiz yapmaya çalışıyorum ancak YO ve GMYO için iyi kötü yapabiliyorum. sanayi şirketleri hatta bankalar için temel analiz yapmak gerçekten uzmanlık ister.
    şimdi sorunuzu cevaplayayım; kağıt buradan aşağı düşmez 98 e giderse hiç üzülmem arkasından da bakmam zaten parayı mevduatta tutarak kağıtta bekleyenlerden fazla getiri sağlayabildiğim için daha karda olurum. ama düşerse alırım yükselmesini beklerim. Ctuğrul yazısını iyi okuyun çok güzel temel analiz yapmış ve paylaşmış. benim düşüncem bu kar rakamı ve bu şartlarda .78 uygun alım yeridir. 3 ay sonra tekrar bakarız şartlar değişmişse hedeflerimiz değişir.

7. Herkes fikir alışverişinde bulunmuş.
    Bende yazayım bari.
    Anket niteliği taşısın.

Isyat ta tercihimi sn.C.Tuğrul dan yana kullandım.

Şimdilik izlemedeyim.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    temel analiz olmadan teknik analiz ile sonuç almaya çalışmak delik sandalla yüzmeye benzer. dalga vursa bile sandal hızlanmaz su almaya devam eder.
    Teknik analiz yapmaya 14 yaşında başladım. o zamanlar bilgisayar yoktu, dergilerin yayınladığı teknik analiz grafiklerine bakıp karar veriyordum. Teknik analizin aksine temel analiz çok zordur. hatta çok çok zordur. Ben kendi çapımda temel analiz yapmaya çalışıyorum ancak YO ve GMYO için iyi kötü yapabiliyorum. sanayi şirketleri hatta bankalar için temel analiz yapmak gerçekten uzmanlık ister.
    şimdi sorunuzu cevaplayayım; kağıt buradan aşağı düşmez 98 e giderse hiç üzülmem arkasından da bakmam zaten parayı mevduatta tutarak kağıtta bekleyenlerden fazla getiri sağlayabildiğim için daha karda olurum. ama düşerse alırım yükselmesini beklerim. Ctuğrul yazısını iyi okuyun çok güzel temel analiz yapmış ve paylaşmış. benim düşüncem bu kar rakamı ve bu şartlarda .78 uygun alım yeridir. 3 ay sonra tekrar bakarız şartlar değişmişse hedeflerimiz değişir.
    borsada temel analiz yapılan zarar üstüne zarar yazan hakkında spekletif haberler çıkan çemaş 7 lere varmış nibaş 2 lere dayanmıs şimdi sizin temel analizciler nasıl oluyor bu diye ağlıyorlardır heralde ,ama teknik analiz yapan ve hissenin bir ucundan yakalayan grafikçi arkadaşım bacak bacak üstüne atmış zevkle prosunu içiyor olmalı. gelelim siz parayı mevduata koymuşsunuz ve herkezden çok kazanıyorum diyorsunuz , işyatın tavanına bir bak 99 işte oraya şimdi yapışsa bugün yine aynı şeyi diyebilecekmisiniz unutmayalım burası borsa olmaz olmaz diye bişey yok bu işyat bile olsa.

Sayfa 310/930 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •