Sayfa 311/1230 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Long kontratların hemen hepsi 3-4 kurumda...short kontratlar dağınık...ilk5 kurum dışındaki alıcı satıcı durumu yani.

Sonuçta bir ayda %15 kadar yükselmiş bir borsa var ve seçim belirsizliği önümüzde...yurtdışı her an satış trendine dönebilir... bu bedenle yaptığın doğru, buralarda portföyü koruma amaçlı short olman gayet mantıklı...ama ben net dönüş görülmediği için %50 koruma öneririm...düşüş trendi netleşirse %100 koruma alırım.

Vade sonu olduğu için pozisyonu Yen'i vadeye taşımak lazım...eğer 107 bin üzeri günlük kapanış gelirse koruma pozisyonlarını da kaparım şahsen.
    Cevap için teşekkürler...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

2. Son paragraf beni anlatıyor

3-5kuruş çıkınca da yine korkudan düşer diye kaptırıyorum elimdeki malı...

Uzun süredir takip ederim borsayı ama 1bucuk 2 yıldır oyuncuyum, elimde mal yokken alırdım satardım ordan diye böbürlenirdim kendimce ama sahaya inince öyle kolay değilmiş işler...

Zamanla cesur olmayı da öğreneceğim tek ihtiyaç zaman.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu konu borsaya ilk girdiğim zaman yani 10 yıl önce karşıma çıksaydı şimdi bambaşka yerlerde olurdum. Cauti hocama teşekkürler ederim şimdi borsada bir yatırımım yok ama neler yapmam gerektiğini biliyorum. Ve ilk düzeltmede yavaş yavaş yatırım yapmaya başlayacağım. (Daha önce aldığım hisse senetleri hep hüsran ile sonuçlanmıştı şimdi kendime güvenim geldi sayenizde) burayı takibe ve öğrenmeye devam

4. İnsan uzun vade hisse yatırımı yapınca ister istemez hisse başlıklarında yazılanları okuyor, katkım olsun diye bir şeyler yazıyorsun....resmen hayal kırıklığı.

Adam 3 sene önce almış, kağıt yarıya inmiş her gün kğfrediyor...çıkınca küfrediyor, düşünce dümdüz gidiyor zaten...e mübarek insan evladı, kağıt üç yıldır yarıya inerken aklın neredeydi...neye göre yaptın bu yatırımı.

İsim verip rencide etmeyeyim...öyle bir kağıda para yatırmış ki...sektör mü umut veriyor, hayır...kağıt mı öne çıkıyor, hayır...öyle kağıt var ki neredeyse borsa tarihinde kar açıklamamış...grafiğine bakıyorsun, geçmişte bir kaç spek operasyonu ile uçmuş, tecavüze uğramış, sonra kendi haline bırakılmış,.yıllardır sürünmekte...ne bekledin de aldım bu hisseyi...cevap yok.

Kumarbaz ruhlu, kısa yoldan köşe dönmeci bir toplumuz...çalışmak ve alın teriyle az ama devamlı kazanmak neden cazip gelmiyor.

Bu başlık çölde vaha gibi...resmen boğuluyorum hisse başlıklarında, burada hemen herkes aynı kafada...kumardan, kısa yoldan köşe dönmekten medet ummuyor kimse.

Ayrıca işler bazen kötü gitse de, asgari nezaket ve serinkanlılığı koruyor herkes...iyi ki bu başlık var, iyi ki varsınız.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İnsan uzun vade hisse yatırımı yapınca ister istemez hisse başlıklarında yazılanları okuyor, katkım olsun diye bir şeyler yazıyorsun....resmen hayal kırıklığı.

Adam 3 sene önce almış, kağıt yarıya inmiş her gün kğfrediyor...çıkınca küfrediyor, düşünce dümdüz gidiyor zaten...e mübarek insan evladı, kağıt üç yıldır yarıya inerken aklın neredeydi...neye göre yaptın bu yatırımı.

İsim verip rencide etmeyeyim...öyle bir kağıda para yatırmış ki...sektör mü umut veriyor, hayır...kağıt mı öne çıkıyor, hayır...öyle kağıt var ki neredeyse borsa tarihinde kar açıklamamış...grafiğine bakıyorsun, geçmişte bir kaç spek operasyonu ile uçmuş, tecavüze uğramış, sonra kendi haline bırakılmış,.yıllardır sürünmekte...ne bekledin de aldım bu hisseyi...cevap yok.

Kumarbaz ruhlu, kısa yoldan köşe dönmeci bir toplumuz...çalışmak ve alın teriyle az ama devamlı kazanmak neden cazip gelmiyor.

Bu başlık çölde vaha gibi...resmen boğuluyorum hisse başlıklarında, burada hemen herkes aynı kafada...kumardan, kısa yoldan köşe dönmekten medet ummuyor kimse.

Ayrıca işler bazen kötü gitse de, asgari nezaket ve serinkanlılığı koruyor herkes...iyi ki bu başlık var, iyi ki varsınız.
    Ege CANSEN'e ait köşe yazılarının birinde okumuştum . "100 defa az kar et. Ama asla iflas etme."
    Çoğunluk kolay para peşinde ama bir gün gelir sermayeyi hiç ederler.

Saygılar.

6. Kıymetli büyüklerin maaştan artan 300 TL Tüpraş 1 lot Froto 2 lot Ereğli 5 lot aylık alım yapabiliyorum bu hisseler uzun vade için uygun mu getirisi olur mu?

Riski düşürmek bakımından 2 adet (TüprAş-froto)aynı grup olmasın .TüprAş , soda , eregli (koç-iş-oyak) tabii para sizin karar sizin ytd. Saygılar.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by borsacahili Yazıyı Oku
    Kıymetli büyüklerin maaştan artan 300 TL Tüpraş 1 lot Froto 2 lot Ereğli 5 lot aylık alım yapabiliyorum bu hisseler uzun vade için uygun mu getirisi olur mu?
    Bence dağılım da oranlar da uygun...Ayrıca Tüpraş ı Koç gibi düşünmemek lazım, tekel gibi ve ne olursa olsun belli düzeyde kar üretebilecek durumda... ülke şirketi gibi yani.

Bu arada bu işler için Çelik gibi irade lazım...maaşını x-300 tl gibi düşünmen lazım...ne olursa olsun alımlara devam etmelisin..mesela borsa düşecek, hisseler düşecek..sen yine devam demelisin.

Yaşın kaç bilmiyorum, ama 20 sene devam edebileceksen...emekliliğinde çok güzel günler bekliyor seni derim.

Sayfa 311/1230 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •