Sayfa 315/367 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. BOP çok itici oldu, ben Misak-ı Milli diyorum abi...Rahmetli Atatürk'ün vasiyetini gerçekleştiremezse yazıklar olsun bu Devlete diyorum başka bir şey demiyorum...Gelişmeler gayet olumlu, Rusya tarafı çok sessiz ama karşı çıkacaklarını düşünmemekteyim...Neden derseniz o civardaki tüm gaz petrol sahalarını toparladı Rosneft ve en büyük ortağı Katar...Makrodan bakıldığında Rothschild…

Şunu da hatırlatayım...Bu jeoekonomik yazıları da haybeden yazmıyoz ...Ailelerin kendi arasında ve Devletlerle olan münasebetlerinde yaşanan bu bariz gelişmelerden ülke içerisindeki hangi şirket nasıl etkilenebilir analizini yapın diye yazıyoruz...Birçoğu da geyik sanıyor burada yazılanları...Hayatın bizatihi kendisi şifrelerle doludur...

Bu konuya sonra gelecem...Önemli...

2. DvNyZEoWkAAZNzZ.jpg

Son durum bu mesela...Umarım anlaşılmıştır işin vehameti...

3. Çin'in elektronik ve radar konusunda özelleşmiş kuruluşlarından CETC'nin baş mühendisi JianQi Wu:

"2013'de Çin'in açıklarında uçan bir F-22'yi metrik-dalga radarı kullanarak 450 km'den tespit ve takip ettik. Bugün bu radarlar tüm kıyı bölgelerini kapsıyor. Bugün bu radarlar Çin Dz.Kuv. gerek hava karakol gerekse satıhtan havaya füze sistemlerinde kesişim ve önleme görevlerinde kullanılıyor."
    *

Çin'in Fujyan eyaletindeki Longyan kentinde bir kişi kaçırdığı otobüsle kalabalığın arasına daldı. Olayda 5 kişi öldü 21 kişi yaralandı. Saldırgan polis tarafından tutuklandı.

Önce açıklama, sonra eylem...Ne kadar tanıdık değil mi ?!...Valla durumlar hiç iç acıcı değil...Bizde ne yapacaklar dur bakalım, gerçi D.Akdeniz'de yeterince alan bıraktık bu tospalara ama a.q. açları doymuş mu yakında anlarız...

*

Gerilerde bir yerde yazdım abi, asıl kıyamet S-400'lerin teslim edileceği günlerde kopacak...Bir rivayete göre Dünyanın en stealthı olarak lanse edilip millete kakalanan F-35 lerin hiç de öyle bir özelliği yokmuş...Bildiğin ABD & Rusya tezgahıymış...Bunu bizim gibi amele ülkeler gayet tabikine bilmiyor ama bizim oralarda denildiği gibi ak g.t kara g.t çıkacak ortaya...Çok yakında...

Bu arada, Erdoğan'ın "ABD'nin Suriye'den çekilmesini istişare etmek üzere" Rusya'ya gitmesi oldukça manidar...An itibariyle AB gümm !...Bu tarihi mesajı bir yerlere not edin...

4. Resmi ziyaret için Libya'nın başkenti Trablus'a giden Bakan Çavuşoğlu'nu, Mitiga Havalimanı'nda Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyala karşıladı.
    Libya'nın başkenti Trablus'ta Dışişleri Bakanlığı binasına düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybedenleri sayısı 3’e yükseldi.
    Daha 3 gün önce Çavuşoğlu bu binadaydı...Sudan'da gösteriler devam ediyor, dün Somali Mogadişu'da patlama meydana geldi, bir çok insan hayatını kaybetti ve yaralandı....Çavuşoğlu'nun bu ziyareti öncesinde her 3 ülkeye de Akar ve Gen.Kur.Bşk.nın ziyaretleri vardı hatırlarsanız...Rockefeller tandanslı bütün bu örgütler...Fetö, Eş Şebap, PKK, PYD... Ne kadar pislik varsa bunlar destekliyor...Sisi'yi Rusya da kullanıyor, üs beklentisi var hatta arazi bile tahsis ettiler...Yoksa Mısır'da darbe beklentim vardı...Hala da var gerçi ama dur bakalım...

5. Bence bu yapay zekaya yenilmeyeceğiz abi...Çünkü "unutmanın algoritması"nı yazamayacak kimse bana sorarsanız...Unutma yüce rabbimin bize verdiği en nadide özelliklerden biri...Size çok acı veren bir olayı hiç unutmadığınızı düşünün...İyi de abi bu robot, acıyla ne işi olur dersen; acıyı tatlıyı bilmeyen duyuyu bilmez; duyuyu bilmeyen duyguyu bilmez; duygusuzdan insan olmaz...Ama robot olur...

Bittin olum sen yapay zeka...Angart !...

6. Putin'in son açıklamaları beklentim dahilindeydi, yazdık ta...Sisi'nin kıçına tekme konusunda halen umutluyum...D*****n kuyruğu yakında kopacak bence, ki bunu Suud'dan gelen "Kaşıkçı olayından sonra çok ciddi yapılanmalara gittik" şeklindeki açıklamalara bağlıyorum...İngiltere'nin Umman'a üs konusundaki girişimlerinin etkisini de göz ardı etmemek lazım...

7. Körfez ülkelerinin hızlı bir şekilde Şam'la ilişkiye girmeleri Hariri suikastını hatırlatıyor bana...Esad İran'la ilişkileri toptan reddederse İran pardon İngiltere bu işe ne der ona bakmak lazım abi...Ceymis Bontluk bir mevzu bu...Şimdilik bu kadar...Not ettik...

8. Fikir bir askerden çıktı diyor. Bizde böyle bir fikrin yapmak kenarda dursun dinleneceğini düşünebiliyor muyuz? Umuduz var mı?
    https://twitter.com/_tirendaz_/statu...64453520248832

Bu eziklik duygusuna ait kodları keşfettiler sanki a.q...Buradan yürürlerse nereye gidebilirler bunun analizini yapmak lazım acilen...Ama bana sorarsanız yapay zekanın şapşalları kullanmadaki sosyal medya başarısı bu, yani duygu algoritması değil...Yine de temkini elden bırakmamak lazım...Ne dedim: Ulusal Strateji Bakanlığı...2 yıldır teklif CİMER'de -öylecene- duruyor...

Sayfa 315/367 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •