Sayfa 321/1002 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Arkadaşlar OSD içeriğinde fakat daha iyi getirisi olan bir fon varmıdır? Birde OSD faiz artirimlari olacaksa yakın gelecekte getiri artışı saglarmi?

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ben yatırım fonunu topluca almak değil, günlük ve istikrarla biriktirmek istiyorum.
    Ama bu NNF , kendince reklam stratejisi mi yapıyor ''tükendi '' diyerek ( biz çocukken pazarda kiraz satardık, son 2 kilo diyince anında satılırdı, kapış kapış gidiyor vs. gibi ) bilmiyorum ama sürekli twitterde bugün de pay tükendi vs. yazıyor.
    Hiç hoşlanmadığım hareketler. Henüz 10 günlük fonsun altı üstü.
    5 yıldır düzenli hem de senden çok daha iyi performans gösteren hisse fonlar var. Bu hareketlerin anlamı nedir ki ?
    NNF'yi portföyümden çıkaracağım yarın. Diğer hisse fonlarıma böleceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben yatırım fonunu topluca almak değil, günlük ve istikrarla biriktirmek istiyorum. Ama bu NNF , kendince reklam stratejisi mi yapıyor ''tükendi '' diyerek ( kapış kapış gidiyor vs. gibi ) bilmiyorum ama sürekli twitterde bugün de pay tükendi vs. yazıyor.
    5 yıldır düzenli hem de senden çok daha iyi performans gösteren hisse fonlar var. Bu hareketlerin anlamı nedir ki ?
    Çok reklamı yapılan birşeyin patlayacağını düşünüyorum ben de. Bıraksınlar da ne zaman ne kadar alacağına yatırımcı karar versin.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben yatırım fonunu topluca almak değil, günlük ve istikrarla biriktirmek istiyorum.
    Ama bu NNF , kendince reklam stratejisi mi yapıyor ''tükendi '' diyerek ( biz çocukken pazarda kiraz satardık, son 2 kilo diyince anında satılırdı, kapış kapış gidiyor vs. gibi ) bilmiyorum ama sürekli twitterde bugün de pay tükendi vs. yazıyor.
    ne çabuk satılmış bu fon ki? saçma gerçekten...

5. arkadaşlar

hisse fonlarından stopaj yok diye biliyorum ama AFT VE YAY için stopaj kesiliyor mu?

6. NNF için, tefasta günlük max alış satış 500.000 olarak kota konulmuş.

Sanırım bu adet miktarı, 500.000 x son fiyat(0,898518) =449.259 tl. İzahnamelerde genelde yazar, bu miktarın üzerine %10/20 marj konulabilir vs gibi , yaklaşık 500.000 tl alım gelince kapanıyor, tabiki şimdilik fon yeni diye böyle bir kota uyguladıklarını düşünüyorum. Miktarı arttırırsalar, yada bu kotayı kaldırırsalar, ileride"tükendi" ifadesiyle karşılaşılmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben yatırım fonunu topluca almak değil, günlük ve istikrarla biriktirmek istiyorum.
    Ben de sizinle aynı düşüncedeyim.
    Hedef'in diğer fonlarına bakarak, Tefas'da NNF fonu aktif olduğu gibi cüzi miktarda alım girmiştim.
    Twitterdaki popüler birinin yönettiğini sonradan öğrendim.
    Bu kadar reklam işi bana da hoş gelmedi.
    Satış vermiştim pazartesi günü.
    Bunların dışında overdiversification da hedeflerimize ulaşmamızı engelleyebilir.Bu konuda denge çok önemli.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    NNF için, tefasta günlük max alış satış 500.000 olarak kota konulmuş.

Sanırım bu adet miktarı, 500.000 x son fiyat(0,898518) =449.259 tl. İzahnamelerde genelde yazar, bu miktarın üzerine %10/20 marj konulabilir vs gibi , yaklaşık 500.000 tl alım gelince kapanıyor, tabiki şimdilik fon yeni diye böyle bir kota uyguladıklarını düşünüyorum. Miktarı arttırırsalar, yada bu kotayı kaldırırsalar, ileride"tükendi" ifadesiyle karşılaşılmaz.
    O tek alış emrinde girilebilecek maksimum değer diye biliyorum ben. 500.000 erlik 2 emir peş peşe girebiliyor olması lazım mesela.

Fon sahibi tarafından ayarlanan başka bir günlük limit var. Atıyorum bugün 3M dan fazla para istemiyorum diyebiliyor.

Emirler giriş sırasına göre isleniyordur muhtemelen, almak isteyenler erken giriş yapmayı deneyebilir

Sayfa 321/1002 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •