Sayfa 321/463 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 3704 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. 12 Haziran 2022
    Arena Grup CEO’su Serkan Çelik, teknoloji sektöründeki şirketlerin büyük bir kısmında ciddi değer artışı olduğunu doğruluyor. Pandemiyle hızlanan dijitalleşme sürecinin bu artışta rol oynadığını belirten Çelik, “Arena olarak Aralık 2021’de akıllı telefon pazarının en büyük dağıtıcılarından Amerika kökenli Brightstar Türkiye’yi satın alarak inorganik büyüme yolunda önemli bir adım attık. Bundan sonrası için de stratejimize uygun bulduğumuz alanlarda yeni satın almalar yapmamız gayet olası. İştiraklerimizden Paynet için de ortaklık ve satın alma tekliflerine açığız” diyor.

Kaynak: https://www.capital.com.tr/is-dunyas...deger-erozyonu

Ceo Haziran da Capital dergisine yeni satın almalar yapmamız gayet olası demiş.Paynet için tekliflere açığız demiş sonrasında.Valla ben anlayamıyorum ticaret nasıl birşey.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Tüm konuşma boyunca sahnenin ortasından başlayıp sağa doğru adım adım nasıl kaydığını çözmeye çalışırken yurt dışı ihraç ile ilgili sözleri dikkatimi dağıttı.Sonrasında video bitti.

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Tüm konuşma boyunca sahnenin ortasından başlayıp sağa doğru adım adım nasıl kaydığını çözmeye çalışırken yurt dışı ihraç ile ilgili sözleri dikkatimi dağıttı.Sonrasında video bitti.

Videonun sonlarına doğru müşteriler bizden sadece teknolojiyi vermemizi değil aynı zamanda finansal danışmanlık vermemizi de bekliyor diyor. Varlıklarını nasıl yönetecekleri , borçlarını nasıl yönetecekleri konusunda finansal danışmanlık da bekliyor diyor.

Orada bana bir gülme geldi , 2022 yılında elde ettiği 347 milyon lira esas faaliyet karının , 288 milyon lirasını finansal gidere harcayan bir şirketten kim neden finansal danışmanlık istesin :) Kelin merhemi olsa vakası.

JP Morgan , Yunanistandaki bir ödeme şirketini satın alacakmış Paynet ile benzer bir iş yapan şirketi. Her türlü konjöktürün fintech lehine olan bir piyasada Payneti 10 aydır satamamış olmanın bence açıklanabilir bir tarafı yok. Maalesef burada sanki pis bir oyunun kokusu var gibi.

2 milyar krediye senede 400-450 milyon faiz ödemenin anlamı yok. Bu şirketin bu piyasada , bu endeksde en az 300 milyon USD etmesi gerekirken şu an 100 milyon USD sınırında dolanıyorsak bunun sorumlusu maalesef şeffaf olmayan yönetimdir. Biraz şeffaf olsalar , biraz bilgi paylaşsalar , biraz piyasa ve yatırımcı dostu olsalar , şirketin 3-5 sene içinde nereye doğru gittiğini profosyonelce yatırımcı prezentasyonları ile yaparlar.

CEO parça parça birşeyler söylüyor ama söz her zaman etkili olmaz , daha profosyonelce beklenti sunumu yapılmalı.

Şirket yenilenebilir enerjide ne durumda , gelecekte bunu geliştirmek için ne yapıyor , cihaz yenileme konusunda ne bekliyor , paynet konusunda planlar nedir , donanım işi , alt yapı işi , bulut , 5G , IoT konusunda ne bekliyor tüm bunları rakamlarla açıklasalar , borcu nasıl kapatmayı düşünüyorlar , yada en azından finansal giderin tüm EFK'yı tüketmesine nasıl bir çare arıyorlar , bunları net bir şekilde anlatmalılar.

Bunlar olmayınca güven de olmuyor , güven olmayınca yatırımcı da gelmiyor. Bir yönetimin görevlerinden biri de şirketin piyasa değerinin gerçeği yansıtması için çalışmaktır. Maalesef bu konuda çok bir şey yapılmıyor.

Umut edelim de bundan sonra yapsınlar.

4. senin gibi hissenin 7 sülalesini .......

5. KAP haberi ile yatırımcısına yanıltıcı bilgi vermenin şuç olduğunu (paynet olumlu gidiyor) sanırım yönetim biliyordur. Bilmiyorlarsa, bir avukatlık bürosuna sormalarını tavsiye ederim.

YTD.

Sayfa 321/463 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •