Onemli Gunler Banner
Sayfa 323/503 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 4023 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Geçmiş yazılara bakarsan , düşerken trade ediliyor hisse diyerek onlarca kez ifade ettim

Ve bunu bile bile hisse biriktiriyorum dedim

Siz o sıralar yazmiyirdunuz henüz hiçbir şey

Düşerken trade edilen hisse, yükselirken trade edilmez. Altın kural 108

Naçizane tavsiyem... Elinizde hisse yoksa, burada vaktinizi heba etmeyi

Ego tatmin edecek iseniz sorun yok. İstediğiniz kadar yazınız. Platform herkese açık
    Herkes biraz haz için yapar. Borsada en son ve geç öğrendiğim iki şey var; büyülenip kalmayacak kol kesme fiyatın geldimi hiç tereddütsüz satışını yapacaksın Çünkü fazla mal her zaman fazla maldır. ikinciside Borsada gurur olmaz. Şu kağıt için alınmaz kesekağıdı falan dedim bunu asla almam, tavan gitsede dönüp bakmam bile şeklinde gururla hareket etmemek.

Vaktinizi harcamayın kağıdınız yoksa demekle tam olarak ne demek istediniz anlamadım? Yani kaç yıldır borsadaymışsın bir şey öğrenememişsin demiş olabilirsiniz en fazla. Bildiğim bir şey daha var; Ben ilginçtir ne zaman bitti dersem pozitif durum hemen ondan sonra başlıyor yada bu zaten teknik bir temel kural bana denk gelen o. Şimdi kağıt bölündükten sonra 2 tavan yaptı galiba çok yakından takip etmiyorum. Ama bu da bir şey tabiki. yalnız düşüşe trade sürecinde olduğu gibi ki bu 2 yıl gibi uzun bir süre, bu kağıdın spekinde öyle bir özgüven varki yada acaba millet kendine acımıyormu demeliyim Yani alıyor veriyor istediğini yapıyor.

rtalb da değilim ama bu gün öğleye yakın takip ettim en son baktığımda net alış 470 bindi. ondan sonra bu kadar alışla tavan olur diye takibi bıraktım ve öğleden sonra baktım tavan olmuş hatta baya net eksiye geçmiş.

Aslında özetle şunu demek istiyorum artık bistte müthiş bir k.y. kıyımı var. Yani spekler o kadar açgözlüki neredeyse hiç bir k.y. nın kazanamayacağı formasyonlar taktikler uyguluyorlar. Yani bu durumda çıkarım yapmakta artık bence pek bir şey ifade etmiyor. İstediğimiz kadar tecrübemiz bilgimiz olsun.. Tek bir şans var o da alıp inanıp beklemek spek-ler Mecbur bir kar bırakırlarsa o kazancımız olacak.. Samimi konuşmak gerekirse olan bundan başka bir şey değil ve gayet basit bir şey.. Aslında işte kaybedenlerde bu basitliğe inanmayıp zoru tercih edenler.. Yani böyle akıl oyunları var işte.. Bu tıpkı Youtube da bazan denk geliyorum Nasıl zengin olunmaz isimli videolar gibi işte..
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Dünyada 12 civarı ülkede biyolojik silah lab. ları olduğu söyleniyor. Covid pandemisinin 2 büyük şüphelisi vardır ve bunların ortak çalışma yaptıklarıda bir ihtimal olabilir. . Bunlar henüz kesin ortaya çıkmamıştır. Muhtemelende çıkmayacaktır. Haber ve makalede bahsedildiği üzere Ukrayna da lab. lar olduğu bilgileri vardır.Bunlar varmı , varsa kaçırıldımı , imhamı edildi belli değildir.
    Dünyada bundan sonrada yapay pandemilerin ya da biyolojik savaşların olabileceği bilgisi ve ihtimali vardır.
    Ayrıca lab. ların işi sadece kit üretmek değildir.
    Aynı dönemde angen %42 satış artırırken rta % 37 satış eksiltmiştir bu da büyük ölçüde yurt dışı satışlardan kaynaklanmıştır.Net kar marjı ise %76 dır.
    Bu görüşler al sat tavsiyesi değildir.Ancak rta için bitti demek doğru değildir. Eğer istenirse rta daki sorunlar her ne ise giderilir.Bunlar o kadar zor değildir. Rta her zaman için iyi yerlere gelebilir ,yeterki istensin.

https://tr.euronews.com/2022/03/10/u...h-m-uretiliyor
    https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...arlari-1915156

Hiç bir sebep olmasa da bu kadar düşen bir hissenin düşmek kadar çıkması da borsalarda son derece doğaldır. Ve sürpriz değildir. Özellikle hisse bir teknoloji hissesi ise.
    Piyasanın hisseye şimdilik hücum etmesine illede bir dayanak ararsak; bedelsiz vermesi , ucuz kalması,patronun gülerdeki gibi geri alım olasılığı ve bunun bir kapla açıklanma beklentisi,Sn.Külyutarın fabrika gezisi ( bu zahmeti ve emeği için ayrıca kendisine teşekkür ediyorum,bir belirsizliği gidermiştir) ve bitmek üzere olan fb. resimleri ve burada belkide yapılacak sürpriz işler, artan vakalar ve pandeminin bir türlü sıfırlanamaması, yukardaki yazılarda bahsedildiği gibi biyolojik savaş ihtimalleri ve ilgili yeni pandemi olasılıkları...
    Hülasa bunlara daha fazlada eklenebilir.Sürpriz ortaklıklar,buluşlar ve diğer kaplar vs.

Bunların hiç biri olmasa bile ,bunlar gibi bir sürü olumlu düşüncenin piyasada oluşturacağı atmosferin bir büyük harekete dönüşebilmesi her zaman için mümkündür.
    Bu günkü boşluğu da bir kopuş boşluğu olarak düşünerek,
    yarın çok daha büyük bir işlem hacmi ile
    Çıkışın devam etmesi ve zararların çıkması dileğiyle...

3. %5 yukardan açtırıp %10 düşürecek şekilde satış yapılınca tahtanın tatil edileceğini bilmiyor mu tahta yapıcı?

Bilerek mi tahtayı kitlettiler?

Panik havası mı estiriliyor

Olumlu ne var, olumsuz ne var ?

Defter değeri kaç, fk kaç? Beklenti nedir?
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Hiç bir sebep olmasa da bu kadar düşen bir hissenin düşmek kadar çıkması da borsalarda son derece doğaldır. Ve sürpriz değildir. Özellikle hisse bir teknoloji hissesi ise.
    Piyasanın hisseye şimdilik hücum etmesine illede bir dayanak ararsak; bedelsiz vermesi , ucuz kalması,patronun gülerdeki gibi geri alım olasılığı ve bunun bir kapla açıklanma beklentisi,Sn.Külyutarın fabrika gezisi ( bu zahmeti ve emeği için ayrıca kendisine teşekkür ediyorum,bir belirsizliği gidermiştir) ve bitmek üzere olan fb. resimleri ve burada belkide yapılacak sürpriz işler, artan vakalar ve pandeminin bir türlü sıfırlanamaması, yukardaki yazılarda bahsedildiği gibi biyolojik savaş ihtimalleri ve ilgili yeni pandemi olasılıkları...
    Hülasa bunlara daha fazlada eklenebilir.Sürpriz ortaklıklar,buluşlar ve diğer kaplar vs.

Bunların hiç biri olmasa bile ,bunlar gibi bir sürü olumlu düşüncenin piyasada oluşturacağı atmosferin bir büyük harekete dönüşebilmesi her zaman için mümkündür.
    Bu günkü boşluğu da bir kopuş boşluğu olarak düşünerek,
    yarın çok daha büyük bir işlem hacmi ile
    Çıkışın devam etmesi ve zararların çıkması dileğiyle...
    Eğer gerçekten kayda değer bur beklenti varsa, bugün silkeleyip , yeniden yukarı sürerler tahtayı

Aksi hâlde , şamar oğlanı modunda devam ederiz

Fikirleriniz degerli mesajlar içeriyor. Teşekkür ederim
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

5. Mantıklı izlenimler

Teşekkür ederim sayın Ezel Bayraktar p

6. Genemi dolandırıldık , buda mı gol degil arkadas ...

Bir kerede serefli ol be spek

7. Seans normal seyrinde devam ediyor.Tahminler doğrultusunda da diyebiliriz. Devre kesmeler usuldendir. İlk 2 saatin sonunda 10 milyon işlem oldukça iyi.
    Süreç olumlu ,izlemeye devam.

8.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Mantıklı izlenimler

Teşekkür ederim sayın Ezel Bayraktar p
    E bu güne cuk oturdu değilmi fikirlerim? Yani eleştirirken bol oluyor takdir ederken o isteği göremedim. Hem o p harfi ne oluyor sondaki? Sö vdünmu la yoksa? )
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 323/503 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •