Sayfa 324/1001 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. MB Mayıs anket sonucu.
    Yıl sonu enflasyon beklentisi düştü. 9,38
    Dolar beklentisi 7.02 oldu
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/mer...landi/1842070#

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Sayın Blueberry
    Portfoyu her turlu farkli enstrumanla cesitlendirmissiniz, çok güzel.
    Fakat tdg ve ipv fonlari birbirileriyle dogru orantili bence.
    Ikisini birlikte neden tuttugunuzu merak ediyorum acikcasi
    Saygilar.
    Bunlar benim elimdeki fonlar değil, günlük getiriler. Forumu takip edenler bilir...

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Bunlar benim elimdeki fonlar değil, günlük getiriler. Forumu takip edenler bilir...
     Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    ne kadar süreyi hedeflediniz? (olağanüstü şartlar olmadıkça)
    ++++++++++++++++

4. 1-bist de açığa satış yasağı olması HİSSE YOĞUN FONLAR için olumlu mu?

2-fazla yıllık getiri getirmiş hisse yoğun bir fonun (adını yazmayacağım) geçmişe dönük 6 aylık portföyündeki hisseleri inceledim...şu anda ki porföyü ile kasım ayındaki portföyü arasında %5-10 fark var....dünyada bu kadar çalkantı varken,şirketler özellikle ülkemizde geleceği göremez iken fon yöneticisi neden hiç bir değişiklik yapmamıştır.?çok enterasan....

3- bist de spek kağıtları olduğunu biliyoruz...acaba fonlarında kağıtları var mıdır? malum tavan ve taban giden yüzlerce hisse senedi olan bir borsamız olunca insanın ister istemez aklına deli deli sorular geliyor?

4-bistdeki puştlukların bir çoğunu biliyoruz,acaba fonlarda neler oluyor,1 aydır fonlarla ilgileniyorum...internette türkçe kaynak az...samimi şekilde uzun vade portföy yapmak istiyorum,ama bistdeki deneyimlerden sonra artıkın yoğurdu üfleyerek yemek durumunda kalıyoruz...neyse öğreneceğiz inşallah....

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    MB Mayıs anket sonucu.
    Yıl sonu enflasyon beklentisi düştü. 9,38
    Dolar beklentisi 7.02 oldu
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/mer...landi/1842070#
    enflasyon - çıkacak bu gidişle

6. MKK verisi

GMR %0,946
    MPS %0,698

7. Selamlar,

Neden hiç YKB Global Teknolojiler Hisse fonundan hiç bahsedilmiyor. Ben yanlış bir şeye mi bakıyorum.

Görebildiğim kadarıyla neredeyse homojene yakın 5 yıldır düzenli getirisi var. 5 yıllık %300 getirisi var, son yıl %30 mesela.

Bu fon hakkında bilgisi olan var ve paylaşırsa minnettar olurum.

Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Merhaba arkadaşlar,
    Twitter ve benzeri sosyal mecralarda hisse pazarlama operasyonları tam gaz gidiyor.
    Özellikle eskiden sabit getirili (mevduat gibi) enstrümanlar kullananlara ve bulundukları ortamlara sarmış durumdalar.
    Size bu gibi yerlerde sıcak görünüp hisse tavsiye eden varsa çok dikkat ediniz.
    Biz eski mevduatçıları korumak amacıyla sizlerle şu haberi de paylaşmak istiyorum, adamlar 2 milyon, 2.5 milyon sermayeyi bir çırpıda nasıl yapıyor öğrenmiş olalım:

Millete küçük şirket hissesi kendine son model Ferrari
    Borsa İstanbul'da 17 Mart'tan bu yana yüzde 100'ün üstünde yükselen hisselerin organizatörü olduğu söylenen manipülatörün kendine Ferrari siparişi verdiği öğrenildi. Piyasalardaki bozulma nedeniyle herkesin kaybettiği ortamda tek kazançlı çıkan borsa manipülatörünün özellikle Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyadaki ekibiyle küçük yatırımcılara hisse senedi tavsiyesinde bulunduğu biliniyor. Tabii ki dedikodu mekanizması da diğer önemli alan. Faizin enflasyonun altına inmesi, altın ve dövizin ise tarihi yüksek seviyelere gelmesi ile kendini enflasyona karşı korumaya almaya çalışan küçük yatırımcılara çeşitli spekülasyonlarla küçük şirketlerin hisselerini aldıran bu organizatörlerin 2 aylık süreçte büyük servet sahibi oldukları kazandıkları parayı şu anda ucuz olan gayrimenkul ve lüks otomobillere yatırdıkları borsa çevrelerinde konuşuluyor. Rahim Ak'ın yazısı :
    https://www.haberturk.com/yatirimcil...681230-ekonomi
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 324/1001 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •