Sayfa 325/1001 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: Viop - XXIX

1. "insanlarla münasebetin ateşle münasebetin gibi olsun. çok uzaklaşma donarsın; çok yaklaşma yanarsın"

2. "iki sey hayatimizi karartir:
    susacakken konusmak, konusacakken susmak."

sadi-i şirazi

3. İş ilanlarında onlarca koşul sayılıyor bazen abartılıyor olmayan şeyler de sayılıyor.

Buna screening deniyor, kendine güvenenler gelsin bizi tek tek uğraştırmasın deniyor, sonuçda insan çok, kaybedilmiş pırlanta olasılığına oynamak akıl karı değil.

Bazen işi en çok korkanlar biliyor, onlar da koşullardan korkup işe başvurmuyordur.

Birini çağırmıştım. Sen ne tip araba alırsın bu maaş ile bir araba yakışır dedim, az yakan çok kaçan dedi. Benim kafadan deyip aldım iyi çıktı. Öte yandan biri ukelalık yaptı diploma kendi kendine iş yaparsa bende var ama işi ben yapıyorum dedim, görüşmede akıllandı ama sonradan maaş düşük diye gelmemişti.

Genelde grup sinerjisi tek tek insanların toplamından çok iyi oluyor ama ahenk olur ise, yoksa kişi kendini göstermeye odaklanabiliyor olacak işde olmuyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Artık resim ve kamera var. Kişi aynaya değil kameraya bakmalı. Yıllarca terse taramışım saçımı.

Bir arkadaşımın AVM'de el yıkarken yan taraftan aynadaki görüntüsüne baktım irkildim adam farklı gibi geldi. Muhtemelen 10 derece vs asimetrikdi aynada asimetri ters yönde abartılı gözüktü, o zaman fark ettim.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    İş ilanlarında onlarca koşul sayılıyor bazen abartılıyor olmayan şeyler de sayılıyor.

Buna screening deniyor, kendine güvenenler gelsin bizi tek tek uğraştırmasın deniyor, sonuçda insan çok, kaybedilmiş pırlanta olasılığına oynamak akıl karı değil.

Bazen işi en çok korkanlar biliyor, onlar da koşullardan korkup işe başvurmuyordur.

Birini çağırmıştım. Sen ne tip araba alırsın bu maaş ile bir araba yakışır dedim, az yakan çok kaçan dedi. Benim kafadan deyip aldım iyi çıktı. Öte yandan biri ukelalık yaptı diploma kendi kendine iş yaparsa bende var ama işi ben yapıyorum dedim, görüşmede akıllandı ama sonradan maaş düşük diye gelmemişti.

Genelde grup sinerjisi tek tek insanların toplamından çok iyi oluyor ama ahenk olur ise, yoksa kişi kendini göstermeye odaklanabiliyor olacak işde olmuyor.
    bogaziçi ün. ve karşılıgı isen iş var,yükselme umudunda var,gerisi çok zor durumda gençlerin,umutlarıda kalmamış,gençler artık masal dinlemek istemiyor,somut bir şeyler istiyor sn.ariston

6.  Alıntı Originally Posted by sartorius Yazıyı Oku
    bogaziçi ün. ve karşılıgı isen iş var,yükselme umudunda var,gerisi çok zor durumda gençlerin,umutlarıda kalmamış,gençler artık masal dinlemek istemiyor,somut bir şeyler istiyor sn.ariston
    Bu hayatta en güzel şey uğraşacak anlamlı bir işe sahip olmak.

Boğaziçi krem de la krem öğrenci alıyor, isteyen bizim okul tarihte ABD dışındaki ilk ABD okulu, oranın prensiplerini biliyoruz der yurt dışına da rahat gider. Öğrencileri birbirine kırdırılıyorlar muhtemelen.

Geçen ekşi sözlükde bir Boğaziçi hocasına denk geldim. Öğrencinin soruyu nasıl anladığını düşünüp bazen yanlış cevaba da puan verirdi demişler. Bana da mantıklı geldi, öğrencinin zekası yüksek olunca hoca kendinden şüpheleniyordur.

Öte yandan herkesin bir yeteneği var herkesin hayatı işi bana zor geliyor, kişi kendi kıymetini belki bilmiyor popüler biri olmayı hedefliyor.

Temelde güzel kıza dürüst oğlan denk gelmiyor bu malesef hayat sürsün diye konulmuş bir kural. Bana da sana basit iş gelmeyecek hiç boşuna arama demişlerdi. Hayatta da hep problemler bildiğim, tedbirli olduğum ve kolay olan taraftan geldi o da ilginç, zor dediğim kısımlar kendiliğinden çözüldü.

Dün TIR şoförü olmak istiyordum dedim ama TV'de bir film gösterildi iyi ki olmamışım dedim, filmin sonunda kızı babasını kaçakçılık yapıyor diye ihbar etti, çok TIR videoları da var biri hiç özenme demiş, branda atması vs zor kısımları anlatmış.

7. Vergiler gelecek yıla sarksın diye realizasyonu yeni yıla mı bırakırlar diye düşündüm.

İblise de yol göstermiş oluyoruz bu arada.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    faizi erken dusurmekteki kasit nedir ? önce ona bakmak lazim

su anda ongorulen bir durumun mevcut oldugunu yabancı kurumlarin 2021 raporlarindan anlayabiliyoruz.

yilin ilk yarisi faizlerde bir stabilite , ikinci yarisindan itibaren kademeli dusus 2021sonu 12-13 arasi faiz orani makul olur.

ayrica ekstra kur atagi beklemiyorum ama global bir problem olursa MB %20'ye kadar cıkmaya hazir duruyor. her halukarda kur atagı beklemiyorum, en kotu 7.80 - 85 araliginda stabil olur. global problem olmazsa 7.30'lar supriz olmaz.

dunya'da muazzam para var, borsalar ve tum varliklar da balon sozkonusu. en garantili getiri ve guvenli liman turk tahvilleri

yatırım tavsiyesi değildir
    Amerika ve Avrupada 2021 ilk çeyrekte resesyon işaretleri bekliyorum. Virüs ve kapatmalarla alakalı.
    Biz bunu fırsata çevirebiliriz, ama bizde de politik belirsizlik tansiyonu giderek artacak gibi.
    2010ların ilk yarısında ucuz doları ithal tüketimle kaçırdık. ikinci yarısını konut balonu ve mega projelerle.
    Sanki 2020lerin ilk yarısını da politik savrulmalarla kaçırırız gibime geliyor.
    Açıkcası seçim bekliyorum.
    Saraylının ve ihtiyar tasmalısının fiziki ve zihni ehliyetinden şüpheliyim.
    Soysuz kıpır kıpır.
    Kıçtaroğlu'da kendini dev aynasında gören cüce.
    Akşener hep aynı tavada tirit.
    Zenda mahkumu Demirtaş'ı gene yancı aday olsun diye salabilirler.
    İmamoğlu emperyalistlerin "okumuş çocuğu"
    hem kendi partisinden, hem iktidardan ayak kaydırıcı katakullilerden sıyrılabilirse
    "sol pop" bir ikinci Çiller peri masalı bekliyorum.
    Dip not; Babacan ve Davutoğlu'nu saymu-ıyorum bile. İkisi de AKP döneminde istiflediklerini haşmetbahabın şerrinden korumak için siyaseten. Ankaralılar ve Konyalılar bilir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 325/1001 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •