Sayfa 326/899 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Her şeyi kendisinin bildiğini zannedenleredir sözüm. İş tecrübeniz, bilginiz donanımınız ne kadardır bilmiyorum. Ama kendi birikim ve donanımımı biliyorum. 35 yıllık iş ve mali tecrübemle yazıyorum. Alaycı ve saygı sınırlarını zorlayan yazılarınızı kendinize saklayınız lütfen. Buradaki her bir kişiyi ve kimin ne zaman ne yazdığını takip ediyorum. Çünkü ben de soda yatırımcısıyım. Mali tabloları ve gelecek projeksiyonları ile karşı karşıya kalacağı risk ve tehditler, fırsat ve avantajlar hakkında yeterince bilgim var. Geçmiş iş tecrübem ve kariyerim buna müsait. Dolayısıyla resimli imalara gerek yok. Baykuşu olan kendisine saklasın ve beslesin.

Bak kardesim, bu is nasil yapilir ogren.

Alıntı Originally Posted by zaferion Yazıyı Oku
    Soda fiyatları ile ilgili açıklama yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Birisi benim hatami duzeltse ben tesekkur ederim yeni birsey ogrendigim icin.

Yanlista israr edenlere resimli aciklamasi var.

3. Hande hn bana "Kesin olmamakla beraber gerçeğe en yakın fiyatlar Bloomberg terminalde var ama onun da yıllık kullanım bedeli 20 bin dolar falan" demişti.

Kaldı ki orda bile ortalama fiyatlar vardır tek tek ne bilsinler hangi şirket (Soda, Solvay, Ciner vs) kaçtan satıyor kül fiyatını.

Bloomberg tv de tanıdığı olan varsa açıp sorsun ona, 2 dk baksın ekrandan

Ekranları önlerinde nasıl olsa.

Yeni gelen arkadaşlar, doğal olarak Soda A.Ş.nin en önemli gelir kalemini değerlendirmek için soda külü fiyatını merak edip arama motoruna yazıyosunuz ve ta ta taaam ilk çıkan sonuca tıklayıp ki o da genelde sunsirs.com oluyor Vayyy be %30 düşmüş ya da çıkmış diye buraya yazıyosunuz. Bu olay mütemadiyen her ay yeni gelen arkadaşlar tarafından yapılmakta.

Burdaki eskiler tarafından da bir eğlence haline dönmüş durumda. Bakalım bu dan sonraki ilk sunsirs kül fiyatı diyecek arkadaş kim olacak. Bence yazan ilk kişiye "hadddii beaaaa, vayyy beaaaa, kaynak var mı bilader, ohaaa amma düşmüş beaaaa" falan yazıp şaşırdığımızı sandıralım, gaza gelsin coşsun.

İyi ki yazdın yoksa biz nerden bilecektik kül fiyatlarının düştüğünü, bizi ipten aldın, yaşa var ol nidalarıyla Soda sayfası fahri başkanı ilan edip tüm yurtta ve yurtdışı temsilciliklerinde 21 pare top atışıyla uğurlayalım.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    *a1 capital, soda sanayii için hedef fiyatını 8,58 tl, tavsiyesini 'endeks üstü getiri' olarak belirledi
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    A1 Capital, Soda Sanayii için hedef fiyatını 8,58 TL, tavsiyesini
    'Endeks Üstü Getiri' olarak belirledi.
    A1 Capital'in değerlendirmesinde şöyle denildi:
    "Şirket, 2019 yılı 3.çeyrek dönemde piyasa beklentilerinin hafif altında 151 milyon TL net kar yazdı. Şirketin genel olarak 3Ç performansı 2.çeyrek döneme nazaran zayıf kalırken, artan maliyet unsurunun ve kurdaki stabil seyrin net karı baskı altında bıraktığını değerlendirmekteyiz.
    Şirketin satış gelirleri ise 9 aylık dönemde %25,5’lik bir artışla ön plana çıkarken, Brüt kar ise artan maliyetlerin etkisi ile %6,2’lik oranla sınırlı şekilde arttı ve 1 milyar 46 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Şirketin genel marjlarına baktığımızda ise hem 9 aylık dönemde hem de çeyreksel dönemde kayıplar yaşadığı gözleniyor.
    Genel resimde, şirketin döviz artı pozisyonda olmasını olumlu bulmakla birlikte kurun yukarı yönlü fiyat hareketinin şirketin net karı üzerinde pozitif etki yaratabileceğini değerlendiriyoruz.
    (Dolar/TL ve SODA teknik görünümü pozitif korelasyon göstermektedir.)
    Bununla birlikte Soda kullanımında Dünyada en fazla kullanıma Düzcam alanında sahip olan Çin’de özellikle son dönemde ticaret tarafındaki gelişmelerin iyimser bir hal almasının iç piyasa dinamiklerine canlandıracağı varsayımı ve bununda soda talebini artırabileceği kanaatindeyiz.
    Ayrıca, Çin’de yılın ilk 6 aylık döneminde soda üreticilerinin yıllık duruşlarını tamamlamasıyla birlikte yılın geri kalanında güçlü üretim seviyesinin oluşabileceği de şirketin sunumunda yer verilmişti.
    Şirketin cirosunun büyük bir çoğunluğu uluslararası piyasalardan oluşurken, Türkiye’nin satışlarda %27’lik bir paya sahip olduğu görülüyor. Türkiye iç pazarının canlanması, inşaat, otomotiv sektörü alanında yatırımların hız kazanmasıyla birlikte soda kullanım alanının genişlemesi şirket cirosunu önemli ölçüde etkileyebileceğini değerlendiriyoruz.
    Diğer yandan mali oranlarına baktığımızda ise sektör ortalamalarının altında kalan SODA için yapılan çalışmalar neticesinde kısa vadede gelecek dönem fiyat tahminlerinde 7,14, uzun vadede ise
    8,58 fiyatları değerlemesi çıkıyor. Bu nedenle düzcam alanına girdi veren bu şirketin artan iç talep ve kur hareketine bağlı olarak mali performansının iyi olacağını ve performansının “endeks üstü getiri” oluşabileceğini düşünmekteyiz.

SODA TEKNİK GÖRÜNÜM

USDRTY nin yukarı hareketlerinde incelemek gerekli
    5,96 Çanak seviyesini yukarı geçince alım aktivitesinin devamı ile ilk Fibo hedef seviyesini 6,25 test edildi.
    6,25 üzerinde 200g ort 6,37 ilk direnci
    Formasyon hedefini ise Fibo hedefi ile aynı seviyelere denk gelen
    6,69 – 6,73 bandı olarak görüyoruz.
    Destek ve stop loss 5,96 ."
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Bilanco geleli kac ay oldu. Bu A1 de once islem yapiyor, 6 ay sonra da bilancoya bakiyor herhalde.

yabancılar olmasa yerliler bir tas çorba bile içirmezler adama...

Sayfa 326/899 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •