Sayfa 327/999 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,142
    Basimiz buradan da agriyacak korkarim.

Yeni Zarrab isi de bu olsa gerek.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Dün yazmayı unuttum...garanti 830k %20.40 32 gün (temdit)...zonguldak şube...pazartesi 0.50 puan daha geriye geleceği söylendi. ..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=32942

seçim anketimşz açılmış
    oylar gizlidir.
    geneli değil sadece hissenet forumunun eğilimini yansıtır
    yorum yapmayalım lütfen
    Sn. ayhan53, karşılaştırma yapmak için eski anketlerden 24 Haziran 2018 anket sayfasını aradım ama bulamadım. Bildiğiniz gibi sanal ortam anketleri ancak öncekilerle karşılaştırılabilirse bir anlam kazanabiliyor, kendi başlarına fazla değer taşımıyor. Bildiğiniz bir link varsa, paylaşırsanız sevinirim. syg.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by eraser_k Yazıyı Oku
    Dün yazmayı unuttum...garanti 830k %20.40 32 gün (temdit)...zonguldak şube...pazartesi 0.50 puan daha geriye geleceği söylendi. ..
    Bir aylık vade de para piyasası fonları daha yüksek getirecek bu nedenle vadeli bağlamak yerine keşke fon alsaydınız.Ben perşembe günü Vakıf Portföy 1. para piyasası fonuna giriş yaptım dört günlük getirisinin ortalaması mevduat karşılığı brüt %23.52 oldu.Hem istediğim gün bozma şansı da cabası.
    Bankacı arkadaşın söylediğine göre mevduat faizlerinin %18 e kadar düşürüleceği yönünde.

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Burada 500 kere yazdılar. Sabırla 501 inci kere tekrar yazayım. Neticede zır cahilde olsa soru sorana saygı duymak lazım.

TEFAS ve KAP resmi devlet sitelerinde bu sorularının cevabı var. Tüm banka fonları orada topluca mevcut karşılaştırma yapabiliyorsun. Her fonun neredeyse her detayı var. Bu 2 sitenin IOS ve Android cep telefonu uygulamalarını "akıllı" telefonuna yükleyebilirsin. Sosyal medya da volta atıp onun bunun donlu sütyenli fotoğraflarını like etmek altına yorum yazmak için değil o akıllı ve pahalı aletler. :-)

https://www.tefas.gov.tr/

https://www.kap.org.tr/

Merhaba,

Başlık altına yazdığım ilk mesajıma verdiğiniz cevap beni sinirlendirdi ve mesajınızı yönetime şikayet etmek durumunda kaldım. Kusura bakmayın.

"4. Başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar da kabul edilmeyecektir. Her türlü hakaret, aşağılama ve tehdit hiç bir şekilde tolere edilmemektedir ve forumda barındırılmamaktadır."

Bahsettiğiniz Tefas sitesinden de haberdarım, sayın t.axaray'ın http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=32168&page=1 başlığından da haberdarım ve o başlık altında bir kaç yazım da var. Merak etmeyin.

Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Az önce haftasonu yapmam gereken nakit harcamalar için Ziraat Para Piyasası fonundan ihtiyacım kadar olanı Pazartesi sabahı fiyatından bozdurdum. Müthiş bir şey.

İş Bankası, Garanti ve TEB para piyasası fonlarım da vardı. Onları denemek için bozdurayım dedim hala Cuma fiyatından bozuyor şerefliler...

Pazartesi sabah bütün diğer Para Piyasası fonlarımı satıp hepsini Ziraat Para Piyasası fonunda toplayacağım. Yeter artık bu özel bankaların bizi düzdüğü. :-)
    yazınız üzerine inceledim çoğu bankanın para piyasası fonu aylık 1,85-1,9 arası getiri sağlamış .içeriğide tersrepo -finansman bonosu -tpp ( bunu bilmiyorum nedir ) ...bence getiri güzel...eskiden b tipi likit fonlar vardı onlarda tutardık paramızı stopajı %10 diye .acaba bu aylık 1,9 getiri net mi yoksa brüt mü ?

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    yazınız üzerine inceledim çoğu bankanın para piyasası fonu aylık 1,85-1,9 arası getiri sağlamış .içeriğide tersrepo -finansman bonosu -tpp ( bunu bilmiyorum nedir ) ...bence getiri güzel...eskiden b tipi likit fonlar vardı onlarda tutardık paramızı stopajı %10 diye .acaba bu aylık 1,9 getiri net mi yoksa brüt mü ?
    getiri brüt ,stopajı %10. Eskinin likit fon diye tabir edilen fonları da diyebiliriz.mevduat karşılığı getirisini hesaplarken 0.9 ile çarpıp çıkan sonucu 0.85 e bölmelisiniz.

8. şahsi görüşüm fonların mevduattan bile daha garanti olduğu çünkü içinde devlet tahvilide var ,özel banka finansban bonolarıda var sanırım özel sektör tahvilleride ( inşallah sağlam olanlardır ) ve bildiğim kadarıyla bu fonlar takasbankta saklanıyor .ayrıca emeklilik şirketleri de bu fonlara yatırım yapıyor ve insanların ikinci bir emeklilikleri gibi hassas bir konu da kurumların daha bir titizlikle yaklaşacağını tahmin ediyorum

.birde en çok şunu merak ettim misal ben gittim 200,000 tl lik hazine bonosu aldım x bankasından ve banka battı benim param da batar mı ?yoksa her şekilde hazine bonosu diye devlet bana öder mi

Sayfa 327/999 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •