Sayfa 327/1001 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Viop - XXIX

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu hayatta en güzel şey uğraşacak anlamlı bir işe sahip olmak.

Boğaziçi krem de la krem öğrenci alıyor, isteyen bizim okul tarihte ABD dışındaki ilk ABD okulu, oranın prensiplerini biliyoruz der yurt dışına da rahat gider. Öğrencileri birbirine kırdırılıyorlar muhtemelen.

Geçen ekşi sözlükde bir Boğaziçi hocasına denk geldim. Öğrencinin soruyu nasıl anladığını düşünüp bazen yanlış cevaba da puan verirdi demişler. Bana da mantıklı geldi, öğrencinin zekası yüksek olunca hoca kendinden şüpheleniyordur.

Öte yandan herkesin bir yeteneği var herkesin hayatı işi bana zor geliyor, kişi kendi kıymetini belki bilmiyor popüler biri olmayı hedefliyor.

Temelde güzel kıza dürüst oğlan denk gelmiyor bu malesef hayat sürsün diye konulmuş bir kural. Bana da sana basit iş gelmeyecek hiç boşuna arama demişlerdi. Hayatta da hep problemler bildiğim, tedbirli olduğum ve kolay olan taraftan geldi o da ilginç, zor dediğim kısımlar kendiliğinden çözüldü.

Dün TIR şoförü olmak istiyordum dedim ama TV'de bir film gösterildi iyi ki olmamışım dedim, filmin sonunda kızı babasını kaçakçılık yapıyor diye ihbar etti, çok TIR videoları da var biri hiç özenme demiş, branda atması vs zor kısımları anlatmış.
    ne dediginiz anlaşılmıyor,ben diyorumki,bogaziçi ün. yada dengi degilsen ülkede vay haline gençlerin diyorum,sen kendince yaşadıgın hayatına yazmışsın,ben gençleri diyorum gençleri,gençler ne yapsın,evlenmesinmi,tek başına bir ömürü makarnaylamı geçirsinler bim den a 101 den makarna alarak ömürmü geçirsinler by ariston

2.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Yaz abim yaz.
    Grafiği de gözlerine sok.
    Bu gözler neler gördü.
    Ama shortculara da çok kızma. Alalım hepimiz çıtır çıtır shortları bazen.
    Palayı en çok kızdıran trendde tersten para kazanalardır. İyice hırçınlaşır. Elini belli eder.
    emare görsem bende short olurum bir poza fanatikliğimiz yok bizim su nereye akar biz oraya ..
    herkese iyi geceler..
    evet benimde dün geceden sonra teknik bakış açım daha da netleşti hatta bir kişinin teknik grafiklerine bakınca gözlerim kanıyor.!!
    veri ne derse o bizde ümit etmek yok ..burada insanalr ne zaman işlem yaparken duygularını kaybeder sistemine uyup al sat yapar kazanır vs o zaman burayı takip eden de kazanır....
    özel mesaj gelmiş resmen koptum...çok değerli insanlar mesaj atmış..
    hem memnun oldum hemde onların yorumlarına sesli güldüm haklılar.!!!
    malum şahıs forumda kalmalı..!!
    senin gibi hepimizin indikatörü o
    şimdi yarın endeks salarsa ben bildim havalarını görün..
    boru değil aylık grafiklerden biliyor adam...
    ben shorçulara kızmıyorum bu böyle biline..birbirine gaz verenlere kızıyorum..!!

3. faiz artışıyla yabanı sermayenin yeteri kadar gelmeyeceği ve dolarizasyonun çözülemeyeceğini yetkililerde biliyor o yüzden 2021 yılı reform yılı olacak diyorlar..dolarizasyonun çözülmesi için gerçek enflasyon düzeyinde yani belki %40-50 civarı faiz olmalı..bunu yapazmalar işte..o yüzden reform deniyor..reform demek, aslında olacağı görmek demek..

4.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    emare görsem bende short olurum bir poza fanatikliğimiz yok bizim su nereye akar biz oraya ..
    herkese iyi geceler..
    evet benimde dün geceden sonra teknik bakış açım daha da netleşti hatta bir kişinin teknik grafiklerine bakınca gözlerim kanıyor.!!
    veri ne derse o bizde ümit etmek yok ..burada insanalr ne zaman işlem yaparken duygularını kaybeder sistemine uyup al sat yapar kazanır vs o zaman burayı takip eden de kazanır....
    özel mesaj gelmiş resmen koptum...çok değerli insanlar mesaj atmış..
    hem memnun oldum hemde onların yorumlarına sesli güldüm haklılar.!!!
    malum şahıs forumda kalmalı..!!
    senin gibi hepimizin indikatörü o
    şimdi yarın endeks salarsa ben bildim havalarını görün..
    boru değil aylık grafiklerden biliyor adam...
    ben shorçulara kızmıyorum bu böyle biline..birbirine gaz verenlere kızıyorum..!!
    Yani o kadar yazmışsın üstad ama yarın düşecek mi çıkacak mı hiç anlamadım .
    Zaten bu sayfada nelerden bahsedildiği konusunda en ufak bir fikrim yoka ama ne yalan soyliym okuması zevkli oluyor

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by sartorius Yazıyı Oku
    ne dediginiz anlaşılmıyor,ben diyorumki,bogaziçi ün. yada dengi degilsen ülkede vay haline gençlerin diyorum,sen kendince yaşadıgın hayatına yazmışsın,ben gençleri diyorum gençleri,gençler ne yapsın,evlenmesinmi,tek başına bir ömürü makarnaylamı geçirsinler bim den a 101 den makarna alarak ömürmü geçirsinler by ariston
    BİM'den Kıbrıs Tatlısı diye bir şey aldım, gayet güzeldi.

3 erkek çocuk 3 farklı kişilik olduk.
    Ben kendimi Hz. Süleyman'dan şanslı görüyorum. Akrabalarım fakir ama bana hep dua gönderirler.

Benim için başarı ne var ne yok her şey sahip olmaktır, ona bakınca herkes kendini şanslı saymalı.

Ortaokul'da gazeteden kese kağıdı yaptım, geçen TV'de naylon torba kalkacak kese kağıdı geri gelecek, kostik vs ile kese kağıdı yapardı insanlar para kazanırdı dediler.

Babam imam okuluna yollayacaktı o işde para yok diye direttim düz okula gittim.

Devlet herkese hem geçim kapısı hem de sevdiği bir uğraş sağlasa daha iyi olur ama o şekilde düşünen yok. Başarı olarak popüler olanları görüyoruz.

Askerde asteğmen Açıköğretim Boğaziçi'nden daha iyi demişti, ben de kitaplara baktım gayet anlaşılır. Muhtemel Boğaziçi vs'de hoca ön plana çıksın diye ders kitapları kazıktır.

Ahmet Nafiz Zorlu'yu örnek verdim gayet de mutlu oldum.

Beni de overqualified diye işe almadılar. Bir işimde mason olmadığım için ilerleyemediğimi söyledi birisi, bir başkası da senin yanında diğerleri geri zekalı kalıyor ondan istemediler dediler. Bunlara takılıp kalmadım.

Ama para ile bir kişiyi mutlu etmenin mümkün olmadığına inanıca biraz gevşedim. Yalnız olmasam veya mutlu etmem gereken birisi olsa tavuk çiftliği, ceviz bahçesi işleri cazip. Bugün Beypazarı Maden Suyu başarı hikayesini dinledim beğendim.

Okullar insan değil vatandaş yetiştiriyor, kişi kendini memur veya başkasının yanında iş yapmak dışında alternatiflere hazırlayamıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. borsa düşmesi için yeteri kadar yükseldi zaten.çoğu hisselerde haftalık bazda bazılarında aylık dönüşler başlamış..
    bundan sonra '' her an '' satış beklentisi devam edecek..ama 30 hisseleri geride kaldığı için de potansiyel getiriyi hala koruyor..
    belki bu oyunu bilerek kurdular..önce hafif kağıtları sonra yabancının ağırlıkta olduğu hisseleri kaldırıyorlar..ve 30 hisselerini ancak faiz lobisiyle anlaşarak kaldırabiliyorlar..bu nedemek..faiz bittiği an yabancı girişi duracak demek..bu ortamda nasıl borsaya yatırım yapacaksınız..
    ben nerden bilecem, faiz sebep enflasyon sonuçtur, eyy bir avuç tefeciler size teslim olmayacağız denmeyeceğini..

7.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    faiz artışıyla yabanı sermayenin yeteri kadar gelmeyeceği ve dolarizasyonun çözülemeyeceğini yetkililerde biliyor o yüzden 2021 yılı reform yılı olacak diyorlar..dolarizasyonun çözülmesi için gerçek enflasyon düzeyinde yani belki %40-50 civarı faiz olmalı..bunu yapazmalar işte..o yüzden reform deniyor..reform demek, aslında olacağı görmek demek..
    Saray ve uşakları mı reform yapacak?
    AB istemem yan cebime koy görüşmeleri, debokratikleşme süreci, akilsiz adamlar,
    Bu ülkede solcusu "sorun eğitim şart" der kendi cahilliği ve sosyetikliğini gizlemek için,
    sağcısı da liberallikten bahseder eş-dost-mafya-cukka havuzu olduklarını gizlemek için.
    Hepsinin derdi benim ödediğim vergileri yemek.
    Kader bizi "halk için halk adına" şirin-kolpacı solcu bozuntularının da eline düşürmesin.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. cds ler 300 lere yaklaşmış diyor uzmanlar..bu kadar..dip yapıyor demiyorlar ama..riskin azaldığından bahsediyorlar..halbuki cds ler ne zaman dip yaptıysa borsa zirve yapar..bunu görmeyelim mi..nerden bilecez, 30 hisselerinin de zirve yapacağını..
    çünkü 30 hisseleri yabancı kontrolünde..faizi kestiğin an tekmeyi atarlar kıçına..

Sayfa 327/1001 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •