Sayfa 329/1000 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Aynı olay dün akşam üstü de oldu.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Aynı olay dün akşam üstü de oldu.
    Saldırı gibi bir şey de olabilir. Ama cloudflare ile korunuyor o nedenle altyapı sağlam.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Ne kadar çok örnek var, bono almışsınız vergisi yok diye sonra diyor 5000TL üzeri vergilendirilecek,

Yine hazine bonosu almışsın 2000 krizinde ekstra %20 vergi getiriliyor,

bankaya para yatırmışsınız 1994 yılında, 3 banka batmış 18bin bankazede var, 5 yıl sonra kısmi ödeme yapmış devlet.

1960 yılında zorunlu tasarruf bonosu verilmiş, ihtiyacı olan bunları satmış, sonra bu bonolara nereden buldun yasası getirilip %40 vergi getirilmiş

Teşvik edip altınınızı getirin demişsin 1980 yılında sonra bankerlerin batması ile vatandaşın anaparası 5 yıl %100 enflasyonda eritilerek ödenmiş vs. vs. vs.

Maç oynanırken kurallar değiştiriliyor. Bu da halkın paralarını bankadan çekerek altın dolar yapıp yastık altına atmasına sebep oluyor.

Bu konuda güvenmiyor halk. Zaten dövize ona buna ek vergi gelip gelmeyeceği dedikodularının temeli de geçmişte yaşanan bu olumsuz durumlar.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Ne kadar çok örnek var, bono almışsınız vergisi yok diye sonra diyor 5000TL üzeri vergilendirilecek,

Yine hazine bonosu almışsın 2000 krizinde ekstra %20 vergi getiriliyor,

bankaya para yatırmışsınız 1994 yılında, 3 banka batmış 18bin bankazede var, 5 yıl sonra kısmi ödeme yapmış devlet.

1960 yılında zorunlu tasarruf bonosu verilmiş, ihtiyacı olan bunları satmış, sonra bu bonolara nereden buldun yasası getirilip %40 vergi getirilmiş

Teşvik edip altınınızı getirin demişsin 1980 yılında sonra bankerlerin batması ile vatandaşın anaparası 5 yıl %100 enflasyonda eritilerek ödenmiş vs. vs. vs.

Maç oynanırken kurallar değiştiriliyor. Bu da halkın paralarını bankadan çekerek altın dolar yapıp yastık altına atmasına sebep oluyor.

Bu konuda güvenmiyor halk. Zaten dövize ona buna ek vergi gelip gelmeyeceği dedikodularının temeli de geçmişte yaşanan bu olumsuz durumlar.
    Ben ticari anlamda kayda değer ilk para kazanmaya başladığım 1993 yılından bugüne bir liste yapmıştım. Tam 12 tane çok büyük kazık yemişim, geriye dönük olarak değiştirilen kanunlar ve salınan varlık vergileri nedeniyle. Toplam zararımdan bahsetmeyelim bile.

Devlet çok sık maç oynanırken kural değiştiriyor. Ve bu o denli sık aralıklarla oluyor ki hafızalarda çok güçlü bir şekilde yer etmeye başlıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5. https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/...cagim-2638417/
    başkanlık uçağını satmakta kararlı olduğunu söyledi.
    Bu kadar yoksulluğun olduğu bir ülkede lüks bir uçağa binmekten utanırım. Artık bu kadar saçmalık yeter. Kibirli davranan siyasetçilerin iktidarı uzun sürmez†dedi.

panik yok türkiyeden degil reis in hala 13 tane ucagı var

6. Bu toprakların genetiğinde bir sıkıntı var bence...

O yüzden , bu topraklarda yaşıyanlar birikimini altında tutuyor diye düşünüyorum!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben ilk para kazanmaya başladığım 1993 yılından bugüne bir liste yapmıştım. Tam 12 tane çok büyük kazık yemişim, geriye dönük olarak değiştirilen kanunlar ve salınan varlık vergileri nedeniyle. Toplam zararımdan bahsetmeyelim bile.

Devlet çok sık maç oynanırken kural değiştiriyor. Ve bu o denli sık aralıklarla oluyor ki hafızalarda çok güçlü bir şekilde yer etmeye başlıyor.
    Valla ben şu maketten satıştan bir kazık yedim resmen 7 yılım çalındı.O yüzden şimdi maketten ev alanlara çok üzülüyorum.Gençtik atlattık ama nasıl atlattık bana sorun.Bu seferki maketten satış kazığı çok hacimli çok montanlı çok can yakacak maalesef.Ve devlet hala bu işe aracı oluyor.Ya son kampanyada bir baktım sanki devlet güvencesi var gibi bir havalar. sen o bitmemiş inşaatlara nasıl güvence verirsin.Dolar garantili peşinatlar falan resmen nitelikli dolandırıcılık da kime nasıl hesap soracaksın.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla ben şu maketten satıştan bir kazık yedim resmen 7 yılım çalındı.O yüzden şimdi maketten ev alanlara çok üzülüyorum.Gençtik atlattık ama nasıl atlattık bana sorun.Bu seferki maketten satış kazığı çok hacimli çok montanlı çok can yakacak maalesef.Ve devlet hala bu işe aracı oluyor.Ya son kampanyada bir baktım sanki devlet güvencesi var gibi bir havalar. sen o bitmemiş inşaatlara nasıl güvence verirsin.Dolar garantili peşinatlar falan resmen nitelikli dolandırıcılık da kime nasıl hesap soracaksın.
    Ama bu dediğiniz normal dolandırıcılık, yani özel sektör vatandaşa üç kağıt açıyor. Benim bahsettiğim çok daha farklı bir şey, eğer isterseniz özel sektör dolandırıcılığından kurtulabilirsiniz. Veya bu yönde tedbir alabilirsiniz.

Ama devlet geriye dönük olarak kanunları değiştirip sizi zarara uğratırsa buna hiç kimse hiç bir şey yapamaz. Ayrıca böyle bir duruma karşı tedbir alabilmek te çok zordur.

Sayfa 329/1000 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •