Sayfa 332/1001 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

Ben tam olarak hatirlamasam da 8.5 alip 18.50 gorup sak sak taban yaparken 5.0 da satma basarisi gostermis idim sonra 2.0 lerde uzun sure kaldi su aralar da 4.34 imis simdi baktim... ama tam bedelli bedelsiz temmeutu bakmadim net durumuna tabi...
    Her gun artinca ohh diyosun voleyi vurduk ama olay ole degil tabi...

not orda max 7ler gorunuyo demek ki sermaye artisi var zaman icinde..
    not 3 kere bedelli almis 200 130 145 gibi way be hala 4.34....

hersey tecrube tabi
     Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    öyle demeyin uzun vadede maliyete yaklaşmış :D
    şaka bir yana Allah korusun o fiyatlardan alanlar yanmış..
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Başarabilirler ise 18-20 arası dolar kuru , 5-6 bin endex , yine yüksek faizli tüketici kredisi...Kuru salsalar kur 1 artınca özellikle tüketim maddeleri 5 artıyor , bu kadar alım gücü düşük bir kitleyle seçime giremeyeceklerine göre dövizi baskılamaya devam...

3. Çin modeli olacağız diyerek "nerdeyse ALLAHIN HER GÜNÜ PROPAGANDA YAPARAK" yerel parayı değersiz kıldırmayı başardıktan sonra, yüzde 400-500 hayat pahalılığı yaşatınca doların nelere kadir olduğunu çok iyi anlamış olduklarını düşünüyorum.

Seçim öncesi 25-30 TL lik bir kur otomatik olarak seçimi kaybedilmiş anlamına gelir.

Soğan depolarını basarak fiyatları durduramayacaklarını idrak ettiler.

Ki 90 lardan sonra üretici, parekendeci, esnaf, pazarcı sattıklarını malın maliyetine göre değil (kiralar bir yılda 3 kat artınca, enerji ve ulaşım maliyeti 3-4-5 kat artınca) kendi yaşam standartını tutturacak seviyeye göre belirlemeye başladı.

Hala yüzde 150 leri geçen ÜFE de biriken maliyet zamları var. Üretici bu maliyeti birden yansıtamıyor. Bir de bunun üstüne kur u artırırsan intihar etmekle aynı olur.

Bu nedenle seçim öncesi ihracatçının ciyaklamasını kimse dikkate almaz. Geçen yıldaki karlarından yesinler denir geçilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Sabit kur rejiminde, serbest piyasadaymış gibi düşünüp buna göre pozisyon almak KAYBETTİREBİLİR.

Rusya savaşı gibi Dış konjektür de ilaç gibi geliyor.

Talep boğulunca ne yapsan boş.

Seçime kadar yatay harekete devam.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Sabit kur rejiminde, serbest piyasadaymış gibi düşünüp buna göre pozisyon almak KAYBETTİREBİLİR.

Rusya savaşı gibi Dış konjektür de ilaç gibi geliyor.

Talep boğulunca ne yapsan boş.

Seçime kadar yatay harekete devam.
    Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na 5 milyar dolar aktarmak üzere yapılan görüşmelerin son aşamada olduğunu açıkladı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...aracak-2005185

Kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş. Bugün yediğimiz Arap hurmaları ne olacak ilerde bilemem.

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yılbaşından sonra Mevduat faizleri Büyük bankalarda 8 orta ve küçük bankalarda max 10 civarı olur.
    Kredi faizleri de 15 17 ler civarında dengelenir..
    Yılbaşından sonra seçimlere kadar hükümet tam gaz kredi musluklarını açacak..
    Dolarında ipini biraz salacaklar..(24 25 belki bi gaz 30 olur müdahele!! gelir)
    Maaşlara da yüzde 100 zam gelecek ortalama..

25 civarı bir dolar
    8-10000 arası bir borsa ile seçime gireriz diye tahmin ediyorum..
    Bir bakmışsın bugün MB faiz arttırmış. Ben olsam öyle yapardım. Hiç zararı olmaz üstüne üstlük döviz iner borsa iner. Kkm dende zarar yazmaz. Zaten piyasada mevduatta 20 ler hakim

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

7. 0,75 baz puan MB düşürebilir.

100 baz puan bekliyorum
    ama 0.75 de de maksat hasıl olur tek haneye iner
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 332/1001 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •