Sayfa 334/759 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    1. çeyrek finansal dipnotların 47. sayfasında döviz için duyarlılık analizi yapılmış.

Rapora göre dövizin %10 artışında 6,6 milyon TL zarar yazıyor şirket.

31-Mar-2018 tarihinde ( 1. çeyrek kapanışında ) döviz $€ sepeti 4,41 TL

Şuan döviz $€ sepeti 5,02 TL

Artış miktarı = 5,02/4,41 = 1,14 yani döviz %14 artmış.

Şirket 2. çeyrekte => 6,6 * (14/10) = 9,24 milyon TL dövizden zarar yazar.
    Yukarıda alacak tablosunu paylaşmıştım. Onuda dikkate alırsan 6.700.000 Dolar 300.000 EUR ticari alacak var buda kur riskini azaltıyor. Geçmiş yıl bilançosunda 27 milyon gider / 14 Milyon finansman geliri var buda ticari alacaklardan kaynaklansa gerek

YTD

2. Adamlar finansal dipnotlarda dövizin hareketinin karlılığa etkisini vermişler zaten. Şu da var bu da var demenin anlamı yok, hepsi içinde zaten.

Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    Yukarıda alacak tablosunu paylaşmıştım. Onuda dikkate alırsan 6.700.000 Dolar 300.000 EUR ticari alacak var buda kur riskini azaltıyor. Geçmiş yıl bilançosunda 27 milyon gider / 14 Milyon finansman geliri var buda ticari alacaklardan kaynaklansa gerek

YTD
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3. Velevki zarar yazdı( yazmaz da) bu hisse uc uz dur, gelecekte sıkıntı yoktur... sıkıntı düşüş te olmasıydı. ytd

4.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Adamlar finansal dipnotlarda dövizin hareketinin karlılığa etkisini vermişler zaten. Şu da var bu da var demenin anlamı yok, hepsi içinde zaten.
    işte bu konuda sana katılıyorum...döviz açığı net olandır ve tl bazında 65 milyondur...geçmiş sayfalarda ne kadarı euro ne kadarı dolar bazlı olduğunu da söylemiştim...şu anda ise hatırlamıyorum...ama sonuçta 45 milyon tl civarı bir çeyrek cirosu var..bir de değerlenen hammadde stoğu var...bunlar olumlu iken 65 milyon da olumsuz etki yapacak döviz borcu var...

tüm bunları alt alta koyduğumuzda etkilenmenin olacağı açıktır ama diğer taraftan bu olumsuz etkiyi törpüleyecek faktörler de var...ileriki günlerde bunları iyicene incelemek lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Bugün böyle kapatmayı başarabilip yarında bugün gördüğü en yüksel fiyatı görse düşeni kırmış oluruz inşaallah

6. ya nolur şu borcu tl ye çevirip yazmayın , kaç dolarsa onu yazın....

7. Bir Anelci daha Sayın Kazan kazan merhaba Sayın Kitapçı ben de dün aldım bugün sattım.

8. Zarar yazmaz ama 6 aylıkta ana ortaklık karı 6-7 milyon TL gelebilir. 2. çeyrek için 1-2 milyon kar demek.

Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Velevki zarar yazdı( yazmaz da) bu hisse uc uz dur, gelecekte sıkıntı yoktur... sıkıntı düşüş te olmasıydı. ytd
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Sayfa 334/759 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •