Sayfa 339/1004 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: Viop XXXIV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,896
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    ve uzun bir tatilden önce repo avantajı için yarın son gün....15 tem. tatil.yarın satan cumadan itibaren 9 günlük repoya geçiyor..(bu düşünce satışta etkili olabilir mi?)

bunu da unutmamak lazım... iyi akşamlar.
     Alıntı Originally Posted by ABKA;5437332

ilk başta 2 li DİP olma olasılığı oldu..o zaman long bile yaptım...ama dönünce epey zararla kapatıp [B
    ters çanak-kulpa[/B] oynadım.ve shorta geçtim...

vob ile işimi haftanın ilk günü bitirmek istiyorum...haftanın kalanında mola,hayatı yaşama..

asıl zenginlik zamanı gelince hissede..

birazdan silerim..

sildim.
    ters canak...tam. hedefine geldi.

Az ciddiyet, Çok geyik...

bu robotlar konusu:

bu son 7-8 yıllık mesele.. yavaş yavaş adımlar atıldı, geçişler zordur zira.. nasd** ile işbirliği yapıldı ve bistech sistemi denilen yapıya geçildi.. yani yabancıların zaten kullandığı bir yapı Türk sistemine uygulandı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

robotla alakasını uzun uzun düşündüm çözemedim. yazdım sildim yazdım sildim. sonra bana ne her koyun kendi bacağından asılır dedim geçtim.
    audentes Fortuna iuvat

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    ters canak...tam. hedefine geldi.

hocam dün long long diye yazdığınız yazılarıda alıntı yapın. böyle tek taraflı komik oluyor hani ben bildim ben söylemiştim gibi algılanıyor

Türkiye deki fiyatlamaların robotla alakası yok..8-10 yıldır dolar bazında sürekli düşen bir piyasa var.. daha önce bahsettğim ve yandaşlar hariç herkesin bir şekilde paylaştığı bir görüş burada önemli: "güven eksikliği"..

ki bu konuda yazmıştım, "güven eksikliği" şemsiye bir ifadedir, olumsuz bir çok düşünceyi kapsar iktidara karşı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

diğer yandan.. milli gelir ciddi düştü.. halk fakirleşti.. abd deki gibi %60-70 hisse sahipliği uzak bir hayal.. o nedenle her konuda "dıjjj gücjler" diye sayıklayanlar bile borsaya yabancılar gelsin artık diye ağlıyor nerdeyse..

parası olan yerli sermayenin önemli bir kısmı da yabancılara varlıklarını satarak (fabrika banka vb) yurtdışındaki operasyonlarını arttırdı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,896
     Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    hocam dün long long diye yazdığınız yazılarıda alıntı yapın. böyle tek taraflı komik oluyor hani ben bildim ben söylemiştim gibi algılanıyor
    nerede ne yazmışım.ALINTILA...YAZILAR ORADA....şuanda vob konuşuyoruz...

orta vadeli hisse konusunda dediklerim farklı...bankalarda short açmam dedim..aynen de derim...

vobda traderim..karımı aldım mı kaçarım..

banklarda asla short açmam...bıst100 orta vadeli hisse alımı için ucuzdur ama global risklerden dolayı ucuzun ucuzu vardır....dünkü mesajların ana teması bu..

illaki hisse short açacaksam uzaya çıkmış sanayi-demirde short açardım..endeks 1 düşerse onlar 2 düşmeli.

başgan 3 kere oku..anlamadığını da alıntılayarak sorabilirsin..

vob-bıst komplikedir ..orta vade hisse,kısa vade vob derken karıştırıdın herhalde.

BORSAYA-VOBDA UZUN TECRÜBE GEÇMİŞİ OLMAYANLAR KİŞİYİ YORAR..bunu defalarca gördüm..ciddi bir iletişim problemi yaşarız.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8. abiler ne robotu. siz ya grafiklere bakamıyorsunuz ya da ülkenin ne beklentisi olduğunu anlamıyorsunuz. son gazete haberlerini analiz eden zaten bu düşüşün olacağını beklerdi. genel düşüşü zaten konuşmaya gerek yok.

Sayfa 339/1004 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •