Onemli Gunler Banner
Sayfa 344/431 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Buna ek olarak, yıllarca dokunmadan risk/getiri nedeniyle orta-az riskli enstrümanlara düzenli yatırım yapacak insan sayısı da maalesef sınırlıdır ülkemizde. Netekim yatırımcı bilincimiz de yok. Daha da ötesi "köşe dönmeyi" tercih eden bir kültürün ahvadıyız.

Temettü emekliliği örneği verenler, 590 üzerindeki şirketlerden 3-5 ini geriye doğru örnek gösterirler hep.
    Bunlar da yıllara göre değişir. Neden hep en çok temettü verip, beraberinde de değeri yükselenler seçilir.

Bu kadar temel ve teknik analiz bilginiz varsa(Her seferinde doğru hisseyi seçecek kadar)...
    Önce Döviz/TL ilişkisini inceleyin, sonra Döviz lehine ise durum hangisi olduğunu tespit edin, sonra o dövizle yatırım yapabileceğiniz araçlar içerisinde bir seçki oluşturun. Örneğin tahvil mi alacaksınız, bono mu, fon mu senet mi? Veya sepet mi yapacaksınız?
    Yılda 1 kez bu analizi yapmak bile tahterevallinin doğru tarafında olmayı sağlamaya yeter çoklukla.

EK: Kendi yatırımınız emeklilik maaşı ve kıdem tazminatından farkı, kümülatif getiri imkanı da sağlamasıdır. Bunu değerlendirebilmek önemli.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Sosyal medyada emeklilere zam konusunda inanılmaz bir tepki var ama bence artık ek zam zor... Seyyanen zam da hepimize zarar verecek gibi.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Emeklilerin hâli çok kötü.. Yazılanları okudukça insan daha iyi anlıyor..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Çocukları olan arkadaşlar, şimdiden mümkün olduğıunca çocuklarınız için yatırım yapın.. Millet bu konuda uyanıyor.... Gerçekten bu çok önemli hale geldi.... tebernüşde yazsmış....

[IMG][/IMG]

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Çocukları olan arkadaşlar, şimdiden mümkün olduğıunca çocuklarınız için yatırım yapın.. Millet bu konuda uyanıyor.... Gerçekten bu çok önemli hale geldi.... tebernüşde yazsmış....

[IMG][/IMG]
    İki gündür bunu anlattık, ancak bazı demokrat arkadaşlar parayı saatlik izliyor. Bu saat kazandırmayan ona göre kötü. Dünde dedimya anlamamaları daha güzel.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    İki gündür bunu anlattık, ancak bazı demokrat arkadaşlar parayı saatlik izliyor. Bu saat kazandırmayan ona göre kötü. Dünde dedimya anlamamaları daha güzel.
    Ya bir çıkarımızda yok.. biz hata yaptık siz yapmayın diyoruz.. Bu adam ne diyor bir bakalım diyeceklerini direk eleştirme yolunu seçiyorlar....... Sadece twitter'a baksalar temettü emeklisi dolu.. ama anlatamıyoruz.. neyse kendileri bilirler..Zaten saygısızlık hissedersem engelleyip geçiyorum dostum...tartışsakda zaman kaybı...

7. 1- Topiğin adı: "SGK Emeklilik İşlemleri".
    2- Hadi başlığa uygun olmayan fikrini defalarca beyan ettin. En azından kamuya açık alanda fikir beyan ediyorsan saygı çerçevesini aşmayan eleştirilere açık olacaksın.
    3- "Bir arkadaşım..." ekolünden, "Youtube'da izledim", "Twitter'da gördüm"... Benzeri yaklaşımların sorgulanması doğaldır.
    4- Türkiye coin piyasasında sahip olunan hesap sayısı açısında lider ülkeyken, kimse de Temettü Emekliliği'ne(en azından şahsım adına söylüyorum!) "-tü kaka" demiyor. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrı.
    Herkesin parasını dilediği gibi değerlendirebileceği gibi, herkes de kendi görüşünü beyan edebilir.
    5- Varsa elinde veri, grafik, somut örnek, aç "Temettü Emekliliği" topiğini yaz.
    6- Sonuç olarak bu topiği izleyen herkesin mevcut uygulamalar, zam oranı vb. nedeniyle canı sıkkın belli ki.
    En basit karşı görüşe bile(hatta başında karşıtlık bile ifade etmemiş, sadece sorgulamışken), "engelledim, okumuyorum..." diyip dolaylı yoldan çocuk gibi laf sokmanın lüzumu yok.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    Buyrun bir örnek daha.. yakından da tanırım kendisini..matematik öğretmeni.. hatırı sayılır bir portföyü var.. İzinsiz yazmamak için miktar belirtmiyorum.. Ama bayağı iyi.... Helal olsun gökhana..

Araştırmayan sorgulamayan insanların sadece kendileri kaybeder.. Sürekli olumsuzluk yayan insanları önemsememek lazım.. Yoksa sizinde akıbetiniz o yönde olabilir...

[IMG][/IMG]

Sayfa 344/431 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •