Onemli Gunler Banner
Sayfa 346/540 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Bende merak ettim, bilemiyorum ne demek olduğunu, piyasa cok tepki vermedigine göre önemli bir şey değildir diye düşündüm, ytd

2. Arkadaşlar anlaşılmayan bir nokta var...Açıklık getiriyim...Ben malda yüklüyüm...Kağıt falan kötülemiyorum....Yalnız gözün görüğünü inkar edemem...Evet şirket çok iyi....Fianasal ve yönetim olarak...Bazıları patron için iyi düşünmüyor. Ben ise aksi düşüncedeyim...Adam kendini işine mesleğine adamış bir insan...Parayla pulla işi yok....Piyasada dürüstlüğü ile nam salmış...Ankara ticaret eşrafından araştırın...Ama insanlar kağıt istediği gibi çıkmayınca patrona saydırıyor hemen....Bütün tedarikçiler ulusoy ile çalışmak için can atıyor....Çünkü dürüst ticaret yapıyor adamlar......

Ama hisse resmen ölü...can yok....yabancı satıyor....keske böyle olmasa ama maalsef.....

Bilanço ile ilgili yorum istendi burda....kötü gelirse zaten salar dedim....iyi gelirse satış fırsatı bulup satarlar yine salar...her türlü salar dedim....yine küfür ettiler....noldu ....saldı kağıt........piyasa artıya geçti bizimki eksi 4.....patron almasa o gun bile eksi kapatacaktı..keza dun yine patron el attı artı kapadı....bu günde patron almış gibi sanki...gorecez......

Kağıdın durumunu piyasaya bağlayan var ama maalsef öyle değil....40 milyon sermaye ile 11 milyon kar getiren yatasdaki hareketi gördünüz dimi bu gun...biz ise 40 milyon sermayeye 16 milyon kar getirdik....saldıkça saldık.....

Veshasıl kelam şirket iyi ama hisse adete canlı cenaze gibi....yabancı vurdukça vurdu....elindeki lotların çoğunu çıktı....

3. Ben uzun vadeli alıyorum. Hiç korkmadığım bir hisse.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Bu sene 550 civarı ciro...110 milyon civarı kar gelecek gibi....borcu olmayan...faiz/kur farkı gideri olmayan.....satışlarının yarısı doviz ile olan......temettü garantisi vermiş olan.... 500 milyon üzeri ciroya sahip.....son iki senede yüzde 50 üzeri büyümüş.... 8 f/k altı fiyatlayan kaç tane sanayi firması var diye bakıyorum.... "gents" "cmts" "soda" "erbos" "dmsas" şirketleri mevcut.....borsadaki bu rasyolara sahip 6 şirktten biriyiz maalsef...

5.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Bu sene 550 civarı ciro...110 milyon civarı kar gelecek gibi....borcu olmayan...faiz/kur farkı gideri olmayan.....satışlarının yarısı doviz ile olan......temettü garantisi vermiş olan.... 500 milyon üzeri ciroya sahip.....son iki senede yüzde 50 üzeri büyümüş.... 8 f/k altı fiyatlayan kaç tane sanayi firması var diye bakıyorum.... "gents" "cmts" "soda" "erbos" "dmsas" şirketleri mevcut.....borsadaki bu rasyolara sahip 6 şirktten biriyiz maalsef...
    aslında bu şirketlerde bu rasyolara tam olarak sahip değil...kimsi temettü vermiyor kimisi son iki sene yüzde 50 buyumeye sahip degıl..ama en yakın bunları bulabildim...maksat kendimizi yalnız hissetmeyelim...

6. usd üzerinden bir inceleme yapılırsa .....

arz tarihi =21.11.2014 , kur = 2,23 fiyat 7,25 ( bölünmüş hali ) Usd fiyatı = 3,25 usd , büyük alımlarda hadi diyelim iskontolu 3,00 usd

dipleme zamanı yaklaşık subat - mart 2016 fiyat 3,00 görülmüş , buralardan toplayabilen için kur = 3,00 tl , yan, yaklaşık 1,00 usd

tepeleme zamanı mart 2018 basları , fiyat 10,00 civarı , kur 3,80 tl , bu durumda 2,65 usd karşılığı ....

buradan anlaşılan ;

halka arz dan alan maliyeti 3,00 usd olduğuna göre zararda .......temettü ödemeleri hesaba katılmadı ....

trade ile haraket eden , her kim ise ortalama maliyet nedir bilinmez ..... hesaplama yanlış olur ...

hisse ye yön veren her kim ise , ancak o veya onlar bilir ..?? muhtemelen aracı kurum ve patron ailesi ...

4 senedeki temettü verimi
    4 senedeki bilanço analiz incelemelerini yabancı kurumlar KY den daha iyi yapıyor....

arz dan bu yana 4 sene olmuş , vede fiyatı 2,00 usd civarında olması , kur fiyatının dalgalanması sonucu olusmus bir durum ...

yabancı burada mal cıkması imkansız bir durum ..... çünkü onlar uzun vadeci , al / sat / al cı değildir.....

demekki satan veya kar realize edenler trade edenler ........

bu hisse ne olmalı derseniz , bilmiyorum , rasyolar bu kadar iyi ise bence 18,00 tl fiyatlarda olmalı .......

analisler 12,50 civarında rapor yayınlamasına rağmen .....

ana sözleşmedeki değişiklik hakkında yazan olmadı ..????

ulusoy ailesi şirketine güveniyorsa alıma devam etmeli ......toptan olarak şirketine uygun zamanda , iyi fiyata ortak bulur ...

enerjiSA , odaş , ciner ,vs gibi .....

neden olmasın ...

http://www.hisse.net/topluluk/showth...73#post2148773
    Haftalık Hisse Yarışmamıza
    kurallara uygun 3 hisse seçin bir hafta yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 346/540 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •