Sayfa 350/405 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Kendinizden nefret ettirmeyi çok iyi beceriyorsunuz, helal olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Her aldığımda çakıldı her sattigimda çıktı yine sattim yine çıktı bir daha almicam.kalanlara bol kazançlar nefret ettim

3. Alkim bilanço dikkat çeken bir kaç husus
    Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu---->363.879.422---->187.374.690 tl artış sağlanmış...
    Satış Gelirleri--------------------> 1.225.043.788 geçen yılın toplamı----->1.096.488.544 geçtiğini görüyoruz.
    Dönem Başı Nakit Değerler----> 335.931.691
    Dönem Sonu Nakit--------------> 464.408.576 gibi ciddi bir nakit akışı oluşmuş...

malüm alka hissesinin %80 Alkime ait yanı verdiği temettünün %80 kısmı alkime ait, Alka yıllıkta 400 ve uzeri kar açıklayacaktır. bunun tahminen 300 mil seneye alkime transfer olacak...
    diğer gelirlerini de hesaba dahil ettiğimizde seneye Alkim bilanço olarak bir üst sınıfa atlayacaktır.
    yatırım tavsiyesi değil bilginiz olsun.

4. Sn. Foton bu durumda alkim şirket olarak hiç bir iş yapmadan Alka geliri ile bilanço gösterecekse bir anlamı yok bence.
    EFK esastır benim gözümde ; şirket kendi faaliyetiyle ne yaptığı. Eğer bunu başaramayacaksa Alkim in bir anlamı kalmaz.
    Görüşlerinize saygı duyuyorum ama Alkim Alka dan medet ummamalı.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Sn. Foton bu durumda alkim şirket olarak hiç bir iş yapmadan Alka geliri ile bilanço gösterecekse bir anlamı yok bence.
    EFK esastır benim gözümde ; şirket kendi faaliyetiyle ne yaptığı. Eğer bunu başaramayacaksa Alkim in bir anlamı kalmaz.
    Görüşlerinize saygı duyuyorum ama Alkim Alka dan medet ummamalı.

YTD.
    Ne demek istediğimi tam anlatamadım galiba,

Alkim yıllık ortalama 500 bin ton Sodyum Sülfat satıyor, MTA raporundan okuduğum kadarıyla 800 milyon ton rezerve sahip, 100 bin ton kapasiteli Postasyum Sülfat fabrikası da bitmiş üretimi bekliyor. Eskişehirde krom maden ocağı vardı satlığa çıkmıştı akibetini bilmiyorum.
    Net Faaliyet Kar/Zararı---->374.764.147 bu rakam 6 aylık dikkatine sunuyorum. beğenmek zorunda değilsiniz. ama gerçekler bunlar.

Tüm bu faaliyet alanlarının yanında ilaveten gelen bir ALKA temettü geliri var ki seneye Alkim bilançosuna gelen bir nakit bu...

fazla nakit iyidir firmalar için...

6. Su anda daha net anlasildi Sn.Foton.
    Haklisiniz bu konuda.
    👍👍👍👍
    Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,978
    Kromu sattik...
    P.S. Alkimi toptan satsalarda kurtulsak
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Kromu sattik...
    P.S. Alkimi toptan satsalarda kurtulsak
    Demi yani,kaç sen boşuna beklemişiz demekki, Alka yı da satsın, Taksim'deki binayı da satsın, ne varsa satsın da tamamen kurtulalım.
    Katma değerini yiyemedik, ölüsünden bir fayda ederiz belki. Batık şirketler daha çok primleniyor bundan, alıyor bniraz sonra hoop aşağıya.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 350/405 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •