Sayfa 359/807 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon
Arama sonucu : 6453 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Keşke hususuna kizmak ne demek kendi adıma keşke .. Aslında diyorlar diğer hissedede niye satmiyorsun. Amaç satmak olsa doğru iyi para kazanmış olucam, peki ya sonrası? Çalışırken para biriktirme şansı oluyor ve ek gelir yaratacak birseyler gerek ilerisi için. Belli bir yaştan sonra iş kurmak risklere girmek zor. Bu yüzden farklı şirketlerde istediğiniz miktarlarda ortak olma şansı var. Temettü rakamları gerçekten komik gelebilir hele bu enflasyonda daha bir komik. Fakat emekli olmak için 35 yıl çalışan veya bir ev kredisi icin 10 yıl düzenli ödeme yapan kişinin. En az 5 yıl hisseye yatırım yapması zaman açısından bir kayıp değil tabi kendi adıma bu fikrim yatırım tavsiyesi değildir. Saygılar.
    Sn Spenc, bu mantığı seviyorum. Maksat düzenli bir nakit akışı sağlamak. Umarım sigarasız hayat devam ediyordur.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Spenc, bu mantığı seviyorum. Maksat düzenli bir nakit akışı sağlamak. Umarım sigarasız hayat devam ediyordur.
    Hocam o sigara paraları ilk başta çok komikti kendi adıma. Ama hesap ortada kartopu misali. Son iki yıldır temettü olayindada birbirlerine aktarım yaptım. Ama tesadüf ama denk geldi diyelim durağan ve düzeltme de olan şirketlere yaradı ve onların dönüşü de muhteşem oldu. Birbirlerine farklı zamanda alınan temettüleri aktarmak çok tasvip etmedigim birseydi denk geldi diyelim belkide. Ama sigara konusu ve onların nasıl bir hal aldığı tartışılmaz. Ayrıca sonsuz sağlık tavsiyesi. Unutmamissiniz teşekkürler.

3. Buarada sigara paraları 5 yıl kül olacaktı. Malum küle karıştı yine sn Mriel. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Hocam o sigara paraları ilk başta çok komikti kendi adıma. Ama hesap ortada kartopu misali. Son iki yıldır temettü olayindada birbirlerine aktarım yaptım. Ama tesadüf ama denk geldi diyelim durağan ve düzeltme de olan şirketlere yaradı ve onların dönüşü de muhteşem oldu. Birbirlerine farklı zamanda alınan temettüleri aktarmak çok tasvip etmedigim birseydi denk geldi diyelim belkide. Ama sigara konusu ve onların nasıl bir hal aldığı tartışılmaz. Ayrıca sonsuz sağlık tavsiyesi. Unutmamissiniz teşekkürler.
    Sizin kazancınızı parayla hesap etmek imkansız..

Aile ve sevdiklerinizle geçecek daha sağlıklı bir ömür ki değeri sonsuz bunun.

Üzerine buradan kalan para ile yatırım yapmak ve bunu uzun vadeli temettü yatırımı olarak yapmak.

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Buarada sigara paraları 5 yıl kül olacaktı. Malum küle karıştı yine sn Mriel. Ytd.
    Pardon 6 yıl. .

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sizin kazancınızı parayla hesap etmek imkansız..

Aile ve sevdiklerinizle geçecek daha sağlıklı bir ömür ki değeri sonsuz bunun.

Üzerine buradan kalan para ile yatırım yapmak ve bunu uzun vadeli temettü yatırımı olarak yapmak.
    Kesinlikle öyle sigara olayı. Ayrıca ev alıp kira geliyor gibi birsey önceleri daire kirası sonralari dükkan kirası gibi oluyor. Kimi bu rakamları begenmesede çok zengin olmak gibi bir derdim yok ekstra birseyler versin. ÖnceKi yıllarda %15-20 arası yeterli geliyordu yıllik bu zamanda %25 eyvallah ki fazlasını verdiğini söyleyebilirim ortalama portföyun. Tabi düşüşlerde olabilir bunlarıda fırsat olarak görebilirim tabi doğru şirketlerde. . Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Pardon 6 yıl. .
    Ne mutlu size Spenc hocam bende bu aralar bırakma çabası içindeyim...
    Peki bu 6 yıl süresince ortalama nasıl bi alım stratejisi yaptınız, fiyata bakmaksızın günlük alımmı yoksa haftalık, aylık?

8.  Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    Ne mutlu size Spenc hocam bende bu aralar bırakma çabası içindeyim...
    Peki bu 6 yıl süresince ortalama nasıl bi alım stratejisi yaptınız, fiyata bakmaksızın günlük alımmı yoksa haftalık, aylık?
    Aslında ilk 4 yıl bu süreci iyi yonettim diyemem aylık düzenli duzensiz ne olacağını bilmeden alım yaptım. Sonrasinda zaten hem şirketleri hemde bilançoları oluşumları yatırımları gozlemleme şansı oluyor. Örnek x hissesi kısa sürede 1 é 2 vermiş bekle gör diyorum eldeki y hissesine veya z hissesine yöneliyorum. Ya da başka fırsat varsa. Bu arada x hissesi düzeltme yaparsa sonra yine ona. İlk 4 yıl belki hataydı ama o da bir bakıma sabrı öğretti. Tabi sodadan bahsediyorum sende olduğu için tavsiyesiz. Ytd.

Sayfa 359/807 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •