Sayfa 360/1003 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Mesela 30.03.2021 tarihinde PPF aldik , stopaj alinmayan kanun yururlukte. 1 Nisan'da resmi gazete yayinlandi stopajlar geri geldi, tekrar alinmaya baslandi. Elimizdeki .... lot fonu 15 Agustos'da satacagiz. PPF 'yi 30.03.2021 tarihinde almamiza ragmen 1 Nisan - 15 Agustos arasi stopaj oder miyiz ? Bence stopaj oderiz.
    3 ay için kimse dolar bozmaz çok mantıksız. kararnamede benim anladığım 3 ay vaktiniz var gelin fon alın 0 stopaj avantajından yararlanın. son gün 31 mart. yani mamtığı bu olmalı yoksa 31 martta herked dolara geri döner ?

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    ben sordum net değil henüz dedi
    İlk defa alınırsa geçerli dediler o yüzden ben satmıştım bundan sonrası kısım için devam edecekse biriken stopaj girmiş oldu bana o zaman .

Bilemiyoruz bir gün beklemekte mantıklı olabilirdi .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Sattiktan sonra 1 gun kayip oluyor mu sizde de? Saat 14.00 civari yatiyor para o saatten sonra da fon alinmiyor garantide.
    Ben 12.30 dannonce ppz yi sattım, 14.30 da geldi bu saatte sadece kendi kurumum olan ziraatin ppf sini alabildim. Yarın tekrar ppz alacağım. Yani zaten al sat iki gün sürüyor. Ama bu şekilde boşta kalmaz diye düşünüyorum

4. Aslında bizdeki yöneticiler geri zekalı. %0 alıp sürekli sistem değiştireceğine TL ye ve TL varlıklara dayalı her türlü enstrümandan %1 vergi alacağım sonsuza kadar desen, zaten sistem kalıcı olur ve kötü kadın sürekli konsomatrislik yapmana gerek kalmaz.

TL tabanlı olan fonlardan %1 stopaj herşeyden al ama HSYF den al, Değişkenden al, Borçlanmadan al. Sadece %1 al ve kötü kadın gibi oyunu değiştirip masa masa dolaşma. Bir kere kural koy ve değişmesin.

Bizim kanunları ve sistemleri kuranlar muhtemelen çoğunlukla üniversitelerin sosyal bölümlerinden mezun olmuşlar. Bir sistem kalıcı uzun vadeli nasıl kurulur bunu yapmak için saha tecrübeli mühendis olup büyük çaplı projeleri uçtan uca bitirmiş olma tecrübesi lazım. Bizde ağzı laf yapıp konuşan sosyal bölüm mezunu ama hayatında hiç büyük sistem kurmamış adamlara sistem kur diyorsun, sıçıp batırıyorlar doğal olarak.

Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    3 ay için kimse dolar bozmaz çok mantıksız. kararnamede benim anladığım 3 ay vaktiniz var gelin fon alın 0 stopaj avantajından yararlanın. son gün 31 mart. yani mamtığı bu olmalı yoksa 31 martta herked dolara geri döner ?

5. Da Vinci nin meşhur sözü mühendisliğin temelidir. Devletteki kanunları ve sistemleri belirleyenler lütfen sosyal bölüm mezunu olmasınlar. Ayrıca çaylak mühendis de olmasınlar. Çünkü aşağıdaki sözün derin manasını anlayamayan adam kesinlikle kalıcı sistemler kuramaz.

simplicity is the ultimate sophistication

sadelik yüksek seviye kapsamlılıktır

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Aslında bizdeki yöneticiler geri zekalı. %0 alıp sürekli sistem değiştireceğine TL ye ve TL varlıklara dayalı her türlü enstrümandan %1 vergi alacağım sonsuza kadar desen, zaten sistem kalıcı olur ve kötü kadın sürekli konsomatrislik yapmana gerek kalmaz.

TL tabanlı olan fonlardan %1 stopaj herşeyden al ama HSYF den al, Değişkenden al, Borçlanmadan al. Sadece %1 al ve kötü kadın gibi oyunu değiştirip masa masa dolaşma. Bir kere kural koy ve değişmesin.

Bizim kanunları ve sistemleri kuranlar muhtemelen çoğunlukla üniversitelerin sosyal bölümlerinden mezun olmuşlar. Bir sistem kalıcı uzun vadeli nasıl kurulur bunu yapmak için saha tecrübeli mühendis olup büyük çaplı projeleri uçtan uca bitirmiş olma tecrübesi lazım. Bizde ağzı laf yapıp konuşan sosyal bölüm mezunu ama hayatında hiç büyük sistem kurmamış adamlara sistem kur diyorsun, sıçıp batırıyorlar doğal olarak.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Da Vinci nin meşhur sözü mühendisliğin temelidir. Devletteki kanunları ve sistemleri belirleyenler lütfen sosyal bölüm mezunu olmasınlar. Ayrıca çaylak mühendis de olmasınlar. Çünkü aşağıdaki sözün derin manasını anlayamayan adam kesinlikle kalıcı sistemler kuramaz.

simplicity is the ultimate sophistication

sadelik yüksek seviye kapsamlılıktır
    mevduat ve fonlarda stopaj; eskiden böyle vergiler yoktu diye biliyorum? akıllarda hep olur ya "bizim düşündüklerimizi düşünemiyorlar mı? " bence düşünüyorlar ama en hafif ithamla artniyet ve liyakatsizlik diyerek geçiştiriyorum.

7. Stopajın sıfırlandığı fonların hangisi olduğunu sözcü çıkarmış.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...a-var-6180029/

8.  Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla fon sepeti fonlarının stopajı hususunda da bir netlik yok.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."
    Bunu ben de merak ediyorum. GBC, fon sepeti fonu malumunuz. Ünvanında ''döviz'' ifadesi de geçmiyor.

Sayfa 360/1003 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •